18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze honorowe zabójstwo w Polsce

Ra...........or • 2012-05-11, 00:07
Prokurator domagał się kary dożywotniego więzienia. Sąd zdecydował, że nie wyda najsurowszego wyroku. Skazał Naeema A. (40 l.), Pakistańczyka, oskarżonego o zabójstwo żony Agnieszki A. (+32 l.), na 15 lat więzienia. Dlaczego? Uzasadnienie zostało utajnione, jak zresztą cały proces. W 2009 r. cała Polska szukała Agnieszki A. (†32 l.) z Łodzi. Matka czworga dzieci zniknęła nagle, 7 czerwca. Po 10 dniach znaleziono jej zwłoki. Została zabita dwoma ciosami noża w brzuch. O zabójstwo został oskarżony jej mąż, Naeem A. Pakistańczyk od lat prowadzi w Polsce interesy. To tu narodziło się ich uczucie. Tu na świat przyszły dzieci: Adam (11 l.), Sandra (10 l.), Renata (9 l.) i Ania (8 l.). Kiedy w 2004 r. Agnieszka wyjechała do Pakistanu, pojęła, że w rodzinnym kraju męża nie będzie traktowana na równi z nim. Przy posiłkach dostawała resztki jedzenia i wodę. Członkowie jego rodziny zwracali się do niej wulgarnie, ubliżali i poniżali na każdym kroku. Postanowiła uciec. Nie było to łatwe, bo mąż zabrał jej i dzieciom paszporty. Ale zdesperowanej kobiecie udało się skontaktować z ambasadą. W 2008 roku wyjechała wreszcie do Polski. Zatrzymała się u mamy, Haliny (55 l.). W ciasnym, małym pokoiku nie było jednak warunków do wychowania czworga dzieci. Starała się o lokal socjalny. Ale wcześniej dotarł do niej Naeem. Zobowiązał się płacić na dzieci alimenty, wynajął im mieszkanie. Miał pełną kontrolę nad kobietą, szantażował ją, że zabierze jej dzieci. Koszmar Agnieszki trwał. Aż nadszedł 7 czerwca. Rankiem, na ulicy, patrol policji spotkał błąkającego się chłopczyka. To był Adaś. Był zmartwiony, bo mamy, która kładła go spać, rankiem nie było w domu... To się nigdy wcześniej nie zdarzyło. Agnieszka była bardzo opiekuńcza, za dzieci oddałaby wszystko. Przez 10 dni policjanci szukali kobiety i prowadzili śledztwo. Przyniosło najgorsze: 17. czerwca ktoś znalazł ciało Agnieszki przy trasie pomiędzy Dobroniem a Pabianicami. Zatrzymano Naeema A. Postępowanie wykazało, że kobieta została zabita w jej mieszkaniu. Znaleziono tam ślady jej krwi. Ubrudzone nią było również ubranie Naeema.Zdaniem biegłych z zakresu orientalistyki, piszących o zbrodni w aktach sprawy, motyw był jednak jasny: Naeem chciał zmyć hańbę, jaką okryła go Agnieszka uciekając do Polski i zabierając dzieci. Według religii Naeema to mężczyzna ma prawo i obowiązek decydować o losach swojej kobiety. To jego własność. Może ją sprzedawać i kupować. Kobieta nie ma prawa głosu, nie może wyjawiać swoich poglądów. Ucieczka od męża jest zaś czynem wysoce niemoralnym, nagannym. Powinna być ukarana, bo ma godzić w honor mężczyzny. Uznaje się go wówczas za społecznego impotenta, a stygma przywiera do całej jego rodziny.
Zhańbiony może odzyskać honor jedynie zabijając, dokonując tzw. zabójstwa honorowego, w Pakistanie znanego jako karo-kari. Nie jest to tam przestępstwo, ale uprawniony akt, wymierzenie kary komuś, kto łamie porządek. Jednak w Polsce nie ma to nic wspólnego z prawem. Jest po prostu zbrodnią, za którą przysługuje najsurowsza kara.
Imiona dzieci zostały zmienione

Cz 1.


