18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Owsiak rezygnuje ze 'wszystkiego'

Bartek1991 • 2014-02-08, 00:20
I stało się:
Cytat:

Jerzy Owsiak w bardzo osobistym i emocjonalnym wystąpieniu na swoim blogu opowiedział o trudnych chwilach, jakie ostatnio przeżył. Wyznał, że "złożył rezygnację ze wszystkiego", ze wszystkich funkcji pełnionych w WOŚP, jak również z członkostwa Radzie Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawie 40-minutowe przemówienie Owsiaka, zostało jednak zakończone słowami "nadal jesteśmy razem i robimy swoje".

by wp.pl
artykul na wp.pl

I koleś, który poświęcał się na finansowanie szkoleń pierwszej pomocy w sumie dla wszystkich, finansowanie sprzętu ratowniczego, którego nie zapewniało państwo (ale na świątynie opatrzności bożej dało 6mln) zrezygnował z funkcji w związku z szykanowaniem go i posądzaniem.

I nie dziwie mu się. Poświęcasz życie, czas i zdrowie aby pomagać innym, a ci pokazują Ci faka i wypominają rzeczy, które ktoś powiedział aby Ci tylko doj***ć.
Fakt, faktem WOŚP dalej działa ale co się k***a tu dzieje i jak nisko się stoczymy aż będzie ruch z naszej strony?
Naprawdę aż tak nam dobrze aby się ograniczyć do hejtów przez neta?

brudny

2014-02-08, 00:26
Swoje zarobił.
A potrzeba istnienia takich organizacji jak wośp obnaża słabość systemu.

Bartek1991

2014-02-08, 00:29
System jest ch*jowy, i słabości ma dużo.
Ale poszkodowani są tylko i wyłącznie obywatele płacący za obsługę medyczną, a w godnych warunkach leczyć mogą się tylko prywatnie.

brudny

2014-02-08, 00:33
nie chcę mówić ile płacę za ubezpieczenie pod przymusem i co mam w zamian. A co mogę dostać od prywatnej firmy za mniejsze pieniądze. Prywatnie się leczę od 5 lat i jestem zadowolony. Polecam

ka...........91

2014-02-08, 00:36
było już widać ze Owsiak ma dość tego.
ale co mu się dziwić, swoje zarobił, swoje się tez owk***iał.
ciekawe czy będzie to definitywny koniec WOŚP czy ktoś przejmie stery.

bebzal

2014-02-08, 00:50
Ściema dla TuskVisionNetwoork24 powiedział że nie rezygnuje bo dostał maila od jakiegoś chłopaka i dało mu to energii do dalszego działania "PR"

Polandball

2014-02-08, 00:51
@Bartek1991

Dla twojej informacji:
- wydatki na służbę zdrowia w tym roku : 67 mld zł
- pieniądze zebrane w tym roku na WOŚP : 35 mln zł

To nawet nie 1/200 budżetu, a same koszty administracji państwa na organizację tego przedsięwzięcia znacznie zaniżają kwotę zebraną na WOŚP.

Sl...........nx

2014-02-08, 01:15
Bartek1991 napisał/a:

I koleś, który poświęcał się na finansowanie szkoleń pierwszej pomocy w sumie dla wszystkich, finansowanie sprzętu ratowniczego, którego nie zapewniało państwo (ale na świątynie opatrzności bożej dało 6mln) zrezygnował z funkcji w związku z szykanowaniem go i posądzaniem.



Koleś, pie**olisz aż głowa mała, bo zwyczajnie nie jesteś rozeznany w temacie.
Owsiak się ciska, miota, robi zagrania pod publikę z jednego prostego powodu: Coś się nie ułożyło po jego myśli. Wiesz co?
Otóż Jurek Owsiak pozwał Piotra Wielguckiego, blogera piszącego na kontrowersje.net pod pseudonimem "MatkaKurka" za jego wpisy. Miał prawo to zrobić, mógł też tego nie robić, natomiast to, co go wk***iło to decyzja sądu, który postanowił włączyć do akt sprawy rozliczenia fundacji a więc przede wszystkim faktury, o które dziennikarze nie mogli się doprosić.
I teraz Owsiak sam jest sobie winien. Mógł olać gościa o niezbyt dużym rozgłosie a zamiast tego, poszedł z nim na wojnę. I się wk***ił.
Tylko czemu go to tak rozdrażniło, skoro wszystko jest rzetelnie i uczciwie?


Naprawdę, nie przeszkadza mi to, że ta fundacja istnieje, że Owsiak robi to co robi, że ludzie wpłacają mu pieniądze. Ich kasa a że nie wszystko jest jasne, to już trudno, nie ja na to płacę (chociaż pośrednio jednak też, ale to już inna bajka).

