18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Panie Poljak, statystyki to agentura

Nocturno • 2023-07-16, 13:30
Wiadomo, czemu się tak dzieje, ale postanowiłem tu to wrzucić dla każdego, kto by może potrzebował w rozmowach z gronem ukrofilskim. Mam też nadzieję zamknąć tym usta każdemu, kto pieprzy, że oni tu do nas "do uczciwej pracy".
----------
Już w 2018 roku policyjne statystyki odnośnie przestępstw dokonywanych przez Ukraińców były udostępniane w głównych mediach i na portalach. Dla przykładu, portal RP.pl pisał:

Ukraińcy królują w policyjnych statystykach
Ukraińcy królują w niechlubnych policyjnych statystykach – dotyczy ich blisko 100 proc. wydanych za wykroczenia listów gończych.
W 2017 r. Ukraińcy popełnili w Polsce 6,2 tys. przestępstw. Są liderami na liście poszukiwanych
Popełniają przestępstwa i wykroczenia, nie płacą grzywien i są bezkarni – w ciągu dwóch lat nastąpił lawinowy wzrost liczby ściganych listami gończymi obcokrajowców. W zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy poszukiwani do odbycia kary w polskich więzieniach, np. za nieuiszczoną grzywnę. Uchodzi im to płazem, bo uciekają za wschodnią granicę.
Niechlubna czołówka
Z danych Komendy Głównej Policji dla „Rzeczpospolitej" wynika, że choć generalnie spada liczba osób poszukiwanych listami gończymi (ponad 22 tys. osób w 2015 r., 20 tys. w 2016 r. i 18 tys. w obecnym), to w przypadku cudzoziemców – rekordowo rośnie. Dziś na liście ściganych jest ich 3949, z czego aż 3253, czyli ponad 80 proc., to obywatele Ukrainy (rok wcześniej Ukraińców było 1,6 tys., a dwa lata temu – tylko 956). Co ciekawe, ubyło ściganych listami Białorusinów – z 242 w 2015 r. do 122 w roku obecnym. Ukraińcy królują również w rankingu poszukiwanych listami gończymi za wykroczenia: na 2573 osoby na policyjnej liście aż 2515 to Ukraińcy (tylko pięć osób jest z Białorusi). Jeszcze w 2015 r. Ukraińców na liście było trzykrotnie mniej, bo 617 (rok później już 1,2 tys.).
[1]

Obecnie, statystyki wcale nie wyglądają lepiej. Portal RMF podaje w marcu tego roku, za kolejnym materiałem z Rp na podstawie specjalnego raportu policyjnego:

W ubiegłym roku zarzuty usłyszało 12 437 obcokrajowców, z których ponad połowa to obywatele Ukrainy. W niecały miesiąc tego roku (do 23 stycznia) już 1648, co wskazuje na rosnący trend. Statystycznie dziennie w ubiegłym roku zarzuty ogłaszano 34 przybyszom, w tym już 71" - czytamy w gazecie.
Według "Rzeczpospolitej", "w statystykach przestępczości najczęściej figurują przedstawiciele tych narodowości, których jest u nas najwięcej - Ukraińcy, co naturalne przy ogromnej rzeszy uchodźców, a także Białorusini i Gruzini".
"Problemem cudzoziemców - zwłaszcza obywateli Ukrainy - jest jazda z promilami, i to nierzadko z ilością podpadającą pod przestępstwo - w 2022 złapano na tym blisko 4,7 tys. osób, z tego 70 proc. (3,3 tys.) z Ukrainy" - donosi dziennik
[2]

Pomiędzy tymi materiałami, w 2022 roku PAP opublikował opinię rzecznika koordynatora służb specjalnych, Stanisława Żaryna:

"Informacje o zagrożeniu bezpieczeństwa Polaków ze strony Ukraińców są rozpowszechniane przez rosyjską propagandę – ocenił rzecznik ministra"
Rzecznik twierdzi, że według danych służb odpowiedzialnych za porządek publiczny
"(...) ta rzesza ludzi nie spowodowała rażącego wzrostu statystyk"
[3]

Mamy więc naprawdę bardzo ciekawy rozwój czarowania rzeczywistości przez media i władzę. Z jednej strony, dostępne informacje ze statystyk mówią o tym, iż Ukry odpowiadają za większość listów gończych i wykroczeń. Z drugiej, że nie ma wzrostu statystyk.

