18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parkour Elbląg 2015

Leworeczny • 2015-05-10, 10:53
Chlopaki z mojego miasta mają ładną zajawkę :) Warto zobaczyć.

W sumie to czekalem az sie ktorys wypie**oli ;) )

Arieso

2015-05-11, 00:44
gardze_wami napisał/a:

to nie parkour tylko akrobatyka:D Do pokonania przeszkody w parkour nie robi sie salta nad barierką tylko pokonuję się ją w jak najprostszy sposób. Fajnie, że ludzie pokroju typowego seby mają zajawki ale szkoda, że zero zainteresowania teorią.



To samo chciałem napisać ;) Chłopaki na filmiku uprawiają freerunning, a nie parkour. Rozumiem, że ktoś nie związany z tym sportem może tego nie wiedzieć... ale uprawiać coś i nie wiedzieć co to trochę przej***ne :roll:

lewoskrzydlowy

2015-05-11, 00:52
Jak zwykle morze sadolowych eskpertów wszczęło bunt, że nazewnictwo nie takie jak trzeba...

Nawet mi się nie chce was wyzywać, wy pok***ione leniwe pierdoły.

Nocturno

2015-05-11, 02:10
Pierwsze, co powiem, to to, że brawo dla nich. Dobre triki, dobry czas reakcji, ładna koordynacja. Lepiej tak spędzić czas, niż marnować go przed kompem, trzepiąc do Assasin's Creed czy Dying Light.

Drugie, co powiem, to to, że Parkour stworzony przez Davida Belle jest umiejętnością pokonywania jak najszybszej przeszkód. Wszelkie triki, salta i inne akrobatyczne zajawki to nie parkour, a Freerun. Sébastien Foucan odłączył Freerun od Parkour właśnie na podstawie całej akrobatyki, która kłóci się z zasadą opracowaną przez Belle'a.

To też było kością niezgody, gdy z moją grupką ćwiczyliśmy dobre 6 lat temu. Jedni chcieli ćwiczyć, by zaimponować dupeczkom (a proste przewroty nie robiły na nich wrażenia, niestety), gdy inni - w tym i ja - ćwiczyliśmy ot tak, dla siebie, w ramach lepszych fotek do galerii UrbExu. W końcu na starej słodowni, która obecnie nie istnieje, w pewne miejsca mogło się dostać tylko dzięki tego typu ćwiczeniom. To tyle z mojej strony.

mistic93

2015-05-11, 07:52
leszcze jak sk***ysyn

mrwandoch

2015-05-11, 07:55
Darwin miał rację, pochodzimy od małpy :mrgreen: naczelne w akcji. Ale w sumie lepsze to niż siedzenie przed kompem i oglądanie posranych filmików na sadolu

Mikizz

2015-05-11, 16:41
Cytat:

W końcu na starej słodowni, która obecnie nie istnieje, w pewne miejsca mogło się dostać tylko dzięki tego typu ćwiczeniom



W jakie to miejsca można było się dostać tylko za pomocą takich wygibasów ? Opiszesz to bo wydaje mi się to ciekawe ? I gdzie znajdowała się ta stara słodownia ?

TheColt

2015-05-11, 22:44
To w Elblagu jeszcze ktos mieszka? Myslalem ze wszyscy juz sa w Cardiff.

karas2

2015-05-14, 21:40
jak dla mnie parkour to nie odpie**alanie pajaca na przeszkodach tylko stałe i plynne ich pokonywanie tak tez wrzuccie 30 minutowy filmik Stałego biegu a nie 3 sek wstawki salt i przewrotów owszem fajnie ze cos robicie ale tak sie sklada ze sam kiedys sie w to bawilem i niestety mieszkam na zadupiu gdzie nie ma popisowych murków czy tarasów ale wiem tez ze nie na tym sie parkour konczy tak ze powodzenia i licze na wiecej