18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Palio di Siena

~Sunday • 2018-12-17, 20:50

Palio di Siena to wzbudzający wiele krytyki wyścig konny odbywający się w Sienie we Włoszech od czasów średniowiecza.
Co najmniej 50 koni zdechło na nim od 1970 roku (w tym Raoul, ten ranny w tym filmie).
Podobnie jak Corrida czy inne tradycyjne imprezy, wyścig ten jest mocno broniony przez miejscowych...
Źródło (klik)

Ca...........on

2018-12-18, 10:07
Cytat:

Znam i widzę tą różnicę.



To see = rozumieć.
"Tę", nie "tą".

W drodze wyjątku mówię to nie z czystej złośliwości.

jessjess

2018-12-18, 10:34
Palio di Siena - brzmi to co najmniej jak stłuczka dwóch fiatów.

Ca...........on

2018-12-18, 17:22
Aaaa dobra... to był sarkazm :) I know and I see = wiem i rozumiem / znam i widzę.

azerbejdzanification

2018-12-18, 21:00
Abraxus napisał/a:

Od złamanej nogi się nie umiera. Podejrzewam, że konikowi ktoś pomógł. Włosi lubią opie**alać salami z koniny więc mam duże podejrzenia, że dla nich ranny koń to nie tragedia...



Złamana noga u Koni(a już w ogóle w taki hardcorowy sposób) to zwykle dla Konia oznacza uśpienie, tudzież kule w łeb.

Ktoś tam wyżej napisał, że Konie to głupie zwierzęta. Równie dobrze, mogli Ciebie przyodziać w siodło i puścić na ten wyścig, ta sama strata dla ogólnoludzkiej inteligencji co pie**olnięcie koniowi w łeb.

Popie**olony sport, szczerze mówiąc.

~kotka_w_piwnicy

2018-12-18, 21:03
Kiedy koń łamie nogę najczęściej jest usypiany - niestety. Kontuzje zdarzały sie zawsze i będą się zdarzać, ale jest główna zasada takich widowisk: Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startów, dobrostan konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. - tu mamy dobrostan gawiedzi xd

Wiewór

2018-12-20, 09:45
ch*j prawda, że złamanie nogi dla konia oznacza śmierć.
W krajach rozwiniętych gdzie kunie służą do rozrywki zwierzę się usypia bo tak jest taniej i wygodniej dla białych "cywilizowanych" ludzi.
W krajach trzeciego świata gdzie konie służą do roboty i są cenne nikt konia nie usypia przez złamaną nogę. Normalnie dostaje łapę w gips i się leczy.

Jestem ekspertem bo oglądałem o tym program na discovery jak leżałem skacowany.