18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O włos od tragedii

proteusx • 2015-08-02, 22:30


Blisko było 8-)

Po tagach nie znalazłem, nie moje.

co...........yt

2015-08-02, 23:56
Uważam, że jakby kierowca Audi miał włączone światła byłby lepiej widoczny, ponieważ jego samochód jest czarnego koloru. Co nie zmienia faktu, że kierowca z kamerą powinien patrzeć dwa razy w lusterko przed wykonaniem manewru zmiany pasa ruchu. Tym bardziej kierowca wymienionego powyżej Audi TT powinien liczyć się z tym, że jak zapie**ala to porusza się bardzo szybko. A skutkuje to tym, że trudniej go zauważyć a mianowicie jest prawie niewidoczny i stwarza duże zagrożenie w ruchu lądowym. Poniekąd nadmierna prędkość zmniejsza szansę na gwałtowny i dodatkowy manewr i natychmiastową reakcję kierowcy ponieważ porusza się szybko. To jednak nadal nie zwalnia kierowcę z kamerką aby patrzył w lusterko, bo powinien się liczyć z tym, że kierowca Audi TT może się poruszać z dużą prędkością i nie zareagować na czas.

Teraz przepuszczam, że sadzę kierowca Audi TT powinien zamontować kamerkę z przodu swojego samochodu aby ocenić sytuację z innej perspektywy i wyciągnąć dodatkowe wnioski. Jeśli jest lub będzie dodatkowe nagranie w powyższej sytuacji proszę podesłać i przeprowadzę dodatkową analizę - oczywiście za opłatą.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź rozjaśni Wam to wszystko i obejdzie się bez bezsensownych komentarzy, na temat kto , co i jak, bo ponieważ zawarłem w mojej wypowiedzi wszystko. Jeżeli macie dodatkowe pytania proszę na PW.

Ekspert

stacu5

2015-08-03, 00:45
Jak k***a można jechać środkowym pasem jak prawy jest pusty?
Niech mi ktoś to wytłumaczy czemu j***ne barany w osobówkach boją prawego pasa?
Jeszcze żeby coś tam jechało... A wyprzedzający prawdopodobnie wyprzedzał kolejnego mistrza środkowego pasa.

tomsoK

2015-08-03, 00:50
k***y boją się prawego pasa jak cyganie roboty.

de...........nt

2015-08-03, 01:03
"Nadmierna prędkość" jest czymś mocno względnym, biorąc pod uwagę to, że np. u naszych zachodnich nieprzyjaciół na większości autostrad nie ma limitów prędkości, co wcale nie zwiększa ilości wypadków.

Jeśli miałbym opisać to tak, żeby było rozsądnie - ale również "wolnościowo" - bo takie poglądy wyznajemy, to opisałbym to tak:

Jeśli jedziesz na autostradzie, to:

1) Zawsze patrz we wsteczne lusterko, jak widzisz, że ktoś za tobą zapie**ala, to daj mu przejechać w miarę możliwości płynnie.

2) Jak zapie**alasz lewym pasem (nawet mając szybkie sportowe auto) i widzisz, że ktoś może przed tobą wyjechać np. ze środkowego, to odpuść nogę z gazu, bo może ci wyjechać.

3) Jak wyprzedzasz, to rób to sprawnie i w miarę szybko, dociśnij gazu, jak widzisz, że możesz kogoś mocno zblokować.

4) Jak lecisz lewym pasem szybko i widzisz z daleka na prawym kogoś, kto chce wyprzedzić ciężarówkę, to daj mu długimi, niech leci, ciebie to nie spowolni, a on nie będzie musiał hamować do 90-tki.

5) Jak - generalnie na autostradzie jeździsz wolno, to zwracaj uwagę na tych, co jeżdżą szybko.

6) Jak - generalnie na autostradzie jeździsz szybko, to zwracaj uwagę na tych, co jeżdżą wolno.

7) Autostrada jest po to, żeby podróżować szybko z miejsca A do miejsca B. Więc jedź w miarę szybko, albo nawet bardzo szybko, ale wtedy kiedy nie ma dookoła ciebie innych aut.

8) Jeśli jako kierowca osobówki nie czujesz się pewnie na autostradzie i jedziesz powoli, to nie jedź uporczywie lewym pasem, jeśli odległość między tirami, które wyprzedzasz wynosi 300 metrów. Zjedź na prawy i daj się wyprzedzić. Kierowcy, którzy jadą szybciej nie będą trąbić,a będą wdzięczni za zwolnienie pasa, często mrugną w podziękowaniu.

9) Podsumowanie - autostrady są po to, żeby zaoszczędzić nasz czas. Zatem jeździjmy szybciej albo wolniej - ale nie przeszkadzajmy sobie nawzajem. Jeśli chcemy sprawdzić auto - a przed nami są trzy puste pasy - zapie**alajmy na autostradzie, bo nigdzie indziej nie będzie bezpieczniej, a do tego nie zagrozimy nikomu innemu.
W przeciwnym razie zapie**alajmy z głową. A jeśli jeździmy powoli - również róbmy to z głową. Za to w mieście (o ile nie są to szerokie drogi wylotowe) - zawsze noga z gazu - zza samochodu może wyskoczyć dziecko każdego z nas.

maksymilian45

2015-08-03, 02:33
I jeszcze kretyn wrzuca film do sieci. Na policję z tym nagraniem a k***ę do pierdla.

beneko

2015-08-03, 03:40
patrz w lusterka,
motocykle są wszędzie :)

in...........ei

2015-08-03, 07:45
@cossiestaloyt

pie**olisz jak potłuczony :)

night_ZG

2015-08-03, 08:20
@deliriumpermanent świetnie powiedziane ale dodałbym jeszcze jedno: Czy zapie**alasz szybko czy zapie**alasz wolno - lewy pas służy do wyprzedzania a nie okupowania :)

k***a to niby takie oczywiste a i tak mamy tyle chamstwa na drodze że się podróżować odechciewa..

patyk89

2015-08-03, 12:33
Na obwodnicy wa-wy to standard. 90km/h środkowym pasem i myśli że jest wszystko ok, no bo przecież nie jedzie lewym :glowawmur:

tarcer123

2015-08-03, 13:18
Trzymanie się prawego pasa to jedno. A drugie że jadąc po autostradzie zwłaszcza w PL gdzie pasów jest 5 :krejzi: trzeba chwilę polukać w lusterko żeby ocenić z jaką szybkością się zbliża. A nie że ma jeszcze 100m to ch*j tam wyjeżdżam.

RYJ23

2015-08-03, 15:36
co za j***ny idiota z ta kamera,takim wlasnie kretynom powinni zabierac prawa jazdy a nie tym co na zjezdzie z ekspresowki maja 100km/h a tuz za znakiem obszaru zabudowanego czekaja paly z radarem...