18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Odrywani od koryta protestują głupiej niż nadaje „Lato z rad

Imie_jego_44 • 2016-01-02, 10:32
Ten prostest jest tak absurdalny, że jak mało co nadaje się do tego działu.
"Z Nowym Rokiem nowym krokiem i do tego cuda, cuda, ogłaszają. W Programie I Polskiego Radia trwa protest, stali bywalcy forów internetowych i portali społecznościowych znają każdy szczegół, niewtajemniczonym wyjaśnię pokrótce. Polskie Radio Program I-wy w pełnej godzinie puszcza na zmianę hymn Polski i „Odę do radości”. Bo? Chcą eteru wolnego od PiS. Z protestu wynika jasno, że trzeba było widma utraty stołka, żeby przynajmniej w połowie polskie radio zachowało się normalnie.


„Oda do radości” to naturalna dla pracowników niemieckich korporacji forma protestu, ale „Mazurek Dąbrowskiego” robi niebywałe, neofickie, wrażenie. Prawdopodobnie, bo nie sprawdzałem czy częstotliwość protestu się zgadza i jak przebiega cała akcja. Ostatni raz „Jedynki” słuchałem jakieś 30 lat temu u Dziadków na wakacjach, gdy leciało „Lato z Radiem”. Z tą durną, jak „Lato z radiem” audycją, zaczynało się dzień, na lampowym, później tranzystorowym odbiorniku. Wtedy też, co godzinę pojawiały się niezrozumiałe i wypowiadane w języku obcym zapowiedzi, po radziecku, czechosłowacku, enerdowsku. Jednak pomylą się boleśnie wszyscy, którzy sądzą, że to niszowa stacja. Wśród wszystkich stacji publicznych „Jedynka” ma się najlepiej i nawet „Trójka” nie wytrzymuje konkurencji. Owszem przegrywa najstarszy polski program radiowy, ale z komercją, między innymi z RMF fm i Radiem Zet. Jest zatem spora szansa, że protest dojdzie do uszu słuchaczy, jednak nie ma wielkiej nadziei na zrozumienie. Więcej szumu jest na zewnątrz niż w samym radiu, takie czasy, których nie zauważyli posadzeni na stołkach ludzie Komorowskiego, których gajowy ustawił na długie lata.

Jęki w obronie dostępu do koryta, co się frajerom tłumaczy jako wolność słowa, zaczęły się wówczas, gdy mecenas „radiowców” wyleciał z tronu, zabierając z pałacu żyrandole, miksery i kurki od kranów. Protestujący przypomnieli sobie, że w Polsce mamy hymn Polski i w ogóle napięli się patriotycznie. Co to z człowieka kredyt we franku nie zrobi? Śmiesznie, jak cholera, ale to nie jedyny objaw paniki. W TVP zupełnie inne postawy, dyrektorzy pierwszego i drugiego programu podali się do dymisji. Trzeba przyznać, że ten sposób odklejania się od stołka robi korzystniejsze wrażenie. Wiem, że za chwilę wylecę z hukiem, to sobie sam hucznie odejdę, rzecz jasna z „wolnością na ustach”. Nie będziemy brali udziału w zamachu na wolne media – mniej więcej coś takiego wypluli z siebie dyrektorzy TVP, nim wylecieli za lata partyjnego lizania zadka. Patrzę sobie na to wszystko i znów jestem cudownie zaskoczony. Po ustawie medialnej miał być jeden wielki jazgot, teatr w sejmie i senacie, demonstracje na ulicy, w dodatku większe niż przy Trybunale Konstytucyjnym. Tymczasem w sejmie poszło bez większych problemów, w senacie, proszę sobie wyobrazić, nie było żadnych poprawek i cztery ustawy zatwierdzone grubo przed wieczorem sylwestrowym. Cóż chcę przez to napisać? Niezmiennie to samo. Szanowni Polacy gra psychologiczna się kończy, przeciwnik został złamany i pozbawiony broni masowego rażenia. Pozostały wygłupy, chaos przy opuszczaniu intratnych stanowisk i do tego podświadomość dała znać o sobie.

