18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piana montażowa - level master

iron92 • 2016-04-03, 14:08
Bardzo ciekawe zastosowanie piany montażowej, ale na ile długotrwałe?


CodeineWarrior

2016-04-03, 21:24
ch*j, nie wiem jak dodać komentarz to napiszę tak; Nie twierdzę, że nie jest gówno warta.

I nie czepiam się bo mam to w dupie, ale oglądałeś ten film więcej niż jeden raz? Na betonie się ni ch*ja nie znam ale na pianie PUR czy PIR trochę tak.

Po pierwsze - widać jak robią odwierty i wkręcają dyszę, podejrzewam, że nie tylko w jednym miejscu.
Po drugie - widać jak piana przebija się przez, wydaje się, zastygnięte części i wypełnia wolną przestrzeń
Po trzecie - piana rośnie, można tym sterować dodając wody (w reakcji z MDI [izocyjanianami] wydziela się dwutlenek węgla, bądź dodając jakiegoś związku który, paruje we względnie niskich temperaturach, dla przykładu N-Pentan (temperatura wrzenia około 36 stopni C). Reakcja Izocyjanianów z Poliolami (Polialkohole lub Poliestry [generalnie nada się wszystko co ma grupę OH]), jest reakcją egzotermiczną czyli wydziela ciepło, które wystarcza do odparowania wyżej wspomnianego N-pentanu.
Po czwarte - ciśnienie spieniania jest raczej duże (potrafi rozerwać plastikową butelkę po napojach) więc piana "rozpycha się jak może".


EDIT:
Zapomniałem dodać - CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!

Ma...........ff

2016-04-03, 21:34
Ja mam podobnie podłogę w kuchni zrobioną. Płyty osb, przewiercone w wielu miejscach, do tego pianka montażowa (z 6 puszek na naprawdę małą kuchnię poszło), na to płytki. Mimo, że płyty osb są dość giętkie to w takiej kombinacji podłoga wyszła dość dobrze wypoziomowana i nie chodzi.

bisfhcrew

2016-04-03, 21:47
Kiedyś w jakimś ambitnym inaczej filmie amerykanie wstrzyknęli piankę w dziurę pod miastem i tym sposobem uratowali tysiące mieszkańców.

Kliksiu

2016-04-03, 23:20
Juz widze jak nasi tak samochody pompuja powypadkowe :D

bujak81

2016-04-04, 00:59
CodeineWarrior napisał/a:

Na koniec, PIANA DAJE RAKA! A właściwie MDI (Diizocyjanian difenylometanu) jest rakotwórczy i BARDZO reaktywny - reaguje z tkankami żywymi zostawiając ciężkie do usunięcia czarne plamy.


nawet zaschnięta?

ja...........03

2016-04-04, 10:09
ameryka stoi na regipsach piance i tej srebrnej taśmie klejącej, gdyby tego zabraknęło wyssało by całe usa w kosmos

CodeineWarrior

2016-04-04, 12:12
Przereagowana piana nie jest szkodliwa, ewentualnie gdybyś wdychał drobny pył to może tak, i jest zajebiście nie przyjemne, a jak do oka wpadnie to ja pie**ole jaki ból.


Zapomniałem dodać, że MDI daje też astmę przy wdychaniu oparów oraz przy kontakcie ze skórą! Co prawda nie odrazu, ale lepiej unikać babrania się w płynnej jeszcze pianie.