Jak dla mnie, oczywista próba wybielania napływu bydła do kraju przez przemilczenie.

[1] https://www.rp.pl/kraj/art9650481-ukraincy-kroluja-w-policyjnych-statystykach
[2] https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-coraz-wiecej-obcokrajowcow-z-zarzutami-za-przestepstwa,nId,6651937
[3] https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1236415%2Cczy-naplyw-uchodzcow-z-ukrainy-spowodowal-wzrost-przestepczosci-w-polsce

Kriski

2023-07-16, 13:41
A gdzie wiadomości z "w śmieci" czy "do rzeki"?
Bardzo wybiórczo traktujesz "przekazywanie wiadomości" coś jak motylekwdupie

Siriuz

2023-07-16, 13:48
Nie bez powodu cały zachód zasłużył sobie na przydomek "imperium kłamstw"

Nocturno

2023-07-16, 13:50
Kriski napisał/a:

A gdzie wiadomości z "w śmieci" czy "do rzeki"?
Bardzo wybiórczo traktujesz "przekazywanie wiadomości" coś jak motylekwdupie



Podałem dwa źródła i jedno przeczące temu, nazwijmy je "oficjalną wypowiedzią".

Źródeł innych nie trzeba szukać dużo, kolego.
https://bezprawnik.pl/listy-goncze-za-cudzoziemcami/
https://belchatow.naszemiasto.pl/tag/listy-goncze-ukraina
https://www.se.pl/slask/morderstwa-gwalty-pobicia-i-rozboje-oto-najgrozniejsi-ukraincy-poszukiwani-w-polsce-listy-goncze-1-aa-tM71-mSeh-V2Te.html

Dodam, że do statystyk sporządzonych przez POLICJĘ na zamówienie RP nie ma podstaw, by się przypie**alać. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć rosnącego od lat problemu. Dlatego zresztą zrobiłem przekrój kilku lat, by nie było, że to teraz jakieś kwiatki wychodzą.

PIs

2023-07-16, 14:18
Nocturno napisał/a:

Podałem dwa źródła i jedno przeczące temu, nazwijmy je "oficjalną wypowiedzią".
Źródeł innych nie trzeba szukać dużo, kolego.
Dodam, że do statystyk sporządzonych przez POLICJĘ na zamówienie RP nie ma podstaw, by się przypie**alać. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć rosnącego od lat problemu. Dlatego zresztą zrobiłem przekrój kilku lat, by nie było, że to teraz jakieś kwiatki wychodzą.



Super Express wiarygodnym źródłem :-D Do budy już tam onuco

banerr

2023-07-16, 14:26
Proste jak włos Metysa. Powinni wypie**alać na front.
Gdańsk w 2021 roku miał ok. 460 tys. mieszkańców, dzisiaj prawie 600 tys.

boguslaw1234

2023-07-16, 14:28
Do autora tematu - i tak zostaniesz nazwany ruską onucą i tak.

O przepraszam, już ktoś to zrobił :D
Także powiedz mi jak ma być w kraju dobrze, jak Polacy bardziej lubują upadlińców i wszędzie afiszują się z upadlińską flagą, chyba nawet nie pamiętając jak wygląda nasza, a na pewno nie mają jej fizycznie. Ha tfu na takich pseduopolaków. Historia jeszcze was rozliczy.

ra0mir

2023-07-16, 14:31
I tak j***ć ruskie k***y!!!

