18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ph...........ks

2013-11-26, 17:12
a ja myślałem, że patriotyzm to palenie wozów TVNu, ganianie pedałów, walka z policją.

BoKoR

2013-11-26, 18:23
phoks napisał/a:

a ja myślałem, że patriotyzm to palenie wozów TVNu, ganianie pedałów, walka z policją.



Popełniłeś błąd - myślałeś.

fuNny

2013-11-26, 20:06
Polecam płyty zespołu "Horytnica"

Abyss napisał/a:

A też coś dorzucę. Zespół Forteca, utwór Ochotnik ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego.


skrzynka piwa dla ciebie, dzieki tobie odkrylem ten genialny zespol

dOpieca

2013-11-26, 20:41
patrioci już prawie wszyscy nie żyją , patriotyzm trzeba udowodnić a nie powiedzieć czy też pójść na marsz i machać flagami. Sam nie wiem jakbym się zachował w obliczu zagrożenia życia , bo niema twardego na wojne i świadomości że już za chwile możesz stracić wszystko co do tej pory poznałeś.

InnyName

2013-11-27, 13:17
dOpieca napisał/a:

patrioci już prawie wszyscy nie żyją , patriotyzm trzeba udowodnić a nie powiedzieć czy też pójść na marsz i machać flagami. Sam nie wiem jakbym się zachował w obliczu zagrożenia życia , bo niema twardego na wojne i świadomości że już za chwile możesz stracić wszystko co do tej pory poznałeś.



Tu się zgodzę, również nie wiem co bym zrobił, jak by był stan wojenny w Polsce, to pewnie 99% osób była by przymusowo wcielona do armii, już każdy by sobie wymówkę znalazł jakąś :)

Nie porównujmy wojny z misją jakąś tam za granicą, tam się walczy dla ropy czy innego gówna, tak jak również Polskiej armii, gdzie wszyscy zatrudnieni tam, są tylko i wyłącznie z powodu, że nie mogą znaleźć pracy. Jak by tak rzucić służbę wojskową, 2 letnią, za darmo, tylko wyżywienie i spanie w woju to wątpię że znalazło by się tam więcej niz 1000 osób.

Impel ochrania tereny wojskowe, to jest cyrk...

Steelcojones

2013-11-27, 13:41
"W 2008 r., wygrał konkurs na scenariusz serialu o wysiedleniach w czasie II wojny światowej. Serial pod roboczym tytułem "Ojczyzna wam matką będzie" miała zrealizować TVP w kooperacji z ze stroną Niemiecką (Beta Film). Serial miał opowiadać losy ojca Lecha Makowieckiego – Stanisława, który w wieku 10 lat, został wysiedlony z całą rodziną z Rypina (województwo kujawsko-pomorskie) w związku z akcją germanizacyjną w powiecie. Podczas tułaczki stracił rodziców i został wysłany na roboty przymusowe w III Rzeszy. Następnie walczył w armii gen. Stanisława Maczka. Do kraju wrócił namówiony w 1947 r., przez polskiego żołnierza w Niemczech, który powiedział Stanisławowi stwierdzającemu że nie ma po co wracać do kraju bo stracił całą rodzinę iż - "Ojczyzna wam matką będzie". Planowo zdjęcia miały nastąpić latem 2009 r., jednak serial do dzisiaj nie powstał." Powstał, powstał :
Nasze matki, nasi ojcowie

Jarowit

2013-11-27, 13:49
@fuNny

Rzeczywiście, forteca jest świetna. Polecam też ich utwór o Katyniu - od pewnego czasu mój ulubiony kawałek.

Nie mogę wysyłać linków, ale chodzi o pierwszy wynik po wpisaniu :
forteca katyń studio w google.

DwaiD

2013-11-27, 17:07

najpiękniejsze!