18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oldboy

mrrr... rrrr... rrrr... • 2010-09-13, 09:51
filmweb napisał/a:

Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su - przeciętny, żonaty mężczyzna - zostaje porwany przez tajemniczych sprawców. Dae-su budzi się w odizolowanym pokoju, w którym znajduje wszystkie rzeczy niezbędne do przeżycia. Mijają dni, a żadni porywacze nie pojawiają się więcej w pokoju Dae-su. Mężczyzna spędza czas oglądając telewizję, a z wiadomości dowiaduje się, że w tajemniczych okolicznościach została zamordowana jego żona. Dae-su najpierw próbuje uciec z pokoju. Kiedy to się nie udaje chce popełnić samobójstwo, ale to również okazuje się niemożliwe. W końcu nie pozostaje mu nic innego, jak czekać na to, co się wydarzy i z dna na dzień coraz bardziej nienawidzić człowieka, który zgotował mu taki los. Mija 15 lat. Równie nagle, jak niegdyś został porwany, Dae-su zostaje wypuszczony na wolność. Tajemniczy mężczyźni zostawiają go w środku miasta z portfelem pełnym pieniędzy i telefonem komórkowym. Dae-su postanawia odnaleźć osobę odpowiedzialną za jego uwięzienie i zniszczenie mu życia. Kiedy jednak dochodzi do spotkania ze znienawidzonym wrogiem proponuje od Dae-su układ. Jeśli w przeciągu pięciu dni Dae-su dowie się dlaczego został porwany, wtedy prześladowca sam popełni samobójstwo. Jeśli mu się to nie uda, wtedy zginie kobieta, na której naszemu bohaterowi zależy najbardziej




peniseusz

2010-09-14, 16:57
odpowiednio zryty film, akcja z młotkiem też dobra

Modliszka

2010-09-15, 17:25
Film ciekawy, niebanalna historia aczkolwiek oglądając nie miałam wrażenia i co dalej a raczej kiedy koniec... :-> do oglądania tego filmu potrzebny jest tez inny klimat a nie taki jaki sobie dziś zafundowałam anyway myślę że film powinien doczekać się amerykańskiej wersji - jako fanka tamtejszego kina z pewnością zaklepałabym sobie miejsce w najlepszym rzędzie ;)

Chmurz

2011-01-18, 13:22
Amerykanie mają niepokojącą tendencję do upraszczania i spłycania filmowych remake'ów. Byłabym niepocieszona, gdyby sknocili jeden z moich ukochanych filmów.
"Oldboy" jest porażający. Niewiele osób wie, że film powstał na podstawie mangi będącej owocem kolaboracji Nobuaki Minegishi (rysunki) i Garon Tsuchiya (scenariusz).
"Oldboy" jest środkowym z trzech filmów o zemście wyreżyserowanych przez Park Chan-wook. I moim zdaniem najlepszym.