18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona kaplica z ludzkimi kośćmi

nightwood • 2019-02-02, 20:18
Ta murowana zabytkowa kaplica grobowa, znajduje się w woj. mazowieckim, została ona wybudowana w 1928 r. Z zewnątrz wygląda jeszcze całkiem ładnie, niestety jej wnętrze jest już mocno zniszczone przez mijający czas i po prostu… zdewastowane. W środku stoi jeszcze kilka ławek i konfesjonał, pojawiły się tam ostatnio nowe znicze, więc jednak ktoś o tym miejscu nadal pamięta. W podziemiach w krypcie tej kaplicy, w dwupoziomowych katakumbach znajdowały się trumny, które kiedyś zostały zdewastowane przez kogoś kto najprawdopodobniej szukał tam kosztowności. Do dzisiaj leżą walające się w różnych miejscach kości pochowanych tam osób, widok niestety nie do końca dla wszystkich może być w tej galerii przyjemny.

Link do pełnej fotorelacji znajdziecie na moim Fotoblogu.
http://www.szaryburek.pl/?p=1098

Zapraszam także na swój Instagram z fotografią miejsc opuszczonych.
https://www.instagram.com/szary.burek/





















Halman

2019-02-02, 20:28
nightwood napisał/a:

Do dzisiaj leżą walające się w różnych miejscach kości pochowanych tam osób, widok niestety nie do końca dla wszystkich może być w tej galerii przyjemny.


no tak ferie... połowa sadoli może polecieć z płaczem do mamy....

Rejti

2019-02-02, 21:33
Nic szczególnego. Na terenie zaborowej rejencji poznańskiej i w okolicach Królewca wyrastały jak grzyby po deszczu różnego rodzaju kaplice, grobowce itd. w której chowano pruskich junkrów. Dzisiaj wszystkie te obiekty sypią się, a wnętrza są splądrowane, często nawet brakuje zwłok. :kawa:
Sam odwiedzałem już ładnych parę lat temu tzw. piramidę w Rapie, gdzie chowano jakieś niemieckie książątka. Wnętrze spleśniałe, w stropie brakowało już wielu cegieł. Stan niezbyt się zmienił w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, w XX wieku dwukrotnie zdewastowali ją ruscy, raz carscy, raz czerwoni. przy ścianach porozwalane resztki rzeczonych junkrów którzy byli tam chowani, o dziwo lokalnej gównażerii nawet nie przeszkadzało towarzystwo truposzy, bo butelek po winiaczach i petów tam nie brakowało. Ostatnio słyszałem że posprzątali wnętrze i wspawali pręty żeby nie można było wejść do środka. Szkoda czasu i pieniędzy moim zdaniem, ratować dziedzictwo najeźdzców.

ExtraPower

2019-02-02, 22:06
To kapliczka z filmu "Popiół i diament". Ale jestem zajebisty.

Dobra, to jednak nie ona.

Salieri16000

2019-02-02, 22:15
Przykry to widok, gdy doczesne ludzkie szczątki walają się porozrzucane... jednak moim zdaniem kości te mogły zostać rozwleczone przez dzikie zwierzęta. Nie sądzę, aby dokonał tego człowiek- bo i po co?! Tak czy siak- może warto byłoby zgłosić to w najbliższej parafii. Ksiądz na pewno powiadomi odpowiednie służby, aby zapewnić tym szczątkom godny pochówek. Niewykluczone, że da się ustalić kto i kiedy był pochowany w tej kaplicy- takie zapiski są starannie przechowywane w kościelnych księgach. Ciekawy materiał zdjęciowy (jak masz więcej fotek, to wrzuć proszę w komentarzach), szkoda tylko, że opis miejsca tak "skąpy".

PS Ciekawi mnie "pusta" okolica w tle i automatycznie pojawiają się pytania: czy ta kaplica stoi z dala od ludzi? Ze zdjęć wnioskuję, że stoi w szczerym polu... Czy w pobliżu jest kościół i/lub cmentarz?

Pozdrawiam i liczę na więcej tego typu materiałów.

Su...........wn

2019-02-03, 11:45
Świetny fotoblog !