18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Philip Roth - "Kompleks Portnoya"

~Vuko • 2010-01-25, 13:46
Aż się dziwie że na sadolu tego jeszcze nie ma :shock:
a więc:
Kompleks Portnoya to powieść amerykańskiego pisarza Philipa Rotha, której akcja toczy się w środowisku amerykańskich Żydów. Wydana w 1969, została uznana za skandalizującą i w wielu krajach objęta zakazem dystrybucji.
Powieść ma formę monologu tytułowego bohatera, Alexa Portnoya, podczas seansu u psychoanalityka. Portnoy usiłuje ustalić źródło swoich niepowodzeń w sferze seksualnej, oraz niemożności wyzwolenia się od pęt kulturowych, które pragnie zerwać. Powieść zawiera wiele opisów fantazji seksualnych, lecz jest także analizą psychologiczną jednostki targanej poczuciem winy oraz portretem środowiska amerykańskich Żydów.

Książka, która po prostu wykręca mózg i jaja na lewą stronę. To co jest w niej opisane nie tyle obrzydza co szokuje w pomysłowości głównego bohatera. Książka, którą każdy sadysta przeczytać powinien ;d
Kto czytał?

Bogna

2010-01-25, 14:17
U mnie w kolejce jest.

Mietek69

2010-01-25, 14:39
LOL, myślałem, że to coś dla perkusyjnych masturbantów :lol: :lol: :lol:

Ale to miłe "rozczarowanie" - z treści wynika, że chętnie obadam, miast omijać szerokim łukiem

yabos

2010-01-26, 12:30
Mietek69 napisał/a:

LOL, myślałem, że to coś dla perkusyjnych masturbantów :lol: :lol: :lol:


Hehe, miałem tak samo;] Chociaż ta ciekawie się zapowiada, mam nadzieję, że wpadnie mi w łapy.

~Vuko

2010-01-26, 12:58
przyznam, że sam na początku myślałem, że to książka dla prawdziwych dewiantów. W końcu wpadłem na nią w biblioteczce dobrej kumpeli no i cóż... ciężko było nie przeczytać, po przeczytaniu co poniektórych fragmentów. ;-)