18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piotr Najzer - "Polska - Kraj Trzeciego Świata"

uneventful • 2014-01-11, 19:25


Tym razem Pan Piotr jasno udowadnia, że nie jesteśmy lepsi, niż ubogie państwa afrykańskie.

Jackofspam

2014-01-11, 19:47
Chyba chodzi o to że w danym kraju np Polski dziadek może se na miesiac kupić powiedzmy kupić 5 bułek 5 litrów paliwa i serek a czarnego dziada w zibabwe też stać na 5 bułek 5 litrów paliwa i serek ? Czyli jak obaj pojadą do Szwecji to umrą z głodu

głowonóg

2014-01-11, 20:05
To jakieś bzdury są. Te całe "ankiety","statystyki", nie wierze w to że w Wietnamie jest lepiej niż w Polsce nawet jeśli chodzi o parę aspektów życia. Nie wieże w to że 70-90 letnie osoby które poza swoim krajem a czasem nawet i swoją wioską nie widziały nic innego, mogą być porównywalne do innych osób w tym samym wieku tylko że z innego kraju. Dla ludzi w Wietnamie zwykła utwardzona droga z piasku jest już zapewne wyznacznikiem dobrobytu (mówię oczywiście o tych wszystkich wioseczkach i mniejszych miejscowościach), a posiadanie szczepionki na grypę czy tężca jest luksusem. Wk***i* mnie niemiłosiernie to pie**olenie jak w Polsce jest bieda i źle. A kiedy wejdzie się do byle jakiego centrum handlowego czy innego wsio widzi się tłumy ludzi z jeszcze większą ilością "niepotrzebnych" do przeżycia rzeczy a kiedy wracają do domu siadają przed 50 cal. plazmą i włączają konsole żeby się odstresować. Skoro w Wietnamie czy na Białorusi jest tak dobrze, to niech pan prowadzący wyp***. tam i po paru latach niech zrobi taki filmik jak mu się wiedzie i nie mówię tu o tym że w Polsce zarobi tam wyda, tylko dać mu parę skarpetek, kiełbasę na drogę i od ZERA niech się dorabia.

Bez pozdrowień.

el...........wy

2014-01-11, 20:06
Leci piwko za goscia z knp. Trzeba pokazywac ludziom, ze to juz nie tyljo Korwin, ale i mlodzi jak Najzer czy Berkowicz, ktorzy rowniez potrafia merytorycznie rozkladac lewakow na lopatki. Sorry za brak znakow, pisze z telefonu gdzie nie mam polskich liter

mare30ks

2014-01-11, 20:26
elBiaauawy napisał/a:

ktorzy rowniez potrafia merytorycznie rozkladac lewakow na lopatki. liter



pewnie masz na mysli te slynne masakry :homer:
tak tak bo to lewaki po 89 rozkradly kraj :roll:
zaraz pewnie przyjdzie kolejny ktory nie oglada tvnu i powie ze mamy socjalizm, no i obowiazkowo ze tusk to lewak, wogole wszyscy to lewaki poza knp, i ze te lewaki sie zmowily zeby zniszczyc kraj ktory knp chce postawic na nogi zebysmy sie stali swiatowym mocarstwem 8-)

Ol...........up

2014-01-12, 01:07
@mare30ks to może odnieś się jakoś merytorycznie do filmu. Fakty mówią same za siebie. Lewica bardzo lubi posługiwać się różnymi statystykami, ale jak widać tylko wtedy gdy jest to dla niej wygodne.

Popieram gościa z filmu i KNP, ale nie wierzę, że w Polsce można cokolwiek zmienić. Ludzie są wciąż przesiąknięci komuną i socjalizmem (również młode pokolenie). Niestety, ale Bismarck miał rację mówiąc "dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą".

wcisq98

2014-01-12, 01:36
Jesteśmy lepsi, nie wyglądamy jak gówno.

dresimir

2014-01-12, 01:41
Jakoś mu k***a nie wierzę.

