18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oficer zastrzelony przez Omara z broni automatycznej.

aparacik • 2021-04-11, 12:33
Ogólny dostęp do broni zbiera swoje żniwo.
Na końcu happy end.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2021-07-26, 12:42 ]
CrazyEdek napisał/a:




~mg_schutze

2021-04-12, 17:52
Rozjebie napisał/a:


Przy powszechnym dostępie do broni (BEZ wymaganego pozwolenia, ośle) ceny broni drastycznie spadają.
I wtedy cena używanego, przetyranego ale sprawnego glocka jest niższa od czarnoprochowca, gamoniu.



Mylisz się kolego. Siedzę w temacie na poważnie od 2008, zaczynałem już w latach 05, pozwolenie zrobiłem w 2015 od tego czasu ceny drastycznie poszybowały w górę.
Jakieś zabytki w postaci PPSa masz rację idzie wyrwać za mniej niż 600 pln ale klocki jak kiedyś brałem za 1,5k tak teraz dochodzą do 3k. Kiedyś na samym początku kupiłem AKMŁa za 2k teraz w okolicach 4k. Im więcej chętnych tym wyższe ceny. Popyt rodzi podaż i winduje ceny. W zeszłym roku chciałem kupić Tikka T3X Tac A1 stały po 8k teraz ponad 9k

Rozjebie

2021-04-12, 18:58
mg_schutze napisał/a:

Mylisz się kolego. Siedzę w temacie na poważnie od 2008, zaczynałem już w latach 05, pozwolenie zrobiłem w 2015 od tego czasu ceny drastycznie poszybowały w górę.
Jakieś zabytki w postaci PPSa masz rację idzie wyrwać za mniej niż 600 pln ale klocki jak kiedyś brałem za 1,5k tak teraz dochodzą do 3k. Kiedyś na samym początku kupiłem AKMŁa za 2k teraz w okolicach 4k. Im więcej chętnych tym wyższe ceny. Popyt rodzi podaż i winduje ceny. W zeszłym roku chciałem kupić Tikka T3X Tac A1 stały po 8k teraz ponad 9k



No wszystko ładnie pięknie, tylko po co mi mówisz o aktualnej sytuacji na rynku, skoro mowa jest o teoretycznym powszechnym dostępie do broni w PL?

TorkilKoval

2021-04-12, 19:19
xXx5226 napisał/a:

Bandzior zawsze zdobędzie broń, to sobie wbij do pustego łaba raz na zawsze.



ch*ja się znasz.

~mg_schutze

2021-04-13, 08:46
Rozjebie napisał/a:

No wszystko ładnie pięknie, tylko po co mi mówisz o aktualnej sytuacji na rynku, skoro mowa jest o teoretycznym powszechnym dostępie do broni w PL?



Może dlatego, że zrobić pozwolenie jest prościej niż zdać prawko?
Może dlatego, że mamy spory wzrost wydanych pozwoleń rok rocznie?
Może dlatego, że to generuje wzrost cen?
Połącz sobie kropki.


Rozjebie

2021-04-13, 11:39
mg_schutze napisał/a:

Może dlatego, że zrobić pozwolenie jest prościej niż zdać prawko?
Może dlatego, że mamy spory wzrost wydanych pozwoleń rok rocznie?
Może dlatego, że to generuje wzrost cen?
Połącz sobie kropki.



No nie dociera do ciebie, ze nie o tym mowa. Nie wiem jak inaczej to ująć, prościej sie nie da

Ober18

2021-04-13, 14:29
Przecież tam nie ma dostępu do broni automatycznej.

~mg_schutze

2021-04-13, 20:51
Rozjebie napisał/a:

No nie dociera do ciebie, ze nie o tym mowa. Nie wiem jak inaczej to ująć, prościej sie nie da



Chyba do ciebie nie dociera...
Dobrze prościej.
Jeżeli będzie więcej chętnych do zakupu czegoś, to cena spadnie, czy wzrośnie?
Przykładowo jeżeli będzie więcej chętnych na zakup glocka to jego cena będzie spadać?
Śmiem wątpić, co pokazuje już obecna sytuacja. No a niby powszechnego dostępu nie ma.

Rozjebie

2021-04-14, 12:31
mg_schutze napisał/a:

Jeżeli będzie więcej chętnych do zakupu czegoś, to cena spadnie, czy wzrośnie?



Aha, czyli wg ciebie wraz ze wzrostem popytu cena będzie rosnąć??
Biznes widzę masz w małym palcu :D Może załóż jakaś firmę sprzedającą cos hurtem

Zapraszam do książek, potem pomyśl trochę i nie zawracaj mi dupy

~mg_schutze

2021-04-14, 15:10
Rozjebie napisał/a:

Aha, czyli wg ciebie wraz ze wzrostem popytu cena będzie rosnąć??
Biznes widzę masz w małym palcu Może załóż jakaś firmę sprzedającą cos hurtem
Zapraszam do książek, potem pomyśl trochę i nie zawracaj mi dupy



Wystarczy porównać cenę amunicji najbardziej popularnej na rynku czyli 7.62x39.
Jak zaczynałem cena oscylowała w okolicach 70 groszy dzisiaj norma to 1.30.
Co do książek sam poczytaj co to jest szok podażowy i luka inflacyjna i wtedy pisz o książkach i myśleniu.
To właśnie luka inflacyjna generuje wzrosty cen, przez szybszy wzrost popytu niż podaży.
Nie masz bladego pojęcia jak działa rynek broni, to nie bułki w biedrze, że wystarczy więcej mąki i wody i już masz.
Firmy mają swoje ograniczenia, zakup koncesjonowany też nie jest prosty.
Im więcej klientów na dany model tym wyższe ceny, jak tego nie rozumiesz to nie poradzę.
A wtrącenie o hurtowniach jest już komiczne :D NA polskim rynku jest 1 gracz chyba największy, Buos się nazywa.
Jakbyś porozmawiał z kilkoma sklepami z bronią, to byś wiedział o co chodzi. Tak klepiesz swoje dyrdymały niczym niepoparte w faktach.

CrazyEdek

2021-07-25, 16:09
Karma go dopadła.


Payan

2021-07-25, 16:11
Przej***ne. Gliniarze wk***ieni.

Zantus

2021-07-25, 16:15
Trudno było się spodziewać, że spotka go inny finał - ch*j z nim

plastic

2021-07-25, 16:24
k***a, komentarze jak z generatora. dołączam się!

Ojej, ależ nieoczekiwane wydarzenie!