Ponoć wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy tracą życie w gwałtownych okolicznościach, w ostatnich słowach krzyczą: „Mamo ratuj, Mamo ratuj”. Tęsknota za poczuciem bezpieczeństwa, głową wtuloną w pierś, naturalna reakcja. Podobnie rzecz się ma z towarzyszami dziennikarzami. Oni nawet nie wiedzą, że puszczając hymn Polski w Polskim Radiu Program I, wracają na matczyne łono. Pogubieni, przerażeni, pokonani, odwołują się do Matki Ojczyzny i krzyczą: „Mamo ratuj, Mamo ratuj”. Pech cholera, każda Matka rozpozna swoje dzieci, a te bękarty od lat pluły na Ojczyznę i teraz nikt ich beczenia nie usłyszy. Ojczyzna was nie poznaje, pluliście na Matkę dzień i noc, to teraz nie liczcie, że fałszywym hymnem utrzymacie się przy cycu. Odchodzicie tak, jak żyliście, ci z telewizji to przynajmniej pozory byli w stanie zachować, radiowcy sami sobą się podtarli. Z każdym miesiącem będzie coraz ciszej, protesty umilkną, bo nie będzie o co się bić, gdy przewróci się koryto. Jakby tu spuentować, żeby nadmiernie nie urazić? Panowie i panie funkcyjni, możecie odejść albo zostać głupszymi od „Lata z radiem”."
źródło: http://kontrowersje.net/odrywani_od_koryta_protestuj_g_upiej_ni_nadaje_lato_z_radiem?mobilizer=94099bba5169594ac0740c29a5b75f90

kalijanek

2016-01-02, 10:44
jak na razie trzymam kciuki za pis, mam nadzieję, że nas nie wych*ja jak cała reszta przed nimi

weryfikator4

2016-01-02, 10:48
Pod tym tematem komentarz nie powinien być ani śmieszny ani sarkastyczny. Z przyjemnością stawiam piwo i ciepło pozdrawiam. Mam rodzinę, dzieciaki które staram się wychować tak jak mnie wychowywali rodzice. Rodzina, wartości, POLSKA, Naród, szacunek dla starszych, edukacja, historia. Nie, nie siedzę w siermiężnym worku z krzyżem na ścianie i kagankiem oliwnym na stole. Nieźle zarabiam, mamy mnóstwo znajomych, zwiedzamy Europę jak tylko mamy możliwość, rozwijamy się, uczymy języków. PIS to nie moja bajka ale popieram i podziwiam za tempo pracy, motywację i cele które sobie wyznaczyli.

mygyry

2016-01-02, 11:01
Polacy chcieli zmian i wymienili cały skład rządzący w demokratycznych wyborach, a teraz ci wielcy "obrońcy demokracji" nie mogą się z tym pogodzić no szczyt hipokryzji. Nie jestem zwolennikiem PIS ani żadnej z partii, ba nawet nie jestem za obecnym systemem wyborczym, ale tylko oni mieli małą szanse wywrócić do góry nogami poprzedni obóz

Imie_jego_44

2016-01-02, 11:15
Założę się, że jakby kto inny wrzucił ten temat to zamiast zrzucenia w niebyt pozostałby w absurdach, tym bardziej, że szybko zdobywał piwka.
No ale widać temat dla was niewygodny.

KlinikaAborcyjna

2016-01-02, 11:22
Ja to się boję że pisowczycy ostro przesadzą i w następnych wyborach do władzy dojdzie farbowany lis peowy znany nam wszystkim jako "nowoczesny petru"
Dobrze się stało że komoruski przegrał wybory i nie będzie więcej ośmieszał nas jako prezydent, dobrze się stało że te sk***ysyny z peło już nami nie rządzą.
Dobrze się stało że do sejmu nie weszli starzy komuniści z sld i wywrotowo postępowa palikociarnia natomiast źle się stało że weszli lizodupcy z psl`u te chorągiewki które byle z kim aby przy władzy, choć tym razem ich nie wzięli do spółki.
Nie, nie jestem zwolennikiem pisu, tak nienawidzę pis tak samo jak po/sld/psl/palikociarnie/zlew/nowoczesna.

