18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pianistka orientuje się na koncercie, że pomyliła repertuar

tojatwojtato • 2015-03-05, 11:42
Maria João Pires to portugalska pianistka, która omyłkowo przed występem w Amsterdamie przygotowała się do zagrania innego koncertu, niż reszta muzyków. O tym że pomyliła repertuar przekonała się dopiero podczas trwania koncertu. Udaje jej się jednak w jakiś sposób wybrnąć z sytuacji.

Akcja od 0:40


lorddiod

2015-03-05, 11:48
kobiety... zawsze ogarnięte lepiej od wszystkich...

liana

2015-03-05, 11:56
Przeczytałem pianistka onanizuje się na koncercie :)

bez888

2015-03-05, 12:19
na harda z tym!

mariuszduchu

2015-03-05, 12:34
I dlatego przed koncertem powinno robić się próby.

rust

2015-03-05, 13:51
mariuszduchu napisał/a:

I dlatego przed koncertem powinno robić się próby.


próby nie próby, na takim koncercie każdy muzyk ma jakąś kartkę na której powinny być nuty, a muzykalna pewno miała wstęp do "poradnika niezależnej kobiety" :samoboj:

Ptoon

2015-03-05, 14:34
@up to nie jest kwestia mieć nuty i zagrać, chociaż na pewno pianistka płynnie by zagrała to z nut za pierwszym razem. To jest kwestia wyćwiczenia odpowiedniej interpretacji muzyki. To tak jak z wierszem, możesz mieć go na kartce i przeczytać, a możesz go też odpowiednio recytować, tyle że w przypadku gry na fortepianie jest o wiele większe pole do interpretacji.

rogal141

2015-03-05, 22:34
Akcja jak u Hitchcocka

specodhec341

2015-03-05, 22:38
Tak gwoli ścisłości - były to otwarte próby w ramach festiwalu.
Ale i tak podziwiam - zagrać coś z pamięci, kiedy ostatni raz ćwiczyło się to w zeszłym sezonie.

To tutaj to koncert fortepianowy d-moll KV 466
Grałem to dwa lata temu w orkiestrze:



Nie jest to prosty kawałek...

_Radzias

2015-03-05, 22:49
Pomylić się to żaden problem. Jak chodziłem do gimbazy to zostałem wkręcony na jasełka. "Grałem" jednego z tych trzech, mądra nauczycielka przyszła z włączonym mikrofonem za scenę, gdzie akurat wypowiadałem swoje przemyślenia słowami "co ja tu k***a robię??" . Ogólnie słyszała cała szkoła włącznie z nauczycielkami i personelem. W sumie nic by nie było bo nikt nie wiedział na 100 % kto to powiedział, ale jedna z p*zd mnie sprzedała, dokładnie Maryja.... Po czym ogólnie nastąpił rozpie**ol w mojej ocenie z zachowania :D

Polemon

2015-03-05, 22:50
O przepraszam pomyliłem wszechświaty, u nas na Sadisticu to popie**oleństwa pokazują.

Elijah

2015-03-05, 22:53
@Ptoon
Praktyka wykonywania koncertów (tj. utworów, gdzie udział bierze solista i orkiestra) jest taka, że powinno się je wykonywać z pamięci. Tym bardziej jest to wymagane jest to od pianistów, bo momentami miewają taki ogień pod palcami, że najzwyklej w świecie nie mają jak tej strony przewrócić. Poza tym na zachodzie koszta na kulturę są tak ograniczone, że próby wykonywane są w jak najmniejszej ilości, bo najzwyklej w świecie organizatorów nie stać ich dodatkową ilość. A jak przyjeżdża gwiazda większego formatu (np. Anna Netrebko, śpiewaczka operowa), to już w ogóle ich ilość spada do zera, więc nie dziwię się, że taka sytuacja się zdarzyła :P

@specodhec341 - dobrze wiedzieć, że są tu też inni muzycy orkiestrowi :)

xXDoggXx

2015-03-05, 22:58
Kod:
To tutaj to koncert fortepianowy d-moll KV 466
Grałem to dwa lata temu w orkiestrze:


Przeczytałem i pomyślałem "BongMan" ale jednak nie tym razem :D

thor141888

2015-03-05, 22:59
k***a jak ja nienawidzę hOLENDRÓW sorry tak jakoś mam

PilakNaFejmie

2015-03-05, 23:03
wszystko z wykopu to wpie**olcie