18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ostatni Bunkier- żonie powiedziałem, że na działkę lecę

ceus1974 • 2015-02-24, 19:32
Miałem z Kubą pojechać na działkę robić porządek z syfem i tak ściemniłem żonie, ale pojechaliśmy na rąbankę. Obawiam się, że już więcej nie da się oszukać

Pozdrawiam


Crane94

2015-02-24, 23:51
ASG jest spoko, popieram, przyjemnie i aktywnie spędzony czas z kumplami. Ale żeby musieć oszukiwać żonę, żeby z typami postrzelać się kulkami w lesie? No k***a...

batiolo

2015-02-24, 23:54
k***a koleś się bawi w fps w realu, pobiega, postrzela, zleci godzina, dwie i wróci wyżyty do chaty z miłymi wspomnieniami i lekka adrenaliną, a typy sprzed kompa go od pedałków wyzywają...
Miejcie litość i szanujcie czyjąś pasje błazny!
ps. ale te bajerowanie żony by wyrwać się na chwilę jest słabe strasznie. k***a, przecież jej nie zdradzasz a realizujesz pasje. wyhoduj jaja!

Bronek_Komar

2015-02-24, 23:57
1974 rocznik jestes? taki młody a już żonę ma

Yomoma

2015-02-25, 00:10
A powiedziałeś jej tak bo wstydzisz się przyznać żonie że strzelacie się z chłopakami z plastikowych pistoletów? Paintball górą :D ale każdy sposób zdrowego spędzania czasu jest spoko także za ASG też leci piwo :D

rotek824

2015-02-25, 00:10
Airsoftowy shitbucket :o

karol_w

2015-02-25, 00:13
A co to za obiekt?
Jakieś bunkry, magazyny? Jakiś namiar może ktoś ma?

rotek824

2015-02-25, 00:15
ceus KPASG pozdrawia, może kiedyś spotkamy się w boju :)

marcin921211

2015-02-25, 00:21
Na ch*j się żeniłeś?

Jaranie się małżeństwem to pedalstwo.

Banas921

2015-02-25, 01:51
Jak dostaniesz kulke to co robisz? Podnosisz bron i do bazy czy jak Wy się tam bawicie?

modoc

2015-02-25, 08:50
Popełniłeś dwa błędy w życiu

1. ASG
2. Żeniaczka

Nie ma co więcej dodawać.

SaveTheTrees

2015-02-25, 09:28
JADoktor napisał/a:

Wytlumacz mi bo paintball rozumiem i to fajna zabawa sa emocje sam to bardzo lubie, ale to cale ASG to wieje mi pedalstwem. Tymi pistoletami na kulki to bawilismy sie w 2000 roku w gimnazjum moze podstawowce.

ps. pytam serio



Sorry że tak po łebkach, ale po pisaniu posta przez pół godziny wszystko mi wyj***ło z komunikatem że nie jestem zalogowany :-x

Paintball (z tego co ostatnio strzelałem)

Zasięg - ok. 30m (duże, ciężkie kulki stawiają duży opór i szybko spadają)
Celność - no cóż... Wystarczy napisać że nawet nie posiada przyrządów celowniczych
Napęd - gazowy (rozprężony gaz wypycha kulkę, podczas rozprężania schładza wszystko wokół) - brak możliwości strzelania w zimie
Wygląd - nie oszukujmy się, koszmarny :mrgreen:
Wygoda - tragedii nie ma, ale dobrze też nie jest
Ochrona - niewygodna maska
Poza tym - to gówno z kulki się rozlewa na ubraniu, włosach i w ogóle wszędzie

