18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

osądźcie to sami

McQurwa • 2021-02-03, 19:57
ponieważ onet.de przeprowadził nieudany pseudo-test naszego rodzinnego karabinku GROT, aby wylansować niemiecki karabinek szturmowy G36, który to miałby wygrać przetarg choćby na Ukrainie.
Przedstawiam poniżej już nie pseudo-test, lecz bardzo profesjonalny test broni niemieckiej przeprowadzony przez ichnich inzynierów

śmiało od 2:27 dla niecierpliwych



CzerstWybut

2021-02-04, 00:16
Francja sp***olone karakale wciskała na świecie gdzie się tylko dalo, sa w stanie nawet gówno zhandlować. My niestety obojętnie co byśmy nie chcieli sprzedać to będziemy szmaceni przez sprzedajnych polityków lub zagraniczne media w Polsce. Są takie szmaty co by własną rodzine sprzedały za pare euro, niestety to nasz pokomunistyczny spadek że ludzie od środka niszczą i wyprzedają kraj na koszyść sąsiednich.

Takich podludzi mozna i tutaj wyczytać co maja sp***olony pogląd co krytykują wszystko co nie jest z rąk hertuska tylko pie**olą o prawiczkowaniu i pisuarach. Najbardziej mnie śmieszy krytykownie przekopu mierzeji. To jak pie**olenie własnemu ojcu po ch*j chce swoją drogę zrobić do domu jak lepiej placić przez posesje sąsiada. :roll:
Nie, nie popieram socjalistycznego pisu z komunistami w skladzie ale k***a kto by nie rządzil to interesy na rzecz kraju sie nie rozpie**ala i nie krytykuje na korzyść sąsiadów.

Marano

2021-02-04, 00:17
Byłem w wojsku 15 lat temu i wciąż kałach rządził. A już wtedy wybrani doznali zaszczytu używania Beryla. Do kałacha nie miał podjazdu. Grot pewnie to samo dziadostwo i wepchną to na siłę naszym, bo na świecie nikt się tego nie tknie.

~DMT

2021-02-04, 02:21
Miałem przyjemność pobawienia się Alexem. i nie tylko....

Wspaniała konstrukcja.... ;)

CoJaTamKurwaWiem

2021-02-04, 04:33
Snajkers napisał/a:

Proszę bardzo.



Ale wiesz, że z tego egzemplarza usunięto łoże, które jest mocowane pod lufą...?

Sierioża

2021-02-04, 07:01
Naogląfali się FPS Russia i też mi wyczyn...

Noside

2021-02-04, 07:12
Niezwyciężony napisał/a:

Słuchaj pajacu. Osobiście jestem fanem MSBS od początku ale wk***ia mnie patologia polskiej zbrojeniówki polegająca na wykładaniu lachy bo armia i tak kupi.
Co do polskiej myśli technicznej to sobie poczytaj o tym jak Bumar łabędy robił podwozia do kraba i dlaczego trzeba było ich w końcu olać i kupić za granicą.
A co do portów lotniczych to mówisz o Radomiu ? Który jest teraz rozbudowywany przez tych kretynów tak że jeszcze więcej ludzie będzie mogło z niego nie korzystać ? Bo k***a mało strat przynosił, to trzeba tam wj***ć jeszcze więcej z moich podatków.
Ciekawe ile na tych kretyńskich inwestycjach pisowskich kurew się dorobiło.



A porpos pajaca - nie porównuj jak równego z równym Niemiaszka z planem Schumana i Polaczka z planem pięcioletnim.
Ot, ich patologia pływała 20 lat w pieniądzach, to sobie teraz mogą pozwolić skakać nad naszą patologią, która pływała 60 lat w gównie.
Nasza patologia raczkuje, a politykom święcą się oczka na patologię zagraniczną, zupełnie jak Tobie teraz.
Trzeba pogłaskać i odstawić takich ludzi na boczny tor, żeby nasza patologia miała szansę wyjść z sytuacji, w której jest bita przez żonę-alkoholiczkę. Bumar, czołgi PL-01 z OBRUM, kilka innych rodzajów broni, przekop tunelu w Świnoujściu dwudziestokrotnie droższy od futurystycznych mostów w Norwegii.. Czy to oznacza, że którykolwiek z tych pomysłów jest zły? Nie. Absolutnie. Oznacza to, że u sterów mamy poj***nych i niekompetentnych ludzi.
Jeżeli kiedyś to zauważysz, to może będziemy mieli o czym pogadać. Potrzeba Tobie bardziej otwartej perspektywy.

bigoslaw_lyzka_von_wood

2021-02-04, 08:32
Grto to straszny gniot i dobrze, że nie jest to sprawna broń.
Łamagom z pispolitego ruszenia zwanym WOT tylko Maciarewicz dałby sprawną broń - no ale o przypadkach klinicznych przecież sie nie dyskutuje :P

Poza legendarnym Łucznikiem wiatrówką cała reszta to porażka. A próba produkcji nowoczesnych (he he he) wiatrówek) zakończyła się totalną klapą.

jimiq

2021-02-04, 09:00
Wyślijcie ten j***ny filmik do der Onetu

Wiewór

2021-02-04, 09:12
Grot jest ch*jowy i stwierdzili to operatorzy GROM. Zagraża bezpieczeństwu żołnierza bo się przegrzewa, zacina i wypadają z niego części. Ponad to rdzewieje.
Widać że filmik z g36 pochodzi na oko z lat 80 czyli pewnie faza projektowania.

