18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Paryż ze strony której nie znasz

Pysio0 • 2013-06-26, 12:12
Witajcie!
Dosyć często w sezonie, bywam w stolicy mody - Paryżu.
Niestety, nie zawsze jest on tak piękny jak go widzicie w kolorowych gazetkach, choć i tak jestem pod wrażeniem jak to miasto prawdziwie przedstawia ten portal - Sadistic.
Z każdego wyjazdu, jak mam czas to staram się przywieźć jakąś fotkę. Nie zawsze udaje się uchwycić coś ciekawego.
Mam nadzieję, że moja kolekcja, którą będę starał się uzupełniać, spodoba się Wam. Jak nie to każcie mi po porostu spadać na bambus.

Zdjęcia niestety średniej jakości, bo wykonane telefonem. Wierzę, że nie będzie to przeszkodą.

Zacznę delikatnie od Paryża, którego jednak znacie. Czyli
droga pod Wieżą Eiffla:




Droga wygląda jakby szła tuż pod wieżą, jednak w ostatniej chwili mamy rozwidlenie. Takie mini złudzenie optyczne.


Jeszcze delikatnie, czyli autostrady w Paryżu. Autostradami są tylko z nazwy. Przez miasto przechodzi wiele takich tras. Często moją więcej jak 4 pasy. Są bardzo zakorkowane, przez cały dzień (o 16 po prostu stoją). Co ciekawe, nigdzie w Paryżu nie znalazłem zielonej strzałki w prawo (warunkowe skręcanie). Często jednak widzę widok gdy ze skrajnego lewego pasa, kierowcy skręcają w prawo lub odwrotnie.

Foto codziennej autostrady:


Oraz tego co chciałbym kiedyś zobaczyć w Polsce. Czyli po 8 pasów w jedną stronę i do tego 2-poziomowy wiadukt:



Kiedyś przeczytałem, że Niemcy śmieją się z Polaków, że mają znaki ostrzegające o fotoradarach. Nasze D-51 jest niczym przy Francuskich znakach:




Sposób w jaki Paryżanie parkują:










Tutaj chodniki bywają szersze od ulic!



Ciekawostką jest to, że w stolicy mody, mieszkańcy w dużej mierze poruszają się do pracy na skuterach (nawet zimą) - ubrani w garnitury. Motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów jest tutaj ogrom. Nie wiem czy w całej Polsce jest ich tylu co w Paryżu.




Taka zwyczajna rzeźba na środku skrzyżowania. Podobno była składana z jednego elementu.




Ambulans:




I teraz coś dla cierpliwych. Coś na co wszyscy czekaliście. Czyli brudny Paryż. Z tego co kojarzę, to tą budkę okupują 2 murzynki, ostatnio jedna z nich myła szyby!



Dzielnica brudasów.






Takich dzielnic jest pełno w samym Paryżu co i na obrzeżach. Jeśli temat się spodoba to wrzucę filmik z nieistniejącego już obozu bezdomnych, który znajdował się pod torami metra. Widok bardzo fajny, ale warunek to, że temat się przyjmie.

Jeśli chodzi o ostatnie 2 zdjęcia to spostrzegawczy zauważą, że coś tutaj nie pasuje. Tak! Te dranie mieszkają w drewnianych chatkach ale mają anteny satelitarne! Władze usunęły kilka m-cy temu jedną w tak wielkich dzielnic. Nic to nie dało. Brudasy przenieśli się w inne miejsce (część z nich w okolice Aubervillers- postaram się jutro wykonać zdjęcie).
Jeśli chodzi o sam temat to nie miałem zamiaru ukazać Paryża jako coś lepszego niż Polska (bo podejrzewam, że niektórzy tak do tego podeszli po pierwszych zdjęciach), raczej chodzi mi o ukazanie miasta z innej perspektywy. Chce pokazać czym się różni, co dobrego można by wprowadzić u nas a przed czym należy się wystrzegać (ostatnie zdjęcia). Mam nadzieję, że Wam się podoba i dacie mi szansę wrzucić filmiki.

lubobg

2013-06-26, 13:24
Zakładam ze parkowanie wyglada w Paryża wygląda tak samo jak tu gdzie mieszkam (większe miasto we Włoszech). Przy parkowaniu równoległym które jest dominujące, KAŻDY kierowca uderzy auto z przodu i z tyłu po 2-3 razy, dla pewności

Pysio0

2013-06-26, 13:24
Przesyła się właśnie filmik. Co prawda nie z tego co obiecywałem ale równie dobry. Opisze go w kolejnym poście. Tamten oraz inne, prześlę jak wrócę, właśnie z Paryża. Mam nadzieję, że znajdę coś nowego do pokazania. Zachęcam zatem do dodania tematu do ulubionych, bo zamierzam go odświeżać.

freaky

2013-06-26, 13:25
Normalne, że miasta dzielą się na część reprezentacyjną oraz tą, odzwierciedlającą stan fatyczny w skali kraju. Trochę świata zwiedziłem- tak wiem, zajebisty wagabunda ze mnie- i mogę śmiało napisać, że Paryż jaki znamy z filmów to raptem kilka przecznic, samo miasto jest przereklamowane i moim zdaniem nie umywa się chociażby do stolic Środkowo- Wschodniej Europy: Pragi, Budapesztu lub Krakowa.

kovacić

2013-06-26, 13:39
Drogi zajebiste - pozazdrościć. Piwko.

Pszszemek

2013-06-26, 13:41
Wyobraźcie sobie jaki świat byłby piękny bez ciapatych,cyganów i murzynów oczywiście nie wszystkich.

Pysio0

2013-06-26, 13:42
Ok, tak jak obiecywałem, dodaję filmik. W jakości HD:
/watch?v=91lYXk9Uh1o



roma21

2013-06-26, 13:45
a gdzie ciapaci?

Pysio0

2013-06-26, 13:47
roma21 napisał/a:

a gdzie ciapaci?



Poszli żebrać

Draiks

2013-06-26, 13:57
Mnie tak zastanawia czy mieszkańców tego kraju nie wk***ia takie osiedlanie się brudów? Jedzie taki żabojad do pracy i co se myśli na widok takiego zbiorowiska? "O nasi przyjaciele zbudowali wspaniałe osiedle" :D

bogdanznosa

2013-06-26, 13:58


to jest k***a facet, czy baba?!

sulik

2013-06-26, 14:26
haha oni afryke do europy przywiezli. znajomy paryzanin mowil mi kiedys ze co tydzien minimum 10 zamarznietych cial znajduja w podwoziach samolotow przylatujacych z afryki.

Bociek

2013-06-26, 14:45
Jedyną prawdziwą stolicą mody jest Milano, a Al-Paris to islamsko-paryski śmietnik, istnieje nawet coś takiego jak syndrom paryski, więc to o czymś świadczy :P byłem kilka razy i za każdym razem z przymusu

~DMT

2013-06-26, 15:12
Pysio0, ten obóz z filmiku, wygląda jak jakiś skup złomu :D

kur2005

2013-06-26, 15:18
Rzezba skladana z jednego elementu :D
czekam na klocki lego skladane z jednego elementu :D

demz

2013-06-26, 15:45
Ja byłem w Las Vegas i tam też jest ch*jnia z grzybnią. Byłem tam tydzień, a po dwóch dniach już miałem dość, bo wszystko zobaczyłem. Vegas jako miasto jest jebitne, ale tzw. Strip, który znamy z TV to ledwie kilometrowa droga otoczona znanymi z filmów hotelami. I to tyle. Najśmieszniejszy, paradoksalnie, widok to bezdomni siedzący/leżący na chodnikach wśród tych wszystkich neonów i przepychu bogactwa. To samo jest w LA - syf, kiła i mogiła. Wszystko fajnie tylko na ekranie wygląda. ;)