18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kondradzen

2015-12-09, 21:51
co wyście się tego kierunku przyczepili. Oczywiście, że ma obowiązek go włączyć, ale ważniejsze od włączenie kierunku jest ustąpienie pierwszeństwa! bezwzględnie przy skręcie (zmianie pasa) ma obowiązek patrzeć w lusterka i ustąpić WSZYSTKIM, których tor jazdy mógłby zostać zmieniony przez wykonanie jego manewru.

Vaa

2015-12-09, 23:01
kondradzen napisał/a:

co wyście się tego kierunku przyczepili. Oczywiście, że ma obowiązek go włączyć, ale ważniejsze od włączenie kierunku jest ustąpienie pierwszeństwa! bezwzględnie przy skręcie (zmianie pasa) ma obowiązek patrzeć w lusterka i ustąpić WSZYSTKIM, których tor jazdy mógłby zostać zmieniony przez wykonanie jego manewru.



Prawda jest taka, że ważne jest i jedno i drugie, z czego w przypadku TIRów patrzenie w lusterka nie zawsze pomaga, bo łatwo "przegapić" auto, które jest w martwym polu, ale jakby włączył kierunkowskazy to przynajmniej kierowcy za nim będą wiedzieli, że gość będzie coś kombinował.

PS. Jak już mówiłam, jestem ekspertem, mam ponad 200h wyjeżdżonych w EuroTrucku 8-)

tarcer123

2015-12-09, 23:34
@up do kuchni k***a. Ino żeby łeb wystawał. ;)

Ruski86

2015-12-09, 23:43
Nie "TIR" tylko ciągnik siodłowy. TIR to międzynarodowa konwencja celna.

qwachu

2015-12-10, 10:33
@Ruski86: W końcu ktoś się znalazł i wyjaśnił. Po każdym postem tego typu tylko: TIR i TIR.

zajcev

2015-12-10, 14:26
TIR, tir «duży samochód ciężarowy służący do przewozu towarów na trasach międzynarodowych» - SJP PWN



już tak nie spinajcie..

Vaa

2015-12-10, 14:52
Ruski86 napisał/a:

Nie "TIR" tylko ciągnik siodłowy. TIR to międzynarodowa konwencja celna.



Wymądzrasz się, wymądrzasz, ale właściwie to po ch*j? :amused: Przecież właśnie od tej konwencji celnej wzięła się ta potoczna nazwa samochodów ciężarowych :roll:

A na tirówkę jak mówisz? Ciągarka siodłowa? :amused:

Guzik

2015-12-10, 18:57
No dobra, kierowca ciągnika siodłowego z podpiętą naczepą (piszę na wypadek gdyby jakiś pajac miał się przyczepić do wyrażenia "TIR", które od dawna jest używane w stosunku do takich ciężarówek - pozdro gimbusy) nie zasygnalizował zamiaru skrętu ale mamy też w Polsce zakaz wyprzedzania w rejonie skrzyżowania także gdyby coś się stało to prawdopodobnie orzeczona byłaby obopólna wina.

Garrison

2015-12-10, 21:50
nowynick napisał/a:



jest jak mówisz, kierowca TIRa nie musi skręcać z lewego pasa(aczkolwiek nie powinien zajeżdżać innym drogi), niemniej problem polega na tym, że kursach na OSOBOWE się o tym nie wspomina i ludzie zawału dostają widząc taki manewr...



Uff, to miałem szczęście :D U mnie wspomniano.