18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Olej w silniku

phrontch • 2019-12-04, 10:27
Chyba do wymiany




wilkoala

2019-12-04, 18:35
Anonimowyja napisał/a:

Trzeba by się zapytać handlarza, co trzeba zrobić dla takiego efektu Filmik to raczej fake, silnik bez smarowania panewek by się zatarł zanim by osiągnął temperaturę roboczą.



Co ty gadasz.
Wcale nie tak łatwo, zupełnie bez oleju można nawet kilkadziesiąt kilometrów zrobić zanim coś się stanie.
Zresztą łysy mkgarage robił taki test z gulfem.


andrzejrobert75

2019-12-04, 19:59
Kilkanaście l temu w sąsiednim mieście gość w sklepie z częściami rolnymi sprzedawał rozlewny superol,wielu ludzi kupiło do traktorów,wywrotek ,gość nawet do autosana wlał i szlag im trafił siniki.Wybuchłs afera a poszkodowani opisywali że olej zamienił się w gęstą masę,

Hrabia Drapula

2019-12-04, 20:09
pedaldz**ka napisał/a:

Sytuacja całkowicie możliwa po jakimś motodoktorze z biedronki, a jak ty chcesz rozgrzewać olej w skrzyni biegów? to nie silnik na filmie



nie ma ch*ja w wsi że by tak się zrobiło po żadnym dodatku do oleju nawet jak by było 50/50
ze starości też raczej nie bo widać że ta galareta jest dość jasnego koloru i widać przez nią elementy które też nie widać że by były jakieś czarne

ale widziałem coś takiego że koleś miał w samochodzie 2 litry oleju zamiast ponad 5 i dorobioną i zaślepioną rurkę od bagnetu i zalaną olejem, więc jak sprawdzał było ok, więc tu albo ściema albo sabotaż

DoubleBorger

2019-12-04, 20:11
pedaldz**ka napisał/a:

Sytuacja całkowicie możliwa po jakimś motodoktorze z biedronki, a jak ty chcesz rozgrzewać olej w skrzyni biegów? to nie silnik na filmie



Kształt miski olejowej skojarzył mi się z tą silnikową

ZgRyZ

2019-12-04, 20:36
silikon ma swoje prawa. a swoją drogą, po co wymieniać, jak się dobrze trzyma ?

areekdee

2019-12-05, 00:04
nie koniecznie. słyszałem, że jak dolejesz jakiegoś uszlachetniacza do oleju czy czegoś do czyszczenia silnika to takie akcje mogą się zrobić. Na pewno w ten sposób można uszkodzić pompę olejową.

DoubleBorger

2019-12-05, 15:10
pedaldz**ka napisał/a:

Sytuacja całkowicie możliwa po jakimś motodoktorze z biedronki, a jak ty chcesz rozgrzewać olej w skrzyni biegów? to nie silnik na filmie



Ok, więc bardzo możliwe, że to od skrzyni biegów, te złącze elastyczne najczęściej jest zasilnikiem, alewtedy kto lałby motodoktora do skrzyni biegów? To nie jest przypadkiem oddzielny system smarowania na całkiem innym oleju?

Wtedy bym zrozumiał, bo ludzie wymieniają te podstawowe tylko olej w silniku i filtry, ale skrzynia zazwyczaj jest zapominana, nawet o niej nikt nie pamięta. A pytanie "kiedy był wymieniany olej w skrzyni?" Dla wielu pewnie brzmi jak "kiedy był wymieniany olej w tłumiku?"

:roll:

ma...........83

2019-12-05, 23:07
Obstawiam olej na inną strefę klimatyczną, w firmie, w której pracowałem zakupili ciągniki z Chin, wszystko było ok póki nie zaczęły się mrozy. W grudniu dwa z ciągników się zatarły, olej w nich przy kilku stopniach poniżej zera zmieniał się w taką właśnie żelatynę...

mazga50

2019-12-08, 01:27
Trzeci stan skupienia: galaretka.