18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eth

2017-06-03, 23:21
AwesomeChillout napisał/a:

Nie rozumie dlaczego policjant nałożył mandat dla kierowce citroena? Rzekomo "...kierowca Citroena został ukarany mandatem w kwocie 350zł i 3pkt karnych za zwiększanie prędkości podczas manewru wyprzedzania."



Pewnie normy mandatow nie mieli wyrobionej, to doj***l. :lol:

parolpl

2017-06-03, 23:52
Policjanci posyłani na takie interwencje to największe dno policji. Najnudniejsza i najbardziej monotonna praca. Przyjeżdżając po raz któryś na miejsce zdarzenia myślisz, że będzie mu się chciało prowadzić dochodzenie kto zawinił? Walnie standardowe przyczyny + mandat. Po to jest możliwość nie przyjęcia mandatu i dochodzenia w sądzie, aby te "niecodzienne" sprawy wyjaśnić (oczywiście jeśli posiada się dowody, a sędzia nie jest ch*jem, co rzadko się zdarza).

ZajętyPelikan

2017-06-04, 00:03
AwesomeChillout napisał/a:

Bardzo dobrze zrobił kierowca cytrusa... też bym mu zaj***ł w takiej sytuacji. Nie rozumie dlaczego policjant nałożył mandat dla kierowce citroena? Rzekomo "...kierowca Citroena został ukarany mandatem w kwocie 350zł i 3pkt karnych za zwiększanie prędkości podczas manewru wyprzedzania."


ehh... pewnie stres swoje zrobił. Kamera sama z siebie nie rejestrowała prędkości więc policjant nie mógł wiedzieć czy samochód faktycznie przyśpieszał, czy nie... to już sprawa dla biegłego... szkoda, że przyjął mandat. Ale jak już wspomniałem stres zapewne swoje zrobił, następnym razem 5 x zastanowi się zanim przyjmie jakikolwiek mandat ;)

AFKKK

2017-06-04, 00:20
ZajętyPelikan napisał/a:


ehh... pewnie stres swoje zrobił. Kamera sama z siebie nie rejestrowała prędkości więc policjant nie mógł wiedzieć czy samochód faktycznie przyśpieszał, czy nie... to już sprawa dla biegłego... szkoda, że przyjął mandat. Ale jak już wspomniałem stres zapewne swoje zrobił, następnym razem 5 x zastanowi się zanim przyjmie jakikolwiek mandat ;)




Fakt, kamera nie rejestrowała, ale jak sie przyjrzeć pasom, to mam wrażenie że kierowca właśnie hamował kiedy ten go wyprzedzał.

Zresztą, mnie na kursie uczyli żeby nawet lekko przyspieszyć kiedy ktoś nas wyprzedza żeby ten drugi mógł sie w razie zagrożenia schować. Widocznie coś sie zmieniło

Du...........77

2017-06-04, 00:36
Z jakiej dupy wystawili mandat kierowcy citroena? I jak niby mogliby to udowodnić? Kamerka to atestowane urządzenie z której nagrania można wróżyć prędkość samochodu? Ni ch*j bym tego mandatu nie przyjął choćby to było 50 zł, przed żadnym sądem nie udowodniliby tego rzekomego "zwiększenia prędkości".

Rangraf

2017-06-04, 02:31
Pragnął wyłudzić.... burak

Or...........‚k

2017-06-04, 03:37
Trafił swój na swego. Pajac w Audi za takie odpie**alanie powinien zostać ukarany wysoką karą, ale autor nagrania gdyby chciał uniknąłby kolizji, lecz on wolał wyłudzić odszkodowanie. Finał tej historii był taki, że tylko autor nagrania dostał mandat.

elfis

2017-06-04, 03:44
mnie ciekawią jeszcze wartości mandatów, bo z tego co wiem minimum dla sprawcy to 250 ale najczęściej jest to 300-450 zł a ten dostał 220, a ten który niby przyśpieszał 350

Wiewór

2017-06-04, 08:51
To się nie kwalifikuje do mandatu. Mandat jest za kolizję. Kolizja cech*je brak umyślności. Tu jest celowe działanie czyli świadoma próba doprowadzenia do wypadku. Dodatkowo próba oszustwa na ubezpieczycielu.
Facet powinien dostać co najmniej zawiasy.
Policja się skompromitowała.

plsbx

2017-06-04, 10:55
OrdinaryHołk napisał/a:

Trafił swój na swego. Pajac w Audi za takie odpie**alanie powinien zostać ukarany wysoką karą, ale autor nagrania gdyby chciał uniknąłby kolizji, lecz on wolał wyłudzić odszkodowanie. Finał tej historii był taki, że tylko autor nagrania dostał mandat.



Nie wiesz jaką masę mógł wieźć ze sobą. Mógł mieć klocki hamulcowe słabszej jakości.

Nie można ocenić czy specjalnie nie wyhamował czy zwyczajnie nie miał takiej możliwości.

Belweder

2017-06-04, 11:56
A wystarczy wozić rozsuwany klucz do kół i od razu p*zdy z Audi i BMW inaczej mówią :)

chetek

2017-06-04, 14:37
AFKKK napisał/a:


Zresztą, mnie na kursie uczyli żeby nawet lekko przyspieszyć kiedy ktoś nas wyprzedza żeby ten drugi mógł sie w razie zagrożenia schować. Widocznie coś sie zmieniło



To miałeś instruktora kretyna...

Eramod

2017-06-04, 17:23
przeciez połowa policjantów nie zna przepisów ruchu drogowego sam odmówiłem mandatu i czekam na sąd bo pajace nie znają sie

Wiewór

2017-06-05, 10:19
AFKKK napisał/a:

Zresztą, mnie na kursie uczyli żeby nawet lekko przyspieszyć


To chyba cię uczył wielki łeb z zakresu motoryzacji. Taki miszcz co tirowcom na kursie opowiada, żeby taranowali osobówki i nie przejmowali się ludźmi bo oni są wysoko wiec się im nic nie stanie.