18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pedofile nie zasługują na karę, ale na leczenie

Prometheus_Coprophagus • 2013-03-16, 23:27
Cytat:



Kardynał Wilfrid Fox Napier, południowoafrykański duchowny, powiedział, że pedofilia powinna być leczona, a nie karana - donosi BBC News. Duchowny był jednym ze 115 kardynałów, którzy brali udział w ostatnim konklawe.

Kardynał Wilfrid Fox Napier w wywiadzie dla Radia BBC określił pedofilię jako "kondycję psychiczną, zaburzenie". - Jeżeli świadomie wybieram złamanie prawa, wiedząc, że łamię to prawo, wtedy powinienem być ukarany - powiedział kardynał. Dodał, że zna przynajmniej dwóch księży, którzy stali się pedofilami przez to, że byli molestowani jako dzieci. - Więc nie mówcie mi teraz, że takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność karną jak ktoś, kto wybiera takie zachowanie świadomie. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł powiedzieć, że takie osoby zasługują na karę. Oni sami zostali tragicznie doświadczeni - powiedział.

Fala krytyki po słowach kardynała

Wypowiedź kardynała wywołała natychmiastową krytykę. Marie Collins, która sama padła ofiarą pedofila, powiedziała BBC: - To jest przerażające, że mamy kardynała, człowieka na takiej pozycji w Kościele, który może posiadać takie poglądy. On całkowicie zapomina o krzywdzie dzieci.

Barbara Dorries, która jako dziecko została wykorzystana seksualnie przez księdza, stwierdziła z kolei: - Rozumiem, że to może być choroba, ale jest to także przestępstwo, a przestępstwa i zbrodnie są karane, przestępcy są odpowiedzialni za to, co zrobią. Biskupi i kardynałowie dołożyli ogromnych starań, aby umożliwić napastnikom uniknięcie kary, aby nie byli oni aresztowani, aby ich tajemnice pozostały w Kościele.



Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13574165,Kardynal__Pedofile_nie_zasluguja_na_kare__ale_na_leczenie.html


Trudno się potem dziwić, że ludzie odwracają się od Kościoła. W obecnej sytuacji, gdy Europa bardzo szybko się laicyzuje, hierarchom kościelnym powinno szczególnie zależeć na tym, aby unikać tak kontrowersyjnych słów - co powinno być dla nich szczególnie zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w Kościele coraz mniej istotna jest wiara, a coraz ważniejsze public relations.

Ale co ja tam mogę wiedzieć... :roll:

wojniz

2013-03-16, 23:35
ja bym leczył nożyczkami.

Sz...........an

2013-03-17, 00:03
Uważam, że nie ma sensu wsadzać do paki pedałów, bo tylko przybywa nam tzw. "utrzymanków". Pedofilia powinna moim zdaniem być karana, albo może raczej leczona ( jak kto woli ) kastracją. Pójdzie do paki, nie będzie r*chał przez 5 lat jak wyjdzie to nie będzie rozróżniał dupy od dziurki od klucza...

Muzz

2013-03-17, 01:47
Leczyć to można grypę, karać to można złodzieja, a pedofilów powinno się odstrzeliwać.

bloodwar

2013-03-17, 03:57
Jak widać, wytłumaczyć w "prawniczy" sposób mozna wszystko i wszystkich a przy odrobinie chęci mozna udowodnić, że koleś ktory przez 30 lat wkładał rękę w majtki małym dzieciom robił to wszystko nieświadomie - a przecież czynów nieświadomych nie można karać...

Kaprys

2013-03-17, 11:29
Największa legalna sekta i piramida finansowa. Kościół. Obojętnie jaki.

norbi7631

2013-03-17, 11:47
w sumie czemu nie, skuteczne lekarstwo już dawno wynaleziono



podobno równie skutecznie dla pedałów

McMenel

2013-03-17, 17:06
Z namiętnością się nie wygra . Jak to mawia biskup Pieronek ....

Maślak

2013-03-17, 18:26
@norbi7631
Ja słyszałem ,że równie skutecznie leczy się tym debili.

Splifcior

2013-03-17, 21:47
Wilfrid Fox Napier

"...Dodał, że zna przynajmniej dwóch księży, którzy stali się pedofilami przez to, że byli molestowani jako dzieci. - Więc nie mówcie mi teraz, że takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność karną jak ktoś, kto wybiera takie zachowanie świadomie. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł powiedzieć, że takie osoby zasługują na karę. Oni sami zostali tragicznie doświadczeni - powiedział."

Marie Collins

"...On całkowicie zapomina o krzywdzie dzieci." Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem.

Wg mnie najlepszym leczeniem takich delikwentów jest ucinanie ich poprzednikom jaj dla przykładu, tak aby Ci następni zdawali sobie sprawe co im grozi. Nic innego chyba nie pomoże na to zwyrodnienie.


Ork.Fajny

2013-03-17, 22:26
Taaaa... Cytować gościa z południowej części Afryki i porównywać jego słowa do sytuacji w Europie. Brawo dla tego pana...
Biblia nie mówi nic o pedofilii więc należy tutaj brać pod uwagę świecki kodeks moralny. Afryka to poj***ny region, więc nie ma co się dziwić że poj***ne rzeczy mówią...

Kaprys napisał/a:

Największa legalna sekta i piramida finansowa. Kościół. Obojętnie jaki.


Ty się k***a słyszysz...? ta twoja chora nienawiść sprawia że nawet nie potrafisz logicznie hejtem pluć. "Największe" może być tylko jedne coś. Opluć możesz tylko jeden kościół.

In...........eo

2013-03-18, 18:40
Ja wiedziałem, że tak będzie. Najpierw pozwolili gejom lansować swoje prawa, tera będą walczyć o prawa pedifili. Już wkrótce za 10 lat na ulicach będą maszerować pedifile z prosbą o zalegalizowanie związków między dorosłym a dzieckiem.

irish

2013-03-18, 23:11
trzeba wziąć pod uwagę, że tylko my jesteśmy tak zaściankowym krajem który uważa homoseksualizm za jakiś wyj***ny w ch*j odchył. jak popatrzymy na zachód, większość krajów uważa to za jakąś tam powiedzmy normalność. kościół pewnie też próbuje dostosować się bardziej do nich, niż do nas, bo ich jest więcej. nas zawsze wszyscy mieli w dupie i tak już pozostanie.
amen.

Amhyr

2013-03-18, 23:13
Pedofili do gazu i tyle w temacie :D

Lordzik92

2013-03-18, 23:30
Po jego wygladzie widac ze odwiedzil nie jedna wioske, a potem reporterzy sie dziwia czemu te dzieci maja takie zapadniete poliki...