18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze cyborgi już w fazie beta testów...

gustav665 • 2018-01-24, 13:37
Kolejny krok w stronę przyszłości

Diggerx

2018-01-25, 14:47
UP
Ale wiesz, że człowiek jest "trochę" bardziej skomplikowany od satelity

MakKfacz

2018-01-25, 14:48
Cienió napisał/a:

Zawsze przy takich akcjach śmieje się, jak słyszę, że nie ma leku na raka, że ludzie po tym, jak mają uszkodzony rdzeń kręgowy nie mogą chodzić i nic z tym nie zrobisz, czy wreszcie, że nie ma realnej alternatywy na j***ną ropę.




olo1990pl

2018-01-25, 15:11
wiertacz_dolowy napisał/a:



Nie wiem skąd masz informacje, że górnicy zarabiają więcej niż lekarze :idzwch*j: widać jak znasz branżę :)



Zarobki lekarzy stażystów i rezydentów (czyli jakieś 70% wszystkich lekarzy) są ustalone przez rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Tutaj masz ostatnie bodajże rozporządzenie dla rezydentów, gdzie poprzedni minister (Xiąże Radziwił) chciał zwrócić przeciwko sobie młodszych i starszych lekarzy: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/2017/1 . Niektórzy rezydenci przez to zarabiają więcej niż specjaliści z 10-letnim stażem na etacie.
Kwoty brutto za etat Pn-Pt 7h35min + obowiązkowy dyżur 24h raz w tygodniu -> miesięcznie~230h (+/- 20h bo na tygodniu można w niektórych szpitalach zejść z dyżuru kosztem zarobków) kontra 160h dla innych zawodów.
Stażyści od początku 2017 roku do lipca 2017 zarabiali mniej niż minimalna krajowa - bo przy 10 zł więcej niż minimalna krajowa zabierano 30 zł obowiązkowej składki na Izby Lekarskie.
A i lekarze nie dostają 13nastek i 14nastek jak górnicy.

Więc nie pie**ol, bo akurat Abraxus miał rację.

A i ciekawostka - w zeszłym roku w Polsce chyba było więcej ofiar śmiertelnych wśród lekarzy na/po dyżurze niż śmierci górników w wypadkach w kopalni.

nano50

2018-01-25, 15:41
Abraxus i jego wypociny najlepszym komentarzem? Dorośli jeszcze z pracy nie wrócili?

Songo Master

2018-01-25, 15:42
Bardzo fajnie czyta się Mądrych ludzi. Tak czy siak świadomi ludzie to tylko jednostki, system jest tak zrobiony że ciężko przekonać lemingi aby walczyły o lepsze jutro. Silny i mądry naród to szczęśliwy naród. Zobaczcie na te wszystkie grupy: grupa bilderberg, Skulls and Bones itp. Gdyby w Polsce takie grupy były i działały na korzyść Państwa już dawno byśmy wyszli z tego syfu. A tak w Polsce rządzą mafie , złodzieje, skorumpowani Politycy nie zastanawialiście się nigdy czy czasem to co widzimy w telewizji nie jest po prostu wyreżyserowane tak abyśmy byli skłóceni, bo ktoś za pis a ktoś inny za po? Do tego komuniści, żydzi i niemieckie interesy.

Adolf

2018-01-25, 16:17
MakKfacz napisał/a:

Abraxus,

W 1984 miałeś partię i proli. Prole mimo swojego ubóstwa byli wolni w porównaniu do niższych członków partii - permanentna inwigilacja, nakazy, zakazy, myślozbrodnia. Życie prola w "1984" nie różniło się od życia większości ludzi dziś. Co jakiś czas tylko spadała rakieta na osiedle, żeby utrzymać ich w poczuciu zagrożenia. Stłamszona była partia, nie prole.



Prole nie podlegali ciągłej inwigilacji, ale nie powiedziałbym że byli wolni. Poza ograniczoną swobodą osobistą nie mieli właściwie nic. Nie można nazywać wolnymi ludzi, którzy nie mają swobody ekonomicznej, równego dostępu do edukacji, etc.. Mieli też praktycznie zamkniętą drogę awansu społecznego, a partia postrzegała ich wyłącznie jako bezwolne bydło mleczne. To prole walczyli i ginęli w wojnach z Eurazja i Wschódazją i to oni pracowali w fabrykach. Na ich barkach spoczywał cały system, z którego dobrodziejstw nie korzystali. Korzystali z nich wyłącznie członkowie partii, płacąc a to bezwzględnym podporządkowaniem woli partii i wielkiego brata.