Cz 2.

anonymousm

2012-05-13, 19:12
Rzeczywiście to nie jest piersze morderstwo honorowe w Polsce, bo Polacy codziennie popełniają morderstwa honorowe. Zwykle po wódzie przy pomocy siekiery albo noża stołowego. Można tez k***ę zatłuc.

skrapi21

2012-05-13, 21:18
malo tym k***om polskich bialych ku*asow no to znalazly hahahah

brb

2012-05-13, 21:52
nie lubie brudasow i uwazam ze kara 15 lat wiezienia za taka zbrodnie to smiech na sali. niemniej dostala to czego chciala. niestety wychodzac za maz za brudasa dostajesz cos wiecej niz tylko sniada cere i zazdrosc w oczach kolezanek. ale coz, naturalna selekcja.

Baro

2012-05-13, 23:39
Do wszystkich którzy próbują zrozumieć tego gościa: Kogo to interesuje jakie zwyczaje i prawa panują w Islamie? Skoro tu przyjechał i żył w naszym kraju to należało by sie dostosować do panujących TUTAJ zwyczajów. Idąc tym tropem powinniśmy chińczykom jawnie pozwolić żreć psy i koty. Jak jestem na wakacjach w Indiach to nie prosze o podanie wołowiny i nie życze sobie aby przyjezdny wnosił swoje nawyki do naszego kraju. Tak mnie wychowano aby w roli gościa, dostosować sie w domu gospodarza i do jego reguł - a nie srać w przedpokoju w gościach i podcierać dupę ręką, bo u mnie w domu sie tak robi. Co kraj to obyczaj, należy to szanować. A jak sie któremuś nie podoba to nie trzymamy, niech wypie**ala do siebie skoro tamten porządek rzeczy jest wedle niego lepszy.

Wk***iłęm się ale piwo leci, bo nie znałem tej historii. :|

karygwronkkinog

2012-05-14, 10:13
szkoda zycia naszej pieknej polki, ale jak mozna sie zakochac w ciapatym brydnym scierwie?! kultura i charakter brudasow jest nie do przyjecia!!! staraja sie byc lepsi od nas na kazdym kroku...uwazaja sie za lepszych! dlatego tak sie zachowuja, bo kazdy wie, ze sa zwyklym smierdzacym bydlem!!!

Kargon

2012-05-14, 22:05
ja pie**ole taka nagonka jest wszędzie o tych brudasach, najpierw romantycy byle usidlić i zabrać do swojego kraju. Nie wiem czy to chęć bycia oryginalnym żeby szukać sobie koniecznie jakiegoś obcego?
Jeszcze mu prawnik z polski, jak taki dumny to niech sobie sprowadza prawnika ze swojego popie**olonego kraju. Ktoś kto bierze taką sprawę w obronę chyba nie ma moralności

Leothyr

2012-05-16, 19:26
Luksus40percent napisał/a:

Szkoda kobiety, każdy ma chwilę słabości. A pakistańca w polskim pierdlu wyszkolą!


Tak k***a wyszkolą. Gówno wyszkolą. pie**olenie pt "pedofile murzyni i brudasy są bici i r*chani w polskich więzieniach" możesz sobie wsadzić tam, skąd wziąłeś. Do dupy.

Tacy ludzie są rozpie**alani w więzieniach tylko i wyłącznie jak się rzucają/przechwalają swoimi przestępstwami/podpadną komuś ważniejszemu.

Ta k***a pedofil Hubert B. z Krakowa wyszedł z pierdla nietykany, ledwo wyszedł i znowu kogoś zaatakował, j***niec. I co? Wróci do pierdla, znowu wyjdzie i znowu zaatakuje.
Dużo we mnie jadu - wiem. Ale to wszystko dlatego, że takim ludziom naprawdę nic się nie dzieje w tych więzieniach. A powinno.