18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parę fotek zorzy polarnej

Moby_Dick • 2012-12-11, 15:13
Zdjęcia są robione przez Ole Salomonsen - polecam obejrzenie prac wykonawcy - ma oko :) zdjęcia wykonane 9 grudnia







reszta w komentarzach

Stew

2012-12-12, 02:11
@Vincent Vega Czy Ty i reszta ekipy, która Twierdzi, że żeby zrobić takie zdjęcia trzeba w ch*j Photoshopa wiecie co w ogóle za farmazony pie**olicie?

Żeby zrobić takie zdjęcie wystarczy statyw i ustawienia (mniej więcej):
- ISO 2500-4000
- Przysłona - maksymalnie otwarta
- Czas (600 / ogniskową = czas naświetlania) - najczęściej ok. 30s
- Ostrość na nieskończoność

Ale co Wy tam możecie wiedzieć... lepiej pie**olić bez sensu.

ToPrzeciezJa

2012-12-12, 02:23
Już czuję jakie to musi być zajebiste spalić blanta w takim mega klimatycznym miejscu ;)

mjiceland

2012-12-12, 02:54
Powiem tylko że na żywo to nie wygląda tak zajebiście, chociaż i tak robi nie małe wrazenie.
Tylko po jaki ch*j robić zdjęcia które nie oddają rzeczywistości? Później turysta zawiedziony.

Sorg

2012-12-12, 06:03
Fumar napisał/a:

@Vincent Vega Czy Ty i reszta ekipy, która Twierdzi, że żeby zrobić takie zdjęcia trzeba w ch*j Photoshopa wiecie co w ogóle za farmazony pie**olicie?

Żeby zrobić takie zdjęcie wystarczy statyw i ustawienia (mniej więcej):
- ISO 2500-4000
- Przysłona - maksymalnie otwarta
- Czas (600 / ogniskową = czas naświetlania) - najczęściej ok. 30s
- Ostrość na nieskończoność

Ale co Wy tam możecie wiedzieć... lepiej pie**olić bez sensu.



Dla mnie (czyt. totalnego amatora w fotografii) to zabrzmiało profesjonalnie i logicznie, tylko nie da się po ludzku? :P

@ilovesmashing: Nie wiem o co Ci chodzi.

Moby_Dick

2012-12-12, 10:03
cieha napisał/a:

jakbym mieszkał w Norwegii tak jak ona, to też bym biegał w nocy z aparatem i robił zdjęcia :)

P.S.
przy okazji przypomniało mi się jak mój fizyk z liceum opowiadał że aby sfotografować pewne galaktyki to trzeba je naświetlać przez kilka dób. Śmiech był, nie powiem że nie :D


Wbrew pozorom to ON a nie Ona ;-)

PanParasol

2012-12-12, 11:04
Druga od góry to chyba Brzoza Polarna :P

Stew

2012-12-12, 13:31
Sorg napisał/a:



Dla mnie (czyt. totalnego amatora w fotografii) to zabrzmiało profesjonalnie i logicznie, tylko nie da się po ludzku? :P

@ilovesmashing: Nie wiem o co Ci chodzi.



Sorry. Dałoby się, ale mój post byłby ciut dłuższy... Chodzi o to, że przy manualnych ustawieniach, da się zrobić takie zdjęcie bez Photoshopa (wiadomo, przyda się, żeby wykadrować, przyciąć, wyrównać poziomy, kontrasty, kolor).

Podałem więc przykładowe ustawienia aparatu, dzięki którym jesteś w stanie zrobić takie foto (oczywiście chodzi o niebo i gwiazdy, bo zorzy w PL nie ma :-) ).

A są to: czułość (ISO), przysłona, czas otwarcia migawki (w zależności od obiektywu jakiego używamy) no i ostrość ustawiona na nieskończoność.

mooop12

2012-12-13, 07:39
Na początku myślałem że to znów jakieś screeeny ze Skyrima...

Maverick50

2012-12-13, 13:49
boże jakie piękne , dlaczego ludzie to zwyrodniałe sk***ysyny

sarenkowy

2012-12-13, 18:57
zapewne, to BÓG chciał, żeby to tak wyglądało...