18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pakowanie

~_Yarko_ • 2022-12-12, 09:10

Po co opierał o samochód ;-)

Pawehan

2022-12-12, 17:58
Chińskie to nie szkoda

meloox

2022-12-12, 18:16
Zostawilby kola na maksa w lewo ,to by go tylko podrapal. A tak jest do kasacji.

psotna_cipka

2022-12-12, 19:32
A taki był ładny, azjatycki.

smc

2022-12-12, 19:38
A ch*j, ja bym go już nie szukał... :-D

kamilja

2022-12-12, 22:53
zakmen napisał/a:

Pytam się autentycznie bo nigdy nie miałem automatu. Czy jak zostawił bym na drive to auto zachowuje się tak jakbym zostawił je na biegu?



A jak zgasisz silnik żeby na driajwie auto zostało?
A gdyby nawet, to sprzęgła hydrauliczne nie działają na wyłączonym silniku czyli bez ciśnienia z pompy oleju.

Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Śpiesze w wyjaśnieniem. Najprawdopodobniej auto z automatyczną skrzynią biegów zostało zostawione na pozycji P skrzyni biegów bez zaciągniętego hamulca ręcznego. Ta pozycja P czyli postój ma w sobie bolec o średnicy około 8 milimetrów, która blokuje skrzynie biegów. I wyobraźcie sobie teraz że taki grubszy drut cieńszy od palca utrzymuje na sobie ciężar ponad 2 ton na takiej górce. Musi w końcu jebnąć. Pamiętajcie zaciągajcie ręczny w automatach.



Nic nie musi jebnąć. Nie zapominaj, że te dwie tony jest trzymane przez przełożenie.
Nie wisi na nim jak na haku, co próbujesz wciskać niemyślącym.

na...........pl

2022-12-13, 02:34
kamilja napisał/a:

A jak zgasisz silnik żeby na driajwie auto zostało?


Kluczykiem, przyciskiem, cokolwiek tam w aucie masz. Odpalić na D się nie da, ale zgasić jak najbardziej.
Reszta Ok.

Bober213

2022-12-13, 05:43
Pewnie zależy od samochodu, w moim po wyłączeniu silnika, drążek automatycznie wraca do pozycji wyjściowej i włącza (P)arking dodatkowo też załącza automatyczny ręczny. Ale w przypadku mechanicznej dźwigni, automatycznej skrzyni biegów np w quadach nie mam pojęcia jak to się zachowuje, na bank nie jest to rekomendowane :)

Prof_Dr_Wiktor_Traktor

2022-12-13, 07:43
kamilja napisał/a:


Nic nie musi jebnąć. Nie zapominaj, że te dwie tony jest trzymane przez przełożenie.
.



Na płaskim i owszem ale nie ta takiej górce. Nie wiem o jakim przełożeniu mówisz, kiedy nie ma ciśnienia w skrzyni na "P".

FourthIllusion

2022-12-13, 15:37
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Śpiesze w wyjaśnieniem. Najprawdopodobniej auto z automatyczną skrzynią biegów zostało zostawione na pozycji P skrzyni biegów bez zaciągniętego hamulca ręcznego. Ta pozycja P czyli postój ma w sobie bolec o średnicy około 8 milimetrów, która blokuje skrzynie biegów. I wyobraźcie sobie teraz że taki grubszy drut cieńszy od palca utrzymuje na sobie ciężar ponad 2 ton na takiej górce. Musi w końcu jebnąć. Pamiętajcie zaciągajcie ręczny w automatach.



Wez to usun, nie bedzie co ogladac pozniej

cormax19000

2022-12-14, 23:08
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Śpiesze w wyjaśnieniem. Najprawdopodobniej auto z automatyczną skrzynią biegów zostało zostawione na pozycji P skrzyni biegów bez zaciągniętego hamulca ręcznego. Ta pozycja P czyli postój ma w sobie bolec o średnicy około 8 milimetrów, która blokuje skrzynie biegów. I wyobraźcie sobie teraz że taki grubszy drut cieńszy od palca utrzymuje na sobie ciężar ponad 2 ton na takiej górce. Musi w końcu jebnąć. Pamiętajcie zaciągajcie ręczny w automatach.



Co ty pie**olisz co ty za gnój wciskasz ? Jaki bolec 8mm w automacie ? k***a ty nawet nie wiesz co to za auto chińskie a się wypowiadasz jak byś naprawiał gm zf getrag

Dziad_Inżynier

2022-12-16, 22:36
Bober213 napisał/a:

Pewnie zależy od samochodu, w moim po wyłączeniu silnika, drążek automatycznie wraca do pozycji wyjściowej i włącza (P)arking dodatkowo też załącza automatyczny ręczny. Ale w przypadku mechanicznej dźwigni, automatycznej skrzyni biegów np w quadach nie mam pojęcia jak to się zachowuje, na bank nie jest to rekomendowane



Po prostu nie wyjmiesz kluczyka ze stacyjki, dopóki nie przestawisz na P.

zakmen

2023-01-07, 13:37
kamilja napisał/a:

A jak zgasisz silnik żeby na driajwie auto zostało?



Dlatego się pytam bo nie wiem... manuala gaszę na jedynce i mam spokój. A skoro hamulec jest jakby formą załączania sprzęgła automatycznego to dlaczego nie miałbym móc go zgasić z wcisniętym hamulcem.