18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piloci jak malowani

Pan_Generał • 2013-05-20, 13:52
Jeżeli będzie zainteresowanie, to dam więcej w komentarzach.

Cytat:

Witold Urbanowicz, Eugeniusz Horbaczewski, Zdzisław Krasnodębski, Mirosław Ferić, Bolesław Gładych, Marian Pisarek i kilku następnych asów polskiego lotnictwa myśliwskiego znów są w powietrzu. Tym razem symbolicznie. Od roku na statecznikach pionowych samolotów MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim grupa miłośników historii polskiego lotnictwa wojskowego maluje kolejne portrety pilotów. Pomysł spodobał się dowódcy Sił Powietrznych. Generał broni pilot Lech Majewski zgodził się na ozdobienie stateczników wszystkich mińskich MGów-29. Na razie „patronów” ma 13 maszyn, bo pozostałe trzy w Wojskowych Zakładach Lotniczych numer 2 S.A. w Bydgoszczy są poddawane modernizacji. W tym roku „kosynierzy” powinni być w komplecie. Poczet portretów już namalowanych możecie obejrzeć w najbliższą sobotę, 25 maja, podczas pikniku lotniczego z okazji święta 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Organizatorzy przewidują między innymi pokaz w powietrzu MiG-29, Su-22, W-3WA oraz użycia samolotu gaśniczego Dromader latającego dla Lasów Państwowych. Wstępnie planowane są dwie tury demonstracji w locie: w godzinach 12-13 i 14.30-15.30. Dla publiczności lotnisko w Janowie pod Mińskiem Mazowieckim otwarte zostanie o godzinie 9. Piknik zakończy się o godzinie 16.00.


maxvolumePL

2013-05-20, 14:03
Dawaj lecisz... zacna wrzuta.

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-20, 15:36
Mig 29 śliczna maszyna :)
Moim zdaniem o wiele ładniejsza od amerykańskich odpowiedników :)

sadystycznie bolesny

2013-05-20, 15:45
F16 bali się pomalować ;D

Super wrzuta, piwko i siema na głównej.

siwybis

2013-05-20, 16:41
Brakuje mi tam generała Stanisława Skalskiego, niesamowity życiorys od kołyski aż po grób. Jak ktoś ma wątpliwości to polecam chociażby Wikipedię, tylko uprzedzam że po przeczytaniu artykułu można nabrać obrzydzenia do tego kraju, zresztą zacytuję:

"...Prasa donosiła, że w ostatnich latach życia, jako człowiek schorowany i uzależniony od pomocy osób trzecich, został okradziony przez swoich opiekunów, którzy przejęli mieszkanie i oszczędności. Ostatnie miesiące życia spędził w domu pomocy społecznej. Zmarł 12 listopada 2004 w wyniku obrażeń powstałych na skutek pobicia..."

Mam nadzieję że piekło istnieje dla takich sk***ysynów.

Szalej

2013-05-20, 16:53
dla mnie to odlotowy pomysł ;D

kosmaty69

2013-05-20, 17:08
Szacunek. Możemy się poszczycić - tak My POLACY, najlepszymi pilotami za czasów 2 wojny światowej i nie tylko. Dla nie kumatych & gimnazjalistów polecam książkę " Dywizjojn 303".

Listek

2013-05-20, 18:07
Ja się pytam gdzie najbarwniejsza postać 303, Jan "Kaczor Donald" Zumbach, znany także jako John Brown ?!

ky...........23

2013-05-20, 18:28
Ci co latają tymi maszynami, wygrali życie.

Mikoyan-Gurevich

2013-05-20, 20:33
Temat widzę się spodobał, więc rzucam link do MiGa-29UB z wizerunkiem Krasnodębskiego mojego autorstwa. Piękna maszyna, w skali 1:48 nie traci nic na uroku ;-)

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=36806


sadystycznie bolesny napisał/a:

F16 bali się pomalować ;D


Jastrzębi nie mogą malować, powłoka o właściwościach anty-radarowych na to nie pozwala. Zdarza się jednak, że umalować trzeba (Tigermeet itp.) wtedy używane są specjalne naklejki.