18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pietia zrób to sam kontra uparte hamulce

skwarkomen1 • 2013-05-09, 00:40
Hamulce zawsze sprawiają problemy ;)

/watch?v=eMhCf9KRODU

Executioner7

2013-05-10, 14:15
Cyt. " Konto YouTube, które jest powiązane z tym filmem, zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie."

I koniec kariery...

Sobut16

2013-05-10, 14:27
RockyWood napisał/a:

i dziwić się potem że właściciel samochodu wyląduje na hardzie....



bo to jest tylko prolog :niggasmile:

bravoteampolska

2013-05-10, 14:34
Resterwers napisał/a:

No ja pie**ole żeby bębna nie potrafić złożyć? Przecież tam są 4 sprężyny, tłoczek i okładziny. Toć to golf3 z ubiegłego stulecia a nie półroczna panamera. Dobrze mu na końcu filmiku powiedział, pod tesco też jest robota...



to co on zakładał , tzn nie miał pojęcia jak założyć , to samoregulator , także nie tylko sprężyny i tłoczek , ale również samoregulator .

A co do majstra , p*zda nie fachowiec .
To są właśnie mechanicy po zawodówce ,w której wystarczyło mieć zeszyt aby ukończyć szkołę .

sz...........r9

2013-05-10, 14:58
Resterwers napisał/a:

No ja pie**ole żeby bębna nie potrafić złożyć? Przecież tam są 4 sprężyny, tłoczek i okładziny. Toć to golf3 z ubiegłego stulecia a nie półroczna panamera. Dobrze mu na końcu filmiku powiedział, pod tesco też jest robota...



To półroczna panamera ma z tyłu bębny ?. Hamulce tarczowe są dużo prostszej konstrukcji niż przestarzałe bębny.

PiotrekGran

2013-05-10, 15:41
@szwagier9
Ale w "przestarzałych" bębnach hamulec ręczny działał nawet jak auto już było w drodze do huty, a w "nowoczesnych" tarczówkach ręczny działa do 200kkm i trzeba pół układu hamulcowego wymienić, żeby go ponownie uruchomić...

A poza tym to bzdura, że hamulce tarczowe są prostszej konstrukcji, fakt może wymiana klocków jest prostsza ale nic poza tym.

Bert777

2013-05-10, 17:13
gadacie o składaniu a Pan wielki mechanior powinien zacząć od wyczyszczenie syfu po okładzinach ... gówniane czyściwo trw do odtłuszczania i innych srujów kosztuje 10zł nie majatek a poprawia estetyke pracy juz nawet nie samego układu hamulcowego a mechanika widac wszystkie otwory po pośpiesznie rozebranym rozpieraku i dziurkach na sprężynki.

Purgen

2013-05-10, 17:40
szwagier9 napisał/a:



To półroczna panamera ma z tyłu bębny ?. Hamulce tarczowe są dużo prostszej konstrukcji niż przestarzałe bębny.



Generalnie dużo aut (np. nowe bmw, ale stare również) mają tzw. tarczobęben. Wygląda jak zwykła tarcza ale w środku jest zbudowana jak bęben hamulcowy i pełni funkcje hamulca ręcznego.

teken

2013-05-10, 18:23
jak ja k***a nie lubie oddawać auta do mechanika.

wodrol

2013-05-17, 00:38
najlepsze zostało wycięte, tu macie całość :amused: