18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pistolet do samoobrony

karolcba • 2012-06-15, 05:13
Jaki jest według was najmniejszy kaliber, nadający się do samoobrony?

Mój ulubiony pistolet do samoobrony to od dawna Baretta Jetfire kalibru 6,35 mm. Noszę go ze sobą od wielu lat, także podczas spacerów po lesie. Właściwie nigdy bez niego nie wychodzę.

Pierwszą zasadą wypraw na łono natury jest oczywiście korzystanie z Dwójkowego Systemu Asekuracji. Oznacza to, że NIGDY nie zapuszczamy się w takie miejsca sami, tylko bierzemy ze sobą kogoś z rodziny lub znajomego. Dzięki temu w razie jakiegoś wypadku druga osoba może zawołać pomoc.

Pamiętam, jak kiedyś wybrałem się na taki spacer ze swoją dziewczyną w północnej części Alberty i zaatakowała nas znienacka rozwścieczona niedźwiedzica. Widocznie znaleźliśmy się zbyt blisko jej młodych. W każdym razie, gdyby nie mój mały Jetfire, nie pisałbym dzisiaj tych słów.

Wystarczył tylko jeden strzał w kolano dziewczyny... niedźwiedzica ją dopadła, a ja mogłem przez ten czas szybciutko stamtąd czmychnąć.

To jedna z najlepszych spluw w mojej kolekcji...




Źródło: JM

Romperek

2012-06-15, 16:19
Naliczyłem 5 idiotów którym trzeba odciąć internet ! Do książek gimbusy i na polskim uczyć się czytać ze zrozumieniem.

djoshin

2012-06-15, 16:20
stare dobre czasy

Zjuq

2012-06-15, 16:42
Romperek napisał/a:

Naliczyłem 5 idiotów którym trzeba odciąć internet ! Do książek gimbusy i na polskim uczyć się czytać ze zrozumieniem.



Bo nawet tutaj już poziom spada poniżej 100 :facepalm:

piotrek22g

2012-06-15, 19:26
9mm zawsze jest dobre do wszystkiego, mają dobrą konstrukcję(np:Glock) i zatrzymają nawet 150kg pijanego ruska z maczetą...

Muscasa

2012-06-15, 19:39
Leothyr napisał/a:

Ale co Ty pie**olisz, o ch*j tu chodzi?
Nie mam pojęcia, to jakaś gówniana satyra, czy się naćpałeś i próbowałeś napisać coś poważnego, czy zj***łeś ten temat z jakiejś ch*jowej strony?
Nie czaję



chyba w nie najlepszej kondycji dzisiaj jesteś kolego co? :D o klapeczku nie rozumiesz tego tez nie rozumiesz.... :P

ketoprom

2012-06-15, 20:19
Wystarczył tylko jeden strzał w kolano dziewczyny... niedźwiedzica ją dopadła, a ja mogłem przez ten czas szybciutko stamtąd czmychnąć.

Moja krew!

zakrzes23

2012-06-16, 01:26
Idz Pan w ch*j z takim badziewiem!!!!

Bridgwater88

2012-06-16, 01:38
Alberta ? To jakas dzika dzielnica Warszawy ?

krav_magik

2012-06-16, 15:14
najmniejszy kaliber powiadasz..? na upartego z wiatrówki też można zabić