18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pasażer w astrze

Zadi_ • 2016-02-25, 10:10
Mój pierwszy temat, nie było bo nie było:



:brawo2:



~Angel

2016-02-25, 10:19
chłop z teściową jedzie - co w tym takiego dziwnego?

tarcer123

2016-02-25, 10:43
To nie teściowa. To wybranka. Naprawdę nie wiem jak można było nie zauważyć.

S.T.U_Cummins

2016-02-25, 10:50
Jestem rolnikiem i jestem EKSPERTEM i sam starym polonezem a teraz Astro f w kombi na tylnym siedzeniu przewiozłem DZIESIĄTKI CIELĄT. I teraz wam mieszczuchy powiem, bo widzę, że z rolnictwem macie wspólne tylko te kwiatki na parapecie a jedzenie pochodzi ze sklepu i stamtąd się bierze.

Byk na filmie to mały cielaczek, max kilka tygodni (też takie kupuje, bo producent mleka woli je sprzedać dla mleczarni niż poić nim cielaka) i jak niemowlę jest zagrożone na przeziębienia itp. jeszcze do tego stres w związku z wiezieniem go na przyczepce (biegunka przez kilka dni może skutkować odwodnieniem) . O aktualnej pogodzie za oknem nie wspomnę a tak to włączy się mu ciepły nawiew i można go dopilnować by nie po obijał się i bydlak bezstresowo dojedzie na miejsce. A jak bym miał cielaka przywieść np na dwukółce od koni lub busem na pace gdzie w tym zimnie latał by jak pijana latawica po klubie, to mogę go od razu dobić i psom oddać bo za kilka dni i tak zdechnie :)

Trzeba też pamiętać o wyłożeniu folią i szmatami auta mniejsza o co po co :D Oczywiście auto jest użytkowane tylko i wyłącznie to takich celów.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-02-25, 10:58
@Up
Dobrze prawisz.

Dobrze mieć, albo znać kogoś kto użyczy, takiego bolida do zadań specjalnych.
Jak koło mnie postawił się hanys, któremu zachciało się wymienić kamienicę na wiejski domek, ubzdurał sobie, że potrzebuje dużo kurzych odchodów do nawożenia swoich orientalnych roślinek. Chcąc jeszcze bardziej zasymilować się z wieśniakami kupił kurnik za pare stów i zaczął poszukiwać kogoś kto odsprzeda (patrz odda) kurki nioski i trochę ich gówna. Znalazł dawce i pojechał po towar czyściutką Ki'ą ceed, lecz nie pomyślał o zabezpieczeniu...... Gość dał mu tylko folię, bo liczył, że przyjedzie przygotowany. Wsadzili kury i worki z gównem do bagażnika (razem). Raczej nie trzeba tłumaczyć co kury zrobiły z tymi worami i ich zawartością.
Jegomość za czyszczenie 250 pln zapłacił.

id...........an

2016-02-25, 11:08
ja nie wiem. ludzie przewożą duże psy, a w czym cielaczek gorszy? ch*j w dupę nagrywającemu, że nie zasłonił rejestracji, później będą człowieka ścigać za nic

nowynick

2016-02-25, 11:10
@S.T.U_Cummins

to twierdzisz że bez ogrzewania i osłonięcia od warunków atmosferycznych cielaczka przewieść się nie da? Ciekawe jak radzili sobie jeszcze kilkadziesiąt lat temu...

S.T.U_Cummins napisał/a:

Oczywiście auto jest użytkowane tylko i wyłącznie to takich celów.



Kto biednemu, ucięmiężonemu rolnikowi zabroni posiadania osobnego auta do przewozu bydła :mrgreen:

S.T.U_Cummins

2016-02-25, 11:21
@up taka astra jest warta ok 1.5 tys :/ + jeszcze 3 auta użytkowe wart średnia ok 5tyś każdy (na każdego domownika) i dostawczy. Na roli w cale nie jest tak źle ale jest duuuużo opłat i pracują wszyscy domownicy.

@edit kilkadziesiąt lat temu nikt nie kupował takich małych bo wiedział, że transport źle się dla niego skończy i każdy chował cielaka od małego, sam sobie.

nowynick

2016-02-25, 11:22
S.T.U_Cummins napisał/a:

@up taka astra jest warta ok 1.5 tys :/ + jeszcze 3 auta użytkowe wart średnia ok 5tyś każdy (na każdego domownika) i dostawczy. Na roli w cale nie jest tak źle ale jest duuuużo opłat i pracują wszyscy domownicy.



*dopłat :-D

PS A tak serio to czy ja mówię że na roli jest źle?

tarcer123

2016-02-25, 12:00
Nie mam pojęcia jak zachowałaby się policja gdyby zatrzymali auto z takim pasażerem.

S.T.U_Cummins

2016-02-25, 12:57
@up Mandat, przewożenie zwierzęcia w nie odpowiedni sposób, dla tego prawidłowo trzeba omijać większe miasta. Ale i tak interweniują słowami: "Dostaliśmy zgłoszenie" bo normalnie to przymykają na to oko. Jakiś pseudo ekolog myśli, że na przyczepce było by mu lepiej.