Zastanawiam się tylko, ilu z was, którzy Owsiaka atakują czy bronią, odwiedziło stronę fundacji i zajrzało do sprawozdań finansowych. Można tam się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy, mianowicie, że np. w roku 2012 o ile zdecydowana większość, bo ponad 90% środków z puszek przeznaczono na cele statutowe (w tym jednak też parę tłustych milionów na działalność propagacyjną i inne duperele) o tyle środki z wpłat celowych, darowizn i z odpisu od podatku, już nie. I w ten sposób w 2012 roku zysk netto fundacji to około 15 milionów złotych. Na co i po co? Nie wiadomo.
Podobnie było bodaj w roku 2009 (albo 2010), zaś w którymś jeszcze wywalili 9 milionów na nieruchomości.

I właśnie tutaj sprawa nie jest dla mnie jasna, a że nawet spytać Owsiaka nie wolno, to moich pieniędzy nie zobaczy. Wy jak chcecie, to płaćcie, bo inicjatywa, czego by nie powiedzieć, ma swoje uzasadnienie i na poparcie zasługuje.

Bartek1991 napisał/a:

ale na świątynie opatrzności bożej dało 6mln



Na muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To różnica.

Cieszę się jednak, że to cię tak bulwersuję. Żałuję, że nie mogę zobaczyć twojej miny na wieść o tym, że to i tak pikuś, bo na Muzeum Historii Żydów Polskich z budżetu państwa poszło około 200 milionów złotych.

hennesi

2014-02-08, 01:27
Przegral sprawę i focha jebnal? To zwykle działanie pod publiczke, by jego zwolennicy zagluszyli tych madrzejszych, apelujacych o to, aby najzwyczajniej na swiecie pan Owsiak rozliczyl sie z pieniedzy. Komuch j***ny niezle zagrał i poruszyl kwestie wolnosci slowa w internecie. Niedlugo spodziewajcie sie ustawy. Dla mnie juz wszystko jasne.

Imper3838

2014-02-08, 02:06
Olaboga co z tą Polską teraz będzie? Nie będzie już w ogóle sprzętu w szpitalach! Wszyscy umrą, bo Owsiak nie kupi.

krzysiek0909

2014-02-08, 03:43
Brawo! Mam nadzieje że teraz 100% zebranych środków trafi na doposażenie szpitali, a nie na jakieś para projekty Owsiaka typu Woodstock. Jeśli koleś dotrzyma swoich słów to za rok wpłacę mu WOŚP stówę, bez kitu...

lejkole

2014-02-08, 05:05
To do błota na woodstock jak się nie podoba!, będzie się tu fochował bo ktoś chciał być pewny czy owa złotówka wrzucona do puszki faktycznie trafi tam gdzie powinna.
Bo nie od dziś wiadomo co wyprawiają niektóre fundacje!!!!!!!!! :evil:

Mr.Drwalu

2014-02-08, 05:08
Jakby nic nie miał za uszami, to by nie sp***olił. Ale wy k***a wszystko kupicie. :homer:

kroplowa

2014-02-08, 13:52
W źródle napisał/a:

Według reprezentującego Owsiaka mecenasa Jacka Zagajewskiego, bloger pomawia w nich WOŚP i Jerzego Owsiaka o kradzież oraz przywłaszczenie pieniędzy ze zbiórek, marnotrawstwo publicznych środków



Publiczne środki to te zrabowane przez państwo w formie podatku. WOŚP jak wiadomo zbiera je od ludzi. Ludzi którzy tych pieniędzy nie daje pod przymusem jak to ma miejsce w przypadku podatku, a z własnej woli. No to jakie środki publiczne??

Cytat:

Dla twojej informacji:
- wydatki na służbę zdrowia w tym roku : 67 mld zł
- pieniądze zebrane w tym roku na WOŚP : 35 mln zł

To nawet nie 1/200 budżetu, a same koszty administracji państwa na organizację tego przedsięwzięcia znacznie zaniżają kwotę zebraną na WOŚP.



NFZ rabuje nas cały rok, a na WOŚP ludzie oddają pieniądze z własnej woli przez tylko jeden dzień. Nie dziwi nikogo fakt, że pomimo niskich zarobków to ludzie nadal potrafią oddać jakieś pieniądze na różnego rodzaju fundacje? Gdyby nie rabowano nam pieniędzy na NFZ itp. instytucje państwa opiekuńczego, to pomyślcie ile więcej ludzie wydawaliby na organizacje charytatywne?

Polandball

2014-02-08, 19:22
@kroplowa, z tym się zgodzę, że lepsze jest dawanie z własnej woli, niż przymusem na NFZ, ale takie akcje jak WOŚP mają charakter tylko propagandowy - ogromne koszty wydane na to przedsięwzięcie nijak się mają do zarobków.

Można to porównać do popularnych za komuny czynów społecznych - gdzie głównym celem była właśnie propaganda bezinteresownej pomocy społeczeństwa PRL-u, a których prace często nie zwracały kosztów przedsięwzięcia.