Repliki ASG

Zasięg - 60-80m (słyszałem nawet o 100m) uzyskany dzięki małej, lekkiej kulce, która jest podkręcona przez silikonową gumkę (tak jak piłki Lewandowskiego) i delikatnie "skręca" w locie pod górę
Celność - Przy dobrze ustawionej replice mamy okazję skorzystać nie tylko z muszki i szczerbinki, ale także z kolimatorów czy lunet
Napęd:
Sprężynowy - strzelec ręcznie naciąga sprężynę (przeładowuje), która przy zwolnieniu generuje słup powietrza wypychający kulkę.
Elektryczny - To co wyżej, tylko silnik wykonuje za nas robotę dając możliwość strzelania full-auto (kilkadziesiąt razy na sekundę)
Gazowy - jak w paintballu
Większość replik ASG może strzelać nawet na mrozie
Wygląd - Są to repliki broni ostrej, więc waga i wygląd są bardzo zbliżone, co pozwala na wykorzystanie ich przez grupy rekonstrukcyjne (również podczas rekonstrukcji historycznych)
Wygoda - tak jak w oryginale - im nowszej broni replika, tym (zazwyczaj) wygodniejsza
Ochrona - lekkie przewiewne i wygodne okulary, ewentualnie jak ktoś chce to maska z cienkiej metalowej siateczki. Limity mocy w ciasnych przestrzeniach (szybka wymiana sprężyny, przestawienie ilości rozprężanego gazu lub użycie broni krótkiej)
Poza tym - Repliki elektryczne trzeba naładować min. parę godzin wcześniej, a od czasu do czasu możemy trafić na jakiegoś debila co nie umie przegrywać (tzw. terminator) i się nie przyznaje od razu że dostał, za to są organizowane naprawdę świetne zloty i rekonstrukcje z użyciem replik ASG, pojazdów bojowych itp.

Podsumowanie

Repliki ASG mają znacznie większy zasięg i celność, można z nich strzelać w zimie, dają symulację ostrej broni, kulki są znacznie tańsze, a do większości replik nie trzeba dokupować gazu, wygodne są zarówno same repliki, jak i ochrona (okularki), nie zostawiają syfu z farby oraz pozwalają na uczestnictwo w zlotach, szkoleniach i rekonstrukcjach.
Nie bez powodu Wojsko Polskie zakupiło do ćwiczeń repliki ASG, a nie paintballe :-D

Co do twoich podstawówkowych pistoletów na kulki, to ich zasięg waha się w przedziale 3-10m, a są tak słabe, że zazwyczaj nie przebijają kartonu. Repliki ASG z bliska potrafią spowodować pęknięcie skóry w miejscu trafienia. Emocje na pewno są, zwłaszcza jak dodasz granaty :-D


I na koniec każdemu, kto uważa że ASG to pedalstwo polecam taki artykuł:
http://wmasg.pl/pl/articles/show/615710
Teraz weź plecak spakowany na 4 dni z jedzeniem, wodą i spaniem, a potem przejdź sobie parodniową trasę przez któryś Beskid, zastanów się czy dasz radę i pomyśl nad znaczeniem słowa "pedał".
Może nie każda ekipa wychodzi na Kilimandżaro (nie każdego stać, a wyzwanie faktycznie jest niemałe), ale chyba każda ekipa, którą znam organizowała kilkudniowe wypady w góry, biegi itp.

Teraz czekam na spinę grubasów i ciot, którzy w życiu nie wyszli na żadną górkę :mrgreen:

The_Generat

2015-02-25, 09:37
"Ja zagrałem cztery razy. Efeky:
-kilka blizn, po strzałach skóra schodziła-byłem bez rękawiczek :shock:
-wyszczerbiony ząb-kulka przeszła przez otwór w masce pod dziwnym kątem"

nie ma żartów , czeka cię nominacja do Distinguished Service Cross ... maj hiroooo


Blurey

2015-02-25, 09:56
I tak powinny wyglądać wojny, tusk z putinami się strzelają kulkami i ch*j. A nie prawdziwi ch*j winni ludzie idą na rzeź (często z własnej głupoty, ale ch*j tam).

Krak

2015-02-25, 09:58
KhorneFlakes napisał/a:

pistoletami z siostrą i kumplami.



Normalnie, gdyby nie liczba piw, nigdy bym na to co napisałeś nie zerknął.
Zatem dawaj zdjęcia cycków siostry!
:)