Nocturno

2023-07-16, 14:41
PIs napisał/a:

Super Express wiarygodnym źródłem Do budy już tam onuco



W sensie nie potrafisz czytać i nie widzisz, że koleś stwierdził brak innych źródeł, więc wstawiłem kilka z różnych stron ideologicznych :-D i jebiesz na fakt, że to statystyki policyjne.

Buda, banderfagasie, bo ci nie wychodzi.

boguslaw1234 napisał/a:

Do autora tematu - i tak zostaniesz nazwany ruską onucą i tak.
O przepraszam, już ktoś to zrobił
Także powiedz mi jak ma być w kraju dobrze, jak Polacy bardziej lubują upadlińców i wszędzie afiszują się z upadlińską flagą, chyba nawet nie pamiętając jak wygląda nasza, a na pewno nie mają jej fizycznie. Ha tfu na takich pseduopolaków. Historia jeszcze was rozliczy.



No ba. Taka to u nich schizofrenia paranoidalna panuje, że nawet źródła z różnych stron i statystyki policji polskiej uznają za agenturę, jeśli nie potwierdzają ich tezy. Ale musimy ich zrozumieć, są chorzy na umyśle, dla nich ci, co krytykują lizanko banderodbytów zawsze będą onucami :lol:

ra0mir napisał/a:

I tak j***ć ruskie k***y!!!



Owszem. Niemniej Ukraińców także j***ć.

mynameisgod

2023-07-16, 14:41
spokojnie,żeby nie było wojny domowej czy jakiejś polsko-ukr.
jak
100lat temu
wtedy też piłsudzio zorganizował rzeź ukrom-spacyfikował ich.
a
"ukry"
"się zemściły" rzezią wołyńską
czy
jakoś tak...

historia pełna kłamstw...

Nocturno

2023-07-16, 14:43
mynameisgod napisał/a:

spokojnie,żeby nie było wojny domowej czy jakiejś polsko-ukr.
jak
100lat temu
wtedy też piłsudzio zorganizował rzeź ukrom-spacyfikował ich.
a
"ukry"
"się zemściły" rzezią wołyńską
czy
jakoś tak...
historia pełna kłamstw...




No nie do końca tak było. Sanacja obiecała w trakcie rozmów Ukrom podjęcie tematu niepodległości, ale wybuchła, k***a, wojna, więc tego typu rzeczy zeszły na plan drugi. Na co Ukry zareagowały agresją i od tego się zaczął rozpie**ol.

darek1234

2023-07-16, 14:44
W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety

Nocturno

2023-07-16, 14:53
darek1234 napisał/a:

W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety



Podałem ci dwie statystyki, z 2018 roku i z 2022 roku, materiał z tego roku, który mówią zupełnie inne rzeczy, niż próbujesz wciskać. Twoje "widziałem na granicy" ch*ja znaczy tutaj. Operuję statystykami, a ty czym? Poglądami wujka Zbycha przy flaszce?

Aha i jeszcze jedno. Tak odnośnie debili mówiących, że krytyka Ukrów w Polsce to "bycie agenturą", masz, łap, przeczytaj i użyj trochę mózgu.

darek1234 napisał/a:

W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety






darek1234

2023-07-16, 14:58
Nocturno napisał/a:

Podałem ci dwie statystyki, z 2018 roku i z 2022 roku, materiał z tego roku, który mówią zupełnie inne rzeczy, niż próbujesz wciskać. Twoje "widziałem na granicy" ch*ja znaczy tutaj. Operuję statystykami, a ty czym? Poglądami wujka Zbycha przy flaszce?
Aha i jeszcze jedno. Tak odnośnie debili mówiących, że krytyka Ukrów w Polsce to "bycie agenturą", masz, łap, przeczytaj i użyj trochę mózgu.



Jesteś jednak niereformowalny i posługujesz się statystykami wybiórczo. Ilu Palestyńczyków, Gruzinów i Syryjczyków wpuściło PiS od 2015 roku do Polski, przecież temat już był wałkowany. Zapomniałeś?