HiSpect

2014-01-12, 01:55
@głowonóg
Najpierw naucz się pisać poprawną polszczyzną, a później analizuj cokolwiek.

orzech1991

2014-01-12, 01:56
ja też nie wierzę w rzetelność w statystyk. A nawet jak są poparte jakimiś realnymi liczbami to nie jest to kompletnie odzwierciedlenie rzeczywistości. To prawda, nie mamy jakoś zajebiście, mamy w kraju wiele do naprawienia, ludzi do wyj***nia na pysk, długi do spłat, prawo do uproszczenia, administrację do zredukowania i wiele wiele innych aspektów gospodarczo-społeczno-ekonomicznych do ogarnięcia. Ale przy tym wszystkim nie jest z nami aż tak źle żeby porównywać nas do Białorusi czy Kazachstanu. Taka bezrefleksyjna wiara w liczby nie da nam faktycznego obrazu. Ja wiem, może jestem tym szczęśliwcem, który nie musi się borykać z problemami typu co jutro zjem, czym rodzice zapłacą za studia, czy nie stracą nagle pracy... Wielu ludzi niestety żyje w takich obawach i to też trzeba mieć na uwadze..Nie wiem po prostu wydaje mi się, że w pewien sposób przesadza się w drugą stronę żeby pokazać jak to Polska jest beznadziejna i jak bardzo potrzebuje zmian. Nie jest to metoda manipulacji dla mnie przyjemna, ale niestety wrogowie tzw. wolności, suwerenności i demokracji (tak nielubianej przez JKM) właśnie pewne manipulacje stosują jak już ktoś przytoczył. Najlepszy przykład - Komorowski politykiem roku 2013 - kpina CBOSu k***a w żywe oczy i to za nasze pieniądze - bagatela ok. 3,2 mln PLN rocznie jeśli dobrze pamiętam z budżetu państwa. Nie wiem już k***a w co wierzyć i kogo słuchać. Zdaje się, że raczej tych prawicowców, może ich determinacja, chęć zmian będzie lepsza niż obecne zaprzedawanie kraju w niewolę do Brukseli.
Bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze..

xqvz

2014-01-12, 02:03
mare30ks -- A w domu jak? Zdrowi wszyscy?

BorgBorg

2014-01-12, 02:52
Reprezentacja Polski w Piłce Kopanej w rankingu FIFA stara się nie odbiegać od powyżej wymienionych norm.

Venka

2014-01-12, 02:59
mare30ks napisał/a:

zaraz pewnie przyjdzie kolejny ktory nie oglada tvnu i powie ze mamy socjalizm,



nie no skądże


a prawda jest smutna - jesteśmy meksykiem europy :samoboj:




mare30ks

2014-01-12, 04:52
Olllup napisał/a:

@mare30ks to może odnieś się jakoś merytorycznie do filmu. Fakty mówią same za siebie. Lewica bardzo lubi posługiwać się różnymi statystykami, ale jak widać tylko wtedy gdy jest to dla niej wygodne.



a co robi najzer? kolejny filmik gdzie przytacza rozne statystyki chociaz w jednym z poprzedniech opowiadal ze statystyki sa czesto zafalszowane. sam decyduje ktore sa ok a ktore kupione?

Venka, tak tak wiem smieszne chwytliwe obrazki udowadniajace wszystko :roll:
to naprawde zajebiscie postepowe ze prawo pracy uznajesz za przejaw socjalizmu. mamnadzieje ze jak pojdziesz do swojej pierwszej pracy to smialoodrzucisz ten przejaz zgnilego socjalizmu, zatrdudnisz sje ana umowe o dzielo i bedziesz z ochota trzaskal godziny dla swojego prezesa

xqvz, och jaka merytoryczna dyskusja, wymiana pogladow. i typowa "masakra" gimbokorwina-nie popierasz "KRULA" to obowiazkowo ty i rodzina jestes poj***ny :roll:


krajem trzeciego swiata jestesmy miedzy innymi dzieki bozkom mlodego korwina ktorzy sprowadzili kraj do pozycji poslugiwacza zachodu

Irenvelle

2014-01-12, 05:48
Dla mnie sprawa jest prosta i nie potrzebuje sie przerzucać z takimi jak ten koles na argumenty, jeżeli dla niego Polska jest krajem trzeciego swiata(btw.dobry sposob na viewsy, ch*j mu w odbyt), to niech WY-KUR-WIA.