18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pan Darek z Krakowa

dr Milord • 2013-04-12, 01:05
Trafiłem na Pana Darka wracając z wódeczki i tak to wyglądało.



Powiedział mi że DOBŻE śpiewam :roll:

fazol_92

2013-04-12, 01:14
Blues to jest to ;) sam grywam na gitarce, więc wiem o co cho :) pozdro dla pana Darka

zuq4

2013-04-12, 01:49
z tym DOBŻE to jakaś podpucha?

eb

2013-04-12, 03:06
Gdzie ty tam śpiewałeś

D4ro

2013-04-12, 10:28
I takiemu bym dał na piwo, a nie k***a pokazuje mi miejsce gdzie zaparkować pod supermarketem...

HAL-9000

2013-04-12, 10:56
Piwo dla Pana Darka. Ty masz na batonika, wsadź coś w otwór i nie przeszkadzaj mu jak gra.

Sz...........ol

2013-04-12, 15:14
W którym miejscu można go spotkać?:

riczardson

2013-04-12, 15:18
Pana Darka spotkałem przedwczoraj w tramwaju linii 2, wsiadał pod filharmonią i jechał pod LOT. Powiem, że on ma ciekawe zdania na różny temat. Tyle tylko, że mówi do siebie. :P

mikel1994

2013-04-12, 16:28
Ta, blues powstał w afryce... Jak ch*j.

Bezmózg który potrafi cośtam pograć na gitarze śpiewając do tego tekst na poziomie warszawiaka z Karsina, zachwycajmy się nim!

qinki

2013-04-12, 16:47
Się głupio pytasz czy chcemy..

Prof._Kot_Budd

2013-04-12, 16:50
@Up Tak, blues, oczywiście nie w takim kształcie powstał w Afryce a przynajmniej stamtąd przyszła główna inspiracja, podobnie jak w przypadku innych gatunków muzycznych, tak jak PAN (to nie jest wasz kolega gnoje j***ne) powiedział, ale oczywiście wtedy nie było internetu, więc tego nie sprawdzisz. Bolesna dla wielu sadoli prawda jest taka, że gdyby nie murzyni to słychalibyśmy tylko muzyki poważnej, techno/electro, pieśni wojennych i popu. Czyli bez murzynów ten świat byłby nie do zniesienia de facto...

achujciwcycki

2013-04-12, 17:45
@up
ale widzisz, skoro już widzisz potrzebę pójścia głębiej to nie wiem dlaczego pominąłeś pochodzenie koncepcji na muzykę, jej zapisu, melodyki, dynamiki, harmonii i tak dalej. bo to wszystko dał im biały człowiek, zanim nauczył ich podstawowych dźwięków. murzyny dołożyły sobie to standardowej pentatoniki dwa dźwięki (pewnie wzięło się to stąd że nawet najprostszych rzeczy nie potrafili ogarnąć), dołożyli zawodzący wokal (no bo któremu czarnemu chciałoby się robić coś porządnie) i tak oto masz bluesa. Nie mówię że bluesa nie lubię, ale nie wpie**alaj mi tutaj, że świat byłby gorszy gdyby nie ten gatunek. Albo jesteś kurewsko ograniczony, albo masz jakieś parcie na propagowanie nierasizmu, za co w obu przypadkach, należy Ci się ch*j w ucho

ymek

2013-04-12, 17:59
Ta, blues powstał w afryce... Jak ch*j.







Powstał. :kawa:

mikel1994

2013-04-12, 19:43
Cytat:

a przynajmniej stamtąd przyszła główna inspiracja,



Cytat:

Powstał.



Dowody, albo przynajmniej logiczne uzasadnienie.

Wg. moich informacji blues powstał jako przyśpiewki zbieraczy bawełny, z czasem panowie udostępnili im gitar, dzieki czemu poznali skalę chromatyczną i pach - tak powstał gatunek muzyczny na kontynencie za wielką wodą.

A zakładanie, że blues powstał w afryce bo stamtąd są ich przodkowie, to jak mówienie że Austriacy palili Żydów, bo stamtąd pochodził wujek Adolf.

A jeżeli ktoś chce mi powiedzieć, że powstał w afryce, bo stamtąd się wywodzą prymitywne przyśpiewki murzynów - no to k***a brawo. No to rock n roll powstał na plantacjach bawełny, no bo przecież stamtąd jest blues z którego wyywodzi się rock i rock n roll, nie?