18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

isotop

2013-07-18, 16:20
Skoro wszystkich "religijnie sceptycznych" umiecie nazwać wyłącznie gimboateistami, to jakoś w ogóle nie dziwi mnie fakt, że tak nagminnie i błędnie używacie słowa "ateista". Więc może gwoli ścisłości pokuszę się o napisanie lapidarnego poradniczka dla niezorientowanych, kto tu jest kim:

Ateista - człowiek, który nie wierzy w żadne nadprzyrodzone byty... koniec kropka, nic ponad to, nie dorabia do tego żadnej filozofii i z nikim się o to nie będzie bił. Określenie "wojujący ateista" ma te samo sensu co sformułowanie "wojna o pokój",

Agnostyk - człowiek, który nie wie czy istnieją jakieś nadprzyrodzone byty i nie przyjmuje stanowiska tak teistów jak i ateistów wychodząc z założenia, że ich aparat poznawczy jest w tej kwestii równie ułomny co jego własny, więc wiedzą oni tyle co on, nic... agnostycy też nie będą się z nikim tłuc o swoją niepewność,

Antyteista - człowiek, który stanowczo neguje istnienie nadprzyrodzonych bytów i, jak nazwa sama dobrze sugeruje, jest przeciwny postawom uznających ich istnienie. Wasz sadolowy "wojujący ateista" to tak właściwie antyteista, który nie wierzy w boga (bogów) i będzie walczył z teizmem,

Apateista - człowiek, który kwestię istnienia, bądź nieistnienia bytów nadprzyrodzonych ma po prostu w dupie, nie interesuje go, czy istnieje wasz bóg, czy może allah, albo inne cuda, nie rusza go też fakt, że może żaden z nich nie istnieje... "nie wiem, nie znam się, nie interesuję się... zarobiony jestem",

Antyklerykał - człowiek, który sprzeciwia się działaniom religijnych notabli i który najczęściej uważa istnienie religijnych struktur, urzędów i stanowisk za złe i szkodliwe dla religii; antyklerykał może, ale nie musi być ateistą, agnostykiem, antyteistą, bądź apateistą.

Mam nadzieję, że pomogłem.