MakKfacz

2018-01-25, 16:46
Taktyczny_Adolf,

Prole nie walczyli! Na wojnie, która toczyła się na skrawku ziemi niczyjej walczyli wyszkoleni żołnierze, co ograniczało straty. Masz to opisane w rozmowie Winstona z O'Brienem podczas "leczenia". Z dobrodziejstw korzystali tylko wyżsi członkowie Partii, niżsi już nie bardzo. Mieli większy dostęp do zasobów niż prole ale produkty te były kiepskiej jakości. Prole nie byli wyedukowani ani nie mieli swobody ekonomicznej fakt. Mogli za to uprawiać hazard, nie kryć swoich uczuć, posiadać dzieci, wyznawać religię co było zabronione u partyjnych. Poza ekonomią i wykształceniem to w porównaniu do członków Partii byli wolni.

wiertacz_dolowy

2018-01-25, 17:02
olo1990pl napisał/a:



Zarobki lekarzy stażystów i rezydentów (czyli jakieś 70% wszystkich lekarzy) są ustalone przez rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Tutaj masz ostatnie bodajże rozporządzenie dla rezydentów, gdzie poprzedni minister (Xiąże Radziwił) chciał zwrócić przeciwko sobie młodszych i starszych lekarzy: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/2017/1 . Niektórzy rezydenci przez to zarabiają więcej niż specjaliści z 10-letnim stażem na etacie.
Kwoty brutto za etat Pn-Pt 7h35min + obowiązkowy dyżur 24h raz w tygodniu -> miesięcznie~230h (+/- 20h bo na tygodniu można w niektórych szpitalach zejść z dyżuru kosztem zarobków) kontra 160h dla innych zawodów.
Stażyści od początku 2017 roku do lipca 2017 zarabiali mniej niż minimalna krajowa - bo przy 10 zł więcej niż minimalna krajowa zabierano 30 zł obowiązkowej składki na Izby Lekarskie.
A i lekarze nie dostają 13nastek i 14nastek jak górnicy.

Więc nie pie**ol, bo akurat Abraxus miał rację.

A i ciekawostka - w zeszłym roku w Polsce chyba było więcej ofiar śmiertelnych wśród lekarzy na/po dyżurze niż śmierci górników w wypadkach w kopalni.



Widać, że zatrzymałeś się jakies 10 - 12 lat temu, gdzie faktycznie górnicy otrzymywali 13stke. 14 pensja to najzwyczajniej roczna premia, gdzie w wielu zawodach ludzie dostają pieniądze, tylko pod inną nazwą. A nagroda barbórkowa - płacona jest z pieniędzy, które sami zarobiliśmy dla siebie. Ostatnio był dobry artykuł na joemonsterze tutaj.
Bardzo fajnie ktoś opisał całą branże przemysłu górniczego.

A tak na marginesie, są przyjęcia - zapraszamy, ciekawe ile byście wytrzymali śmieszki wy :) aaa i zapomniałbym, dlaczego nikt nie mówi o tym ile zarabiają ludzie, którzy są związani ze spółkami górniczymi (ludzie z administracji), a w życiu nie widzieli na własne oczy węgla. Tam to dopiero jest kasa, ale i tak zwykłego robola zawistni Polacy nienawidzą najbardziej. Bez pozdrowień również.

MakKfacz

2018-01-25, 17:04
wiertacz_dolowy,

Bo robol spod ziemi najbardziej się warcholi chociaż ma najmniej do gadania.

olo1990pl

2018-01-25, 17:24
@wiertacz_dolowy

Czyżby rak górnictwa, czyli związkowiec??

Jakie pieniądze zarabiacie, jak co roku związki płaczą "kaj dotacja? geld musicie doć!!" I palenie opon pod pałacem prezydenckim/sejmem.
Chcecie autonomii Ślunska?? A idźcie w pierony.