BrainOsw

2021-02-04, 10:02
Strzelajcie tymi pukawkami i się podniecajcie, mam to głęboko w dupsku, bo wojnę mogę wygrać bombką,, wirusikiem bądź poprzez media społecznościowe bądź internet. Broń palna itd itp jest dla mnie bezużyteczna w działaniach wojennych. I tak Cię z drona zapie**oli ziomek w chacie.

Bravik

2021-02-04, 11:21
Lololoney napisał/a:

No i właśnie o to chodzi... Jest spore parcie, by to gdzieś teraz opchnąć - normalna procedura, to samo my zrobiliśmy z Tantalami...
A co tu ma prawaczkowanie, czy lewiczkowanie do rzeczy? Poza tym, o jakim etapie mówisz? Bo właśnie onet się "popisał", że wzięli na "celownik" do zaorania właśnie pierwsze - stare wersje grota, najnowsze akurat mają wyeliminowane wszystkie te wady o których napisali...
Kolejna sprawa - cytat z onetu:
Skoro założyli sobie wyj***nie 30 magazynków, to nie jest to żaden test, tylko umyślna chęć zajechania broni... Lecim dalej:
No tak, nie strzelali długimi seriami (poza tym autorzyna nie napisał, co konkretnie w jego rozumieniu znaczy "krótka seria"), ale co znaczy, że "Zmiany strzelców pozwalały broni na odprowadzenie nieco ciepła"? Co to za pie**olenie w ogóle, zmiana strzelca to po prostu czas przełożenia z rączki do rączki, czyli sekundy... Dlaczego tak pie**olą zamiast napisać, konkretnie (skoro to niby miał być rzetelny test, ile dawali mu "odsapnąć"? Poza tym 10 magazynków to k***a 300 naboi... Czyli jasno wskazuje to czym był ten test, albo "redaktor" wiedzę o broni czerpał z gier.
900 sztuk amunicji... Szkoda tylko, że w całym "artykule" w ogóle nie jest podany czas w jakim to wyj***li.
[EDIT]
Jako podsumowanie, dodam tylko swoje przypuszczenia... Onet zgłosił się z inicjatywą, że chce zajechać grota by jak pewnie naściemniali, pokazać jak jest "wytrzymały", dlatego dostali do łap ch*jowszy egzemparz (ze zwrotu, czy testowy), bo kto normalny dałby im w takim wypadku nówkę!? Rozj***li tak jak powiedzieli, ale napisali co innego - i kto im teraz co zrobi?



Fszczonsajonce

KarpKiller

2021-02-04, 15:40
Wiewór napisał/a:

Grot jest ch*jowy i stwierdzili to operatorzy GROM. Zagraża bezpieczeństwu żołnierza bo się przegrzewa, zacina i wypadają z niego części. Ponad to rdzewieje.
Widać że filmik z g36 pochodzi na oko z lat 80 czyli pewnie faza projektowania.



Akurat testy na przegrzewanie wykazały, że mniej się przegrzewa niż zajebiste niemieckie HK. Dla Gromu ten karabinek jest i będzie ch*jowy bo to konstrukcja modułowa - tutaj przekombinowali jak w większości polskich projektów. Test na onecie był robiony tendencyjnie - wielu ekspertów się na ten temat wypowiadało. To był prototyp A0 z niedokładnie dopasowanymi częściami (i są nawet głosy że to było kilka karabinków tak złożonych żeby słabo działać) a obecnie jest wprowadzana wersja A3. Za parę lat GROT będzie wymiatał i bardzo dobrze, że walczą o rynek. Zajebiste samoloty F35 też na poczatku produkcji ledwo mogły skręcać i odpadała z nich farba. Chodzi o to żeby polski przemysł odzyskał kompetencje do produkcji uzbrojenia, a z powodu naszej historii będzie to droga przez mękę. Na 1000% onet działa pod niemców którzy chcą nam wcisnąć kolejny swój badziew i każdy myślący Polak powinien to widzieć.

Ni...........ny

2021-02-04, 17:26
KarpKiller napisał/a:

Na 1000% onet działa pod niemców którzy chcą nam wcisnąć kolejny swój badziew i każdy myślący Polak powinien to widzieć.



Ponoć typy od tego testu chodzili po redakcjach z artykułem od dłuższego czasu, onet to po prostu puścił.
Więc tam się nie zesraj z tą swoją germanofobią buraczany polaczku ;-)

Noside

2021-02-04, 17:57
Niezwyciężony napisał/a:

Więc tam się nie zesraj z tą swoją germanofobią buraczany polaczku



Napisał po raz kolejny naczelny ojkofob. Klapki na oczach w kolorze flagi RFN, czy UE?