18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Osoposkramiacz

~Velture • 2020-01-17, 09:20
Jak się pozbyć gniazda os które znajduje się wysoko?
Możemy użyć drabiny i zaryzykować upadek kiedy się na nas rzucą osy albo... 8-)


r061071

2020-01-17, 09:26
tylko trzeba umieć posługiwać się procą

mygyry

2020-01-17, 09:31
O ch*j, strzał życia

poligon6

2020-01-17, 09:41
Do dupy z taka robotą. Osy po kilku dniach odbuduja gniazdo.

Jedyny w miare skuteczny sposówb to reklamówka nasaczona srodkiem owadobójczym, która owijamy wojkół gniazda.

Cały zabieg wykonujemy noca około 12-2 w nocy, najlepiej jak wieczory sa juz zimne. Wtedy żadna nie wyleci z gniazda.

Inaczej postępujemy jak osy maja gniazdo w drzewie czy budynku i jest tylko wylot. Wtedy bierzemy platykową buteklke z woda i instalujemy przy wylocie za pomoca pianki montażowej. Osy topia sie a młode zdychaja z głodu po 2 tygodniach.


dyhayne

2020-01-17, 10:01
@poligon6 Ale z Ciebie strażak Sam, taki z platykowym życiem zamkniętym w buteklke. Z tą siatką to można się bawić jak kto chce, tylko po co? Środków jest pełno, jak komuś się nie chce szukać to chociażby firmy bros- gaśnica. Szerszenie padają w kilka sekund. Na kiego grzyba męczyć stwory jak można je zutylizować błyskawicznie. Nie wspominając już o tym że takimi sprawami zajmuje się straż pożarna.

poligon6

2020-01-17, 10:06
dyhayne napisał/a:

Środków jest pełno, jak komuś się nie chce szukać to chociażby firmy bros- gaśnica. Szerszenie padają w kilka sekund. Na kiego grzyba męczyć stwory jak można je zutylizować błyskawicznie. Nie wspominając już o tym że takimi sprawami zajmuje się straż pożarna.



LOL męczyć stwory. Te srodki sa gówno warte, działaja doraźnie a za kilka tygodni bedziesz miał gniazdo od nowa, jak nie w tym samym miejscu to gdzieś obok. Trzeba wytruć co do sztuki, gniazdo w rekamówce spalić i doglądać czy nie pojawiaja sie nowe.

dyhayne

2020-01-17, 10:13
Wyobraź sobie że jednak się mylisz :mrgreen: . Korzystam z tych środków rokrocznie, wiosną i mam święty spokój do kolejnego użycia. W sumie nie pamietam kiedy ostatnio miałem na strychu czy w garażu gniazdo. A miewałem je regularnie.

poligon6

2020-01-17, 10:18
dyhayne napisał/a:

Korzystam z tych środków rokrocznie, wiosną i mam święty spokój do kolejnego użycia. W sumie nie pamietam kiedy ostatnio miałem na strychu czy w garażu gniazdo. A miewałem je regularnie.



No właśnie korzystasz rokrocznie, a potem piszesz ze nie pamietasz kiedy miałes gniazdo, mimo że miałes je regularnie. Masło maślane!

Sąsiad truł podobnymi srodkami i co roku miał gniazdo, dopiero jak owinał reklamówka i spalił gniazdo , jest cisza. Jeżeli przezyje kilka sztuk to masz powtórkę z rozrywki na następny rok.

dyhayne

2020-01-17, 10:59
Nie mam gniazd od czasu kiedy zacząłem używać środków, wiosną wbijam na strych rozpylam środek i tyle. Czysto, od 6 lat nie widziałem gniazda. Tyle w temacie.

poligon6

2020-01-17, 11:27
dyhayne napisał/a:

Nie mam gniazd od czasu kiedy zacząłem używać środków, wiosną wbijam na strych rozpylam środek i tyle. Czysto, od 6 lat nie widziałem gniazda. Tyle w temacie.



No widzisz ja nic nie musze rozpylac, jak się ładnie sfajczyły w reklamówce :-) .

mygyry

2020-01-17, 11:35
dyhayne napisał/a:

Na kiego grzyba męczyć stwory jak można je zutylizować błyskawicznie.



No popatrz Niemcy to jednak humanitarne były

Ja...........ro

2020-01-17, 11:41
Męczyć stwory? Od kiedy tym owadom wykształcił sie układ nerwowy do odczuwania bólu?

Qunda

2020-01-17, 13:25
@upy, ale wy wszyscy pie**olicie. Jak nie będzie tych owadów, to 4 lata i po nas.

poligon6

2020-01-17, 13:31
Qunda napisał/a:

@upy, ale wy wszyscy pie**olicie. Jak nie będzie tych owadów, to 4 lata i po nas.



Nie podpuszczaj ludzi bo jeszcze uwierza że osy zapylaja kwiaty i beda je przy domach trzymac.