Mr.Drwalu

2016-01-02, 11:23
Mnie tam nie przeszkadzał. :roll: Ale nic nie poradzę na to, że wylądował w PiR. :P

lesiot

2016-01-02, 12:35
kalijanek napisał/a:

mam nadzieję, że nas nie wych*ja jak cała reszta przed nimi


I Ty masz 33 lata?
Przed "nimi" 2005-2007 byli na przykład właśnie "oni"!!!
Nic dobrego nie zrobili - wszytko co próbowali robić dobrego, sp***zieli do granic możliwości - skompromitowali antykorupcję stając się częścią procederów.
A złego bardzo dużo... domyślam się, że masz ogromną nadzieję, że PiS2015 to nie ten PiS2005... ale srogo się jeszcze zdziwisz.

kalijanek

2016-01-02, 13:32
up@ spora część narodu wierzy w to, że tym razem to ty się mylisz

lesiot

2016-01-02, 13:54
Zobaczymy, pewnie jest to, że Kaczyński od czasów jeszcze PC nic się nie zmienił... a że Kaczyński pociąga za sznureczki tego nie trzeba tłumaczyć.

Ti...........ch

2016-01-02, 14:40
Hmm... Nie wiem co wy chcecie od radiowej "Jedynki". Nigdy nie odnosłem wrażenia, upolitycznienia tej stacji, a trzeba ją pochwalić za rzetelne przedstawianie informacji. Bardzo często jej słucham, gdy wybieram się gdzieś samochodem, bo:

- zawsze można ją złapać (również na falach długich)
- co godzinę podają informacje drogowe
- muzyka, którą puszczają nie jest agresywna

Wczoraj, akurat jechałem sobie gdzieś tam i miałem włączoną właśnie "Jedynkę". Nie zarejestrowałem tam fragmentów "Ody do radości", jedynie "Mazurek Dąbrowskiego".

Jednak ja jestem tylko, wrogim sprawie polskiej, swetrowskim manipulantem i co ja tam wiem.

weryfikator4

2016-01-02, 15:06
Imie_jego_44 napisał/a:

Założę się, że jakby kto inny wrzucił ten temat to zamiast zrzucenia w niebyt pozostałby w absurdach, tym bardziej, że szybko zdobywał piwka.
No ale widać temat dla was niewygodny.


Ponów temat w poczekalni. może przejdzie, tylko sobie w avatara wpie**ol konczitę wurst albo petru.

lesiot

2016-01-02, 15:12
Oczywiście kibol ze sztachetą w dłoni śpiewający hymn, stawiający się policjantowi też Polakowi to bohater i patriota.

Ale radiowiec puszczający hymn, bo chce być niezależny to już zdrajca.

A z oda to pewnie jakaś manipulacja niezależnych i rzetelnych mediów - te media kiedys rzekomo patrzące na ręce establishmentu, dziś są tylko i wyłącznie propogandową tubą PiSu, czyli stały się taka gorszą kopią TVNu - przeinaczają, manipulują i hodują pokolenie lemingów.
Co dowodzi tego, że cały ten rząd jest tylko i wyłącznie gorszą kopią tego co mieliśmy przez 8 lat.

Jakby nie było, przy aktualnej polityce i dokonywanych zmianach to PiS i środowisko PiSowskie już stało się establishmentem.

Gruby Brzuch

2016-01-02, 23:02
lesiot, ale PIS jeszcze nie zdążył wyczyścić TVP.
Nawet Hiena zwana Lisem pracuje do końca stycznia.
W TVP jeszcze platforma górą, więc chyba albo coś Ci się przyśniło, albo wróciłeś z przyszłości.
A zresztą ch*j z Tobą, koszerny napletku.

lesiot

2016-01-03, 00:02
Ty to jednak merytoryczny jesteś i tak "mondrze" piszesz... trzymasz poziom, wyjątkowo niski ale jednak trzymasz.
Oczywiście ilość i ważkość argumentów jak zwykle podkreślona inwektywem...
Niestety mam dla Ciebie złą wiadomość - penis od tego Ci nie urośnie i w rzeczywistości nadal będziesz frustratem z grubym brzuchem i małą kuśką.