18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ostatnia wieczerza

Tymoteusz • 2018-05-16, 11:38
(żeby zrozumieć, należy zapoznać się z dziełem Leonarda "Il Cenacolo lub L'Ultima Cena")

Jezus: Chciałem zarezerwować stolik dla 26 osób.
Kelnerka: Ale Was jest tylko 13 ...
Jezus: Tak, ale zamierzamy siedzieć po jednej stronie stołu.

(jak było, to po tagach nie znalazłem; źródło: znalezione wiele lat temu na jakimś amerykańskim portalu)

flaszka

2018-05-16, 11:45
matisadi napisał/a:

To do żydów nie podobne :roll:



Judasz miał extra kasę to mogli się zabawić

~PowerBoBass

2018-05-16, 14:00
Ale tak właśnie było, mam foty z tamtej imprezy


-_..........._-

2018-05-16, 18:12
@up Ten moment, kiedy rozwalasz logicznie dowcip i czytając to ktoś śmieje się bardziej niż z oryginału... :D

nowynick

2018-05-17, 08:51
:roll:

matematycznie to dla 22 - 10 wokół Jezusa to 11 plus dwie po bokach ;)

klasycznie dla 14 - najważniejsze osoby siedziały zawsze na węższym boku stołu, na wprost Jezusa musiałby być ktoś mu równy więc nie siedział nikt

w rzeczywistości karczma w tamtym dniu miała 13 klientów mniej

Wiewór

2018-05-17, 10:24
Judasz coś sprzedał więc stawiał.

edek.bajzel

2018-05-17, 19:16
jaki tu by temat dać , aby rozruszać Sadola

e555

2018-05-17, 19:17
Rebeliant_ZPF napisał/a:



Matematycznie niespójne. Powinien zamówić stół dla 24 osób.

Stół dla 26 osób pozwoliłby na usadzenie 14 osób w sposób przedstawiony na obrazie arcymistrza.



Jeszcze bardziej niespójne jest empirycznie. Kto grupowo przychodzi zarezerwować stolik i czemu na podstawie liczby rezerwujących obsługa wyciąga wnioski o ilości przyszłych gości?
:-P

Tymoteusz

2018-05-18, 21:37
e555 napisał/a:



Jeszcze bardziej niespójne jest empirycznie. Kto grupowo przychodzi zarezerwować stolik i czemu na podstawie liczby rezerwujących obsługa wyciąga wnioski o ilości przyszłych gości?
:-P



Od dawna tu zaglądam i wiem, że dla "naszej społeczności" (brzmi to trochę, jakbym pisał o psychiatryku;) kilka rzeczy jest naprawdę istotnych, a spośród nich mogę wymienić: poprawność gramatyczną i stylistyczną, interpunkcję, ortografię, logiczne budowanie zdań ... i wiele innych.

Tyle lat przygotowań do posta ... i zamiast przetłumaczyć "Proszę o stolik ...", napisałem "Chciałem zarezerwować [...]".

Jest to niewybaczalne i chyba kolejne kilka lat studiowania sadistica przede mną.