18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsza pomoc

Ra...........og • 2010-05-14, 21:49


tutorial w bieliźnie

l00ney

2010-05-15, 11:30
A w kewsti formalnej, to sa naprawde zasady CPR w Wielkiej Brytanii, obowiazujace od 2007 i znane tez jako BLS (Basic Life Support)

PinkRose napisał/a:

W tym przypadku prawidłowa forma słowa to "kobietom".



a lyzka na to nie mozliwe :D

Twój Stary

2010-05-15, 12:18
zawsze mialem problemy z zapamietaniem czy wiecej uciskow czy wiecej wdechow a teraz? moge ratowac ludziom zycie !

yoshi

2010-05-15, 12:34
aaa teraz to już pamietam.

buf`

2010-05-15, 14:21
to nie do końca tak...
najpierw sprawdzamy bezpieczeństwo - jeśli jest bezpiecznie, to sprawdzamy przytomność i wzywamy kogoś do pomocy ;] i tu się zaczyna zabawa, w dwójkę ch*jowo... potem sprawdzamy oddech, dajemy instrukcje osobie pomagającej gdzie ma zadzwonić i co powiedzieć w tym samym czasie samemu zaczynając akcję. Preferuję trójkącik.

jamnick

2010-05-15, 15:38
To jest piękne. To do mnie apeluje.

Coś mi się zdaje, że zaraz będę potrzebowała pierwszej pomocy.

Whiltierna napisał/a:

No tak. I udzielam pomocy seksownym kobietom, oczywiście najpierw je rozbierając.



Mogę prosić o pomoc? :->

A, tam stoi seksownym.

Michichi.

nienormalna66

2010-05-15, 16:08
Powinny sie zamienić majtkami ew. stanikami. Komplety pomieszały.

Wh...........na

2010-05-15, 23:32
Cthulhu napisał/a:


Bo napisałas zę popmagasz tylko kobietą... :roll:



Nie tylko. Mam dobre serce. Pomagam wszystkim. Ale cicho już. ;-)

Ra...........og

2010-05-15, 23:39
Whiltierna, a masz coś dla mnie?

pa...........ix

2010-05-16, 00:37
bezprzewodowy telefon domowy :D

poza tym, panienka "aktywna" źle ma ułożone ręce przy masażu serca - powinny być one prostopadle do piersi potrzebującego pomocy i powinna naciskać ciężarem ciała, bo w taki sposób szybciej się zmęczy ;D

l00ney

2010-05-16, 16:00
Twój Stary napisał/a:

zawsze mialem problemy z zapamietaniem czy wiecej uciskow czy wiecej wdechow a teraz? moge ratowac ludziom zycie !


to sa zasady obowiazujace w UK i jezeli pomoc zostanie wykonana podrecznikow jestsmy zwolnieni z odpowiedzialnosci prawnej i cywilnej
w innych krajach jest inaczej, tak samo jak priorytety dla resuscytacji (CPR)

buf` napisał/a:

to nie do końca tak...
najpierw sprawdzamy bezpieczeństwo - jeśli jest bezpiecznie, to sprawdzamy przytomność i wzywamy kogoś do pomocy ;] i tu się zaczyna zabawa, w dwójkę ch*jowo... potem sprawdzamy oddech, dajemy instrukcje osobie pomagającej gdzie ma zadzwonić i co powiedzieć w tym samym czasie samemu zaczynając akcję. Preferuję trójkącik.


Pelny schemat BLS jest ciutke bardziej skomplikowany, zwlaszcza od 3 poziomu zaawansowania (Advanced Life Support)

tak wyglada mniej wiecej ten, o ktorym ty wspomniales


fyncman

2010-05-25, 00:48
Panie i panowie, mówię wam, jak się to obejrzy 50 razy, to jest nadal tak samo fajne albo nawet lepsze :)
Choć osobiście nadal nie mogę się skupić na kolejności udzielania tej pomocy :P