18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oto dlaczego chrześcijaństwo to bajka

nofar • 2017-02-18, 02:51


Chrześcijaństwo czyli skuteczne narzedzie do kontrolowania woli i niezaleznosci (slabego)czlowieka w celu podporządkowania go, zapobieganiu buntów i niezadowolenia ludzi z władzy czy powstania, wprowadzone w życie do dziś przez Konstantyna I Wielkiego.

Miskowiec

2017-02-18, 04:11
Pytanie kogo chcesz przekonac ?

krzywycfx

2017-02-18, 07:11
każda religia ma taki cel ... koła nie odkryłeś :)

Noside

2017-02-18, 08:00
W wydaniu rzymskim i średniowiecznym.. jeden wielki bajzel.
Nałożnice cesarza decydujące o tym, że reinkarnacja zostanie wykreślona bo.. jak taka bogata dz**ka może się odrodzić jako pies na przykład?
Odpuszczanie grzechów za odpowiednią cenę: Świnię na wsi, akt własności ziem na zamku w stolicy.
No i sama ostatnia wieczerza.
Kto by pomyślał, że Judasz został wybrany do questa słowami "któryś z was dzisiaj mnie wyda", a nie wskazany jako zdrajca.
I kto by pomyślał, że "jedzcie z tego wszyscy bowiem to ciało moje i krew moja, które za was będzie wydane" to nic innego jak "chłopaki, ja stawiam, jutro dostaniecie 30 baniek, niech tylko Judasz podskoczy na komendę". :lol:
Poza mankamentami w tłumaczeniu przez ciemnych i interesownych ludzi to całkiem spoko rzeczy tam są.

Aqualinespirit

2017-02-18, 08:34
Chodzenie po wodzie, zamienianie wina w wodę, niepokalane poczęcie, piekło za niechodzenie w niedzielę do kościoła. Jak ktoś wierzy w takie rzeczy, to puszczanie Zeitgeista tutaj raczej nie pomoże.

nofar

2017-02-18, 12:04
elo, nikogo nie chce przekonac w dupie mam czyjes podejscie do zycia, wstawiłem to tutaj bo duzo się nauczyłem na sadolu i sam chciałem coś dać z siebie, kto, co zrobi z tą wiedzą to jego sprawa, nie mam zamiaru się z nikim kłócić o światopogląd.

Noside

2017-02-18, 14:06
Aqualinespirit napisał/a:

Chodzenie po wodzie, zamienianie wina w wodę, niepokalane poczęcie, piekło za niechodzenie w niedzielę do kościoła. Jak ktoś wierzy w takie rzeczy, to puszczanie Zeitgeista tutaj raczej nie pomoże.


O tak. To też moje ulubione.
I morze rozstępujące się przed uciekającą masą ludzi.
Chodził po kamieniach zatopionych w wodzie.
Wino (a raczej piwo) "chrzci" teraz dosłownie każdy frajer z budą z piwem na wybrzeżu. Jezus pewnie też nie był pierwszym, który do wina dolał wody i wyszło mu dwa razy tyle.
Ciąże bez brzucha są popularne w tamtym rejonie. Nic dziwnego, że ludzie widząc taką osobę rodzącą stwierdzili, że to niepokalane poczęcie. A tłumacze i inni idioci, że to dziewica w ogóle.
Piekło też groziło za to, że nie dałeś świniaka za odpuszczenie grzechów, ale to już nigdzie nie jest napisane, więc się nie spinajmy.
No i to rozstępujące się morze.. faktycznie było takie miejsce! Tylko, że rozstąpienie trwało troszkę dłużej, niż machnięcie laską jakiegoś dziadygi. I było naturalne. Dziadyga wyczuł porę roku i wiatry, to żydków przeprowadził kilkukilometrowym pasmem, które się zamknęło odcinając (pewnie wcale nikogo nie zatopiło) armię i uniemożliwiając pościg wydłużając drogę o tygodnie.
Biblia to historia o ludziach wybitnych pisana przez ludzi najwyżej przeciętnych, opowiadana przez ludzi chciwych i głupich jeszcze głupszym :)