18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Okiem pilota

Wojtasso • 2015-04-05, 12:42
Mało sadystyczne, ale warto obejrzeć dla ładnych widoków oraz niezłej muzyki ;)


trzeci41

2015-04-05, 22:07
Za pilotów samolotów pasażerskich zawsze piwko , moje marzenie zostać takim ale ni ma ch*ja bo urodziłem się w kraju bez prespektyw

Voit

2015-04-06, 00:00
@trzeci41 nie masz racji. w tym kraju masz perspektywy, najlepszą jest tą kiedy masz ojca milionera

RmX

2015-04-06, 00:01
@trzeci41
Nie jesteś niewolnikiem, wyjedź do kraju z perspektywami.

cycek01

2015-04-06, 00:08
Powtarzałem pod filmikami pasjonatów, powtórzę i tu - nie trzeba mieć kasy; trzeba mieć MÓZG, iść do odpowiedniej szkoły. Zamiast pie**olić to byście się dowiedzieli. Co do szkoły, to jest to bardzo dobry sposób, dzięki któremu już za rok będę mieć pełne uprawnienia, żeby latać (do licencji zawodowej nie dokładając ni złotóweczki z własnej kieszeni). Ino z ludźmi, nie na efach. :)

CbK

2015-04-06, 00:34
- Widzisz ten duży samolot? to jest C-130. No a ja latam na C150!

loleq0

2015-04-06, 01:51
Jak mało sadystyczne to po c*uj t ona sadolu umieszczasz? Dostajesz chociaż wzwodu oglądając to?

thoms0n

2015-04-06, 02:59
Latanie jest zajebiście nudne, życie zajebiście rozwalone, tylko robienie z siebie bohatera wychodzi dobrze do czasu, jak blachary się znudzą, wtedy depresja bierze górę, a co dalej widzieliśmy niedawno.
Dla rżnięcia średnio ładnych stewardes praca idealna.

dashadow

2015-04-06, 07:58
@up niektórzy pracują dla pieniędzy :D

Moskit32

2015-04-06, 11:32
Najtańszy sposób na zostanie pilotem to pójście do polibudy w Rzeszowie na Lotnictwo i Kosmonautykę :) Sam będę tam szedł. Szczęścia.

@cycek01 Szefuniu, oprócz Dęblina i Polibudy w Rzeszowie są w tym kraju jakieś szkoły co wyrabiają co najmniej licencje CPL (która nie uprawnia do lotu liniowcami jeszcze)

?

Wojtasso

2015-04-06, 12:03
loleq0, Od razu zlewam się w gacie :)
thoms0n, Latanie to moja pasja od dzieciństwa i zawsze marzyłem o pracy jako pilot i naszczescie marzenia się spełniły :)
Moskit32, Dokładnie. PRz to najtansza opcja. Szkolą do CPL ale z IR i ME, ale w licencje masz wbite ATPL(A)-frozen bo w ULCu zdajesz teorie do liniówki :)

MaczoJuh

2015-04-06, 12:38
ale lamersko prowadza.. jedna reka na kierze, a w druga chessburger panowie!

q800

2015-04-06, 14:11
Tia. Słuchajcie dalej tych farmazonów o Rzeszowach, po których będziecie latać w BA i innych pobożnych życzeniach. Szkoła nalot do CPL co najmniej wam opłaci i pomoże załapać się do linii albo u jakiegoś biznesmena, żeby type rating wyrabiać. Tak jak magistrowi pomoże dostać się na aplikację sędziowską czy notarialną. Tak jak wszędzie plecy trzeba mieć, ewentualnie można ich brak zrekompensować gotówką zwłaszcza na tak zapchanym rynku. PPLki większość z Was porobi co najwyżej i to też psu na budę, bo robić papier, żeby 5 godzin (jakieś 2K) w miesiącu polatać to lekko bez sensu, a i niebezpiecznie.

Jak się ma bogatych rodziców, i najlepiej tatę pilota, to oczywiście, po Rzeszowie droga do dużego lotnictwa otwarta szeroko, tak jak po uniwerku do kariery prawniczej. Znam takiego. Też zawsze zapominał dodać, że rodzice mieli firmę wartą jakiś kilkanaście milionów, a jego kieszonkowe wynosiło ze 3 średnie krajowe i sobie mógł latać. Ale niegłupi chłopak przynajmniej. Takie realia, panowie. To nie jest sport dla dzieciaków, których rodzice w porywach zarabiają 3000. Poza tym szkoła w Rzeszowie do droga na około nie dająca gwarancji na nic, a nie najłatwiejsza. Najłatwiejsza droga, to >200k w kielni. Wtedy to nalot do CPL IFR, maszyny wielosilnikowe i resztę certyfikatów w 10-12 miesięcy w sezonie zimowym, gdzieś za gramanicą) idzie zrobić. Mózg fajna rzecz i przydaje się jak cholera, choćby po to, żeby zawodowo wystartować z pułapu 4k, co jest nie do osiągnięcia dla, według statystyk, 90% Polaków, co i tak jest mniej niż mają najgorzej zarabiający na zachodzie, ale nie zawsze sam mózg wystarczy. Dziękuję, do widzenia.

trzeci41

2015-04-06, 17:22
@rmx wyjechałem, i nie narzekam co prawda pracuje w wesołym miasteczku za 400 funtów tyg + mam mieszkanie opłacone więc nie jest źle na początek. no ale aby zostać pilotem już za późno ;)