Skora2

2018-01-25, 17:53
Abraxus napisał/a:

@up nie trzeba tak zaawansowanych metod, żeby zniewolić ludzi.
Jako przykład masz Polaków. Polski niewolnik oddaje 85% swojego dochodu jako podatek, pracuje za 1500zł miesięcznie po 10 h dziennie 6-7 dni w tygodniu. Wpie**ala najtańsze produkty spożywczopodobne z tłuszczu palmowego i utwardzonego. To jest specjalnie zaplanowana dieta, żeby umarł przed emeryturą i broń boże nigdy jej nie dostał.
Dojeżdża do swojego konzentrationlager z poprawności politycznej zwanego zakładem pracy, 15 letnim wrakiem, którego kupił od taksówkarza turka z berlina, który zerował w nim licznik trzy razy.
W pracy jak jest dobrym kapusiem i podpie**ala kolegów to zostaje mianowany nadzorcą niewolników-kapo z poprawności politycznej zwanym managerem działu. Dostaje za to 300 zł więcej od swoich niewolników. W zamian z bezgranicznej wdzięczności za punkt honoru obiera cel zaj***nia własnych rodaków w pracy na śmierć, żeby pokazać się przed zachodnim panem.
Wychodzi z siebie z pomysłami na mobbing i okrucieństwo aby tylko w jego mniemaniu zaimponować panu i zwiększyć legendarną wydajność.
Po pracy wraca do domu i z tv reżimowej słyszy, że Polska wstała z kolan, on ma się czuć dumny bo wszystkie kraje liczą się z Polską, gospodarka szybuje w górę jak rakieta i że może spać spokojnie bo rządzący czuwają nad jego bezpieczeństwem i nigdy nie wpuszczą hord dzikich z afryki. A to, że za jego plecami rząd wprowadza kolejne zakazy, nakazy i sankcje... oj tam oj tam!

Więc po ch*j cyborgi jak polskie niewolniki nie domagają się praw, wolności, godności. Pracują tak samo wydajnie i są tańsze? Robot jak się sp***oli to naprawa kosztuje. Polak jak zdechnie w pracy to nic się nie dzieje. Idziesz za bramę i bierzesz nowego... A jak przyjedzie jakiś urzędnik? dajesz mu butelkę wódki a on pisze protokół, że polak zdechł bo olał BHP. Uścisk ręki i sprawa zamknięta.
Ewentualnie wysyłasz go do lekarza ale to już nie twój problem. Masz pewność, że nie wróci bo umrze w kolejce czekając...
Ah no i jest jeszcze Lotto. Tak tam loteria rządowa ku pokrzepieniu serc polskiego chłopo-robotnika co sprzedaje marzenia w postaci obietnicy złotych jaj. Taka rajska wyspa jak w tym filmie z tą cycatą blondynką.
Ta mityczna wyspa lotto to po to żeby polski niewolnik miał marzenia i miał po co żyć. Każdy niewolnik czasem przecież marzy o wolności, gdzie tam cichutko w samotności... nawet polak.
Jak leży w swoim zapluskwionym łóżku w kawalerce kupionej na kredyt, który będą spłacać jeszcze jego wnuki to tak sobie marzy, że wygrywa w te lotto i jedzie gdzieś na wakacje swoim nowym passatem w tedei do szwagra na daczę pić tatrę i podjeść czarnego salcesony z grylla...



Co to k***a jest za smutne pie**olenie! Ja nie wiem gdzie Ty mieszkasz, chyba gdzieś w lesie przy granicy z Ukrainą, a Twój jedyny zakład pracy o którym masz pojęcie to jakieś przedsiębiorstwo robiące gówniane rzeczy w byłej siedzibie zakładów Ursusa, które splajtowały i jakiś bamber który na fajkach się dorobił, to to po prostu kupił i zrobił tam nowy zakład pracy, kupując najpotrzebniejszy sprzęt do produkcji. Płaci wam nie te 1500 tylko co najmniej 2000, bo taką mamy płacę minimalną. I Jebiecie tam za frajer po te 10 12 godzin dziennie bez żadnej organizacji, przepisów, ergonomii, praw, bo tak k***a chcecie! Tutaj nie chodzi o to, że my mamy ch*jowo, nasi rodzice mają ch*jowo, moi rodzice mieli dużo gorzej od mnie, bo żyli w czas kolesiostwa i totalnego łapówkarstwa aby można było coś załatwić, znajomości, kombinowania. Z tym, że jak tak patrzę na to już z perspektywy czasu, gdy mam 25 lat i jestem już na swoim w prawdzie z kredytem, ale do tego wrócimy, to moi rodzice osiągnęli, to co mają ciężką pracą, mądrymi decyzjami i uporem w swoich celach. Grosz do grosza, nie rozjebywali hajsu na wakacje przyjemności i jakieś pierdoły i nie narzekali, że im k***a źle, bo im brakuję do ostatniego, spinali dupę i kombinowali, nie mając studiów nadrabiali to swoją pracowitością, i byli szczęśliwi bo mieli swoje dzieci z czasem swój dom, garaż, kawałek podwórka i psa. Zrobili to od zera, nam kładli do głowy, że mamy się uczyć i być specjalistami w JEDNEJ rzeczy, ojciec mi zawsze powtarzał, że jak nawet będziesz zajebiście potrafił wywozić gówno z szamba, to będzie Cię stać na dobre życie. Wziąłem sobie to do siebie i tak też zrobiłem, swoje frycowe już odpracowałem, moja praca w żaden sposób mnie nie męczy, bo ją lubię, pracuje nie więcej niż 40 godzin w tygodniu. Mam wszystkie wolne weekndy. W wieku 25 lat zarabiam już tyle, że rata kredytu oraz opłaty za mieszkanie w żaden sposób mnie nie obciążają i nie jest to zagrzybiała kawalerka, żyję godnie i nie myślę czy mi wystarczy czy nie, nie wpie**alając oleju palmowego. Po pierwsze na zachodzie tendencja jest taka, że tam nikt mieszkań nie kupuję tylko wynajmują po 10 15 lat, większość Polaków chce mieć coś swojego, może dlatego, że przez tyle lat nie mieliśmy nic? Jak ktoś mi pie**oli, że nie ma dobrze płatnej pracy w Polsce i musi pracować za te marne grosze, to jest głupi i nie chce widzieć nowych perspektyw boi się nawet niewielkiego ryzyka. Jeżeli tak wygląda Twoje życie, tak jak opisałeś to wyżej, to ja Ci szczerze współczuję i rozumiem Twoją frustrację, z tym że to Ty sam kierujesz swoim życiem i dokonujesz wyborów, a to przejawia się później na to kim jesteś i odnosząc się do Twojej wypowiedzi co masz. W swoim życiu prócz rodziców nie spotkałem nigdy osoby która mi naprawdę pomogła, zawsze działało to w drugą stronę, takich osób jest od ch*ja u ans w kraju, ale wiem, że oni myślą tak samo jak Ty, i nic dobrego nigdy z tego nie będzie. Wk***ia mnie takie narzekanie bo w Polsce jest ch*jowo, będzie ch*jowo jak dalej takie Janusze w taki sposób widzą nasz kraj i tak go opisują, zacznij od siebie a później miej pretensję do innych, jeżeli Twój wiek faktycznie jest prawdziwy i to faktycznie jest Twoje zdanie na ten temat, to przej***łeś sobie życie chłopie...

Heathen

2018-01-25, 19:05
Skora2 napisał/a:



Co to k***a jest za smutne pie**olenie! Ja nie wiem gdzie Ty mieszkasz, chyba gdzieś w lesie przy granicy z Ukrainą, a Twój jedyny zakład pracy o którym masz pojęcie to jakieś przedsiębiorstwo robiące gówniane rzeczy w byłej siedzibie zakładów Ursusa, które splajtowały i jakiś bamber który na fajkach się dorobił, to to po prostu kupił i zrobił tam nowy zakład pracy, kupując najpotrzebniejszy sprzęt do produkcji. Płaci wam nie te 1500 tylko co najmniej 2000, bo taką mamy płacę minimalną. I Jebiecie tam za frajer po te 10 12 godzin dziennie bez żadnej organizacji, przepisów, ergonomii, praw, bo tak k***a chcecie! Tutaj nie chodzi o to, że my mamy ch*jowo, nasi rodzice mają ch*jowo, moi rodzice mieli dużo gorzej od mnie, bo żyli w czas kolesiostwa i totalnego łapówkarstwa aby można było coś załatwić, znajomości, kombinowania. Z tym, że jak tak patrzę na to już z perspektywy czasu, gdy mam 25 lat i jestem już na swoim w prawdzie z kredytem, ale do tego wrócimy, to moi rodzice osiągnęli, to co mają ciężką pracą, mądrymi decyzjami i uporem w swoich celach. Grosz do grosza, nie rozjebywali hajsu na wakacje przyjemności i jakieś pierdoły i nie narzekali, że im k***a źle, bo im brakuję do ostatniego, spinali dupę i kombinowali, nie mając studiów nadrabiali to swoją pracowitością, i byli szczęśliwi bo mieli swoje dzieci z czasem swój dom, garaż, kawałek podwórka i psa. Zrobili to od zera, nam kładli do głowy, że mamy się uczyć i być specjalistami w JEDNEJ rzeczy, ojciec mi zawsze powtarzał, że jak nawet będziesz zajebiście potrafił wywozić gówno z szamba, to będzie Cię stać na dobre życie. Wziąłem sobie to do siebie i tak też zrobiłem, swoje frycowe już odpracowałem, moja praca w żaden sposób mnie nie męczy, bo ją lubię, pracuje nie więcej niż 40 godzin w tygodniu. Mam wszystkie wolne weekndy. W wieku 25 lat zarabiam już tyle, że rata kredytu oraz opłaty za mieszkanie w żaden sposób mnie nie obciążają i nie jest to zagrzybiała kawalerka, żyję godnie i nie myślę czy mi wystarczy czy nie, nie wpie**alając oleju palmowego. Po pierwsze na zachodzie tendencja jest taka, że tam nikt mieszkań nie kupuję tylko wynajmują po 10 15 lat, większość Polaków chce mieć coś swojego, może dlatego, że przez tyle lat nie mieliśmy nic? Jak ktoś mi pie**oli, że nie ma dobrze płatnej pracy w Polsce i musi pracować za te marne grosze, to jest głupi i nie chce widzieć nowych perspektyw boi się nawet niewielkiego ryzyka. Jeżeli tak wygląda Twoje życie, tak jak opisałeś to wyżej, to ja Ci szczerze współczuję i rozumiem Twoją frustrację, z tym że to Ty sam kierujesz swoim życiem i dokonujesz wyborów, a to przejawia się później na to kim jesteś i odnosząc się do Twojej wypowiedzi co masz. W swoim życiu prócz rodziców nie spotkałem nigdy osoby która mi naprawdę pomogła, zawsze działało to w drugą stronę, takich osób jest od ch*ja u ans w kraju, ale wiem, że oni myślą tak samo jak Ty, i nic dobrego nigdy z tego nie będzie. Wk***ia mnie takie narzekanie bo w Polsce jest ch*jowo, będzie ch*jowo jak dalej takie Janusze w taki sposób widzą nasz kraj i tak go opisują, zacznij od siebie a później miej pretensję do innych, jeżeli Twój wiek faktycznie jest prawdziwy i to faktycznie jest Twoje zdanie na ten temat, to przej***łeś sobie życie chłopie...


A najlepsze jest to że za min krajowa nikogo nie znajdziesz.
Kolesie co ledwo potrafią się przedstawić po gimnazjach wymagają bóg wie czego.
Patologia siedzi na zasiłkach, a wszyscy pie**olą że ktoś pracuje za 1500

Swoją drogą wszyscy pie**olili zawsze że każdy studiuje, i nie ma komu robić, w 99% gdy do nas CV spływa kolesie są po podstawówce/gimnazjum , czasem załapie się ktoś na średnie
Zero specjalistów, a oczekiwania z kosmosu...

Skora2

2018-01-25, 19:55
Heathen napisał/a:


A najlepsze jest to że za min krajowa nikogo nie znajdziesz.
Kolesie co ledwo potrafią się przedstawić po gimnazjach wymagają bóg wie czego.
Patologia siedzi na zasiłkach, a wszyscy pie**olą że ktoś pracuje za 1500

Swoją drogą wszyscy pie**olili zawsze że każdy studiuje, i nie ma komu robić, w 99% gdy do nas CV spływa kolesie są po podstawówce/gimnazjum , czasem załapie się ktoś na średnie
Zero specjalistów, a oczekiwania z kosmosu...



Wiesz, tutaj nie chodzi o wykształcenie, u mnie w robocie są np. narzędziowcy, którzy są po podstawówce/zawodówce, a to co wyczyniają z materiałem, to ja jestem mały pikuś, razem z moimi studiami inżynieryjnymi... Prawda jest taka, że trzeba najpierw pokazać co się potrafi, a potem oczekiwać wynagrodzenia, nigdy na odwrót, bo nikt poważnie nie będzie Cię traktował i odbierze Cię za takiego własnie Janusza co tylko potrafi "Kurła kiedyś to było..." Wymagać to sobie może pracownik z 15, 20 letnim stażem w zawodzie! My Polacy mamy za mało pokory w sobie i nie potrafimy budować czegoś razem, bo każdy chce się nachapać dla siebie, mimo to widzę jakieś światełko w tunelu patrząc jak moi rówieśnicy podchodzą do pewnych kwestii związanych z pracą i egzystencją człowieka.

Mo...........de

2018-01-25, 21:17
@Abraxus To k***a powinno zyskać status Copypasty, najlepiej czytanej przez Tomasza Knapika.

elfis

2018-01-25, 21:26
Aremet napisał/a:

@Abraxus To k***a powinno zyskać status Copypasty, najlepiej czytanej przez Tomasza Knapika.


mało piszesz , ale z sensem