18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Państwo Islamskie obcina żołd swoim bojownikom.

CiociaPestka • 2016-01-21, 13:49
„Wskutek nadzwyczajnych okoliczności” żołd wypłacany bojownikom zmniejsza się o 50 proc. - głosi komunikat władz samozwańczego państwa.

Dom Muzułmańskiego Kapitału - tak dżihadyści nazwali jeden ze swych banków - ogłosił, że „wskutek nadzwyczajnych okoliczności, jakie przeżywa obecnie Państwo Islamskie, zmuszeni jesteśmy obciąć o połowę kwoty wypłacane mudżahedinom”.


Komunikat podkreśla także, iż „w tej sprawie nie będzie żadnych wyjątków niezależnie od tego, jakie kto zajmuje stanowisko”. Ponadto dwa razy w miesiącu bojownicy będą otrzymywali „pomoc aprowizacyjną”.

Nie jest znana wysokość żołdu pobieranego dotąd przez bojowników IS, chociaż „The Economist”, powołując się na dane wywiadu USA, informował, że bojownik może liczyć na 400 dolarów. Z innych źródeł wynika, że przybywający do Syrii i Iraku dżihadyści z Europy Zachodniej są opłacani lepiej niż ci rekrutowani lokalnie.

W październiku Centrum Analiz Terroryzmu w Paryżu oceniało majątek Państwa Islamskiego na 2,2 miliarda dolarów. Jego kasę zasilają głównie podatki ściągane od ludności okupowanych terenów Iraku i Syrii oraz dochody z eksportu ropy naftowej.

W ciągu ostatnich miesięcy oddziały kurdyjskie odbiły kontrolowane przez syryjskie wojska rządowe miasto Dajr az-Zaur w północno-wschodniej Syrii. Kurdowie wspierani przez zbrojne grupy arabskie, korzystając z pomocy USA, zdobyli znaczne tereny w syryjskich prowincjach Aleppo, Al-Rakka i Al-Hasaka.

Zamiast obcinać im wynagrodzenie, mogli by obciąć coś innego :mrgreen:
Nie wiem ile może być w tym prawdy, ale płacić za darcie ryja 'allah akbar'?

Nie znalazłem, bo najwidoczniej nie ma/nie było

kam332

2016-01-23, 20:19
Za dużo chyba oglądam Michalkiewicza, bo mam wrażenie, że to jakaś prowokacja/ informacja mająca wprowadzić w błąd, że państwo islamskie ma problemy finansowe.

lobominator

2016-01-23, 21:33
Prowokacja tak, ale nie z tym akurat, bo z zamachem w Turcji.
Pomyśl - po co niby ISIS miałoby robić ostatni zamach? Przecież ISIS handluje (handlowało) z Turcją ropą i z tego było najwięcej kasy. Teraz Putin jak im bombarduje transporty, to koryto się odcięło, ale zostaje jeszcze Arabia. Z bankiem też pic na wodę, USA nie bombarduje żadnego ISIS, co najwyżej jakieś baraki dla picu.

muraaas

2016-01-23, 21:51
Niech lepiej je podniosą bo jak się okaże że jest niższy niż zasiłki w niemczech albo francji to będzie kolejna fala "uchodźców".

cyganejro

2016-01-24, 07:49
polecam zobaczyc dokument
Państwo - ISIS, ustrój - terroryzm / ISIS, Birth of a Terrorist State 2015 PL 480p

Nikczemny_Płód

2016-01-26, 01:14
Cytat:

chociaż „The Economist”, powołując się na dane wywiadu USA, informował, że bojownik może liczyć na 400 dolarów.



Cóż, kto jak kto, ale pracodawca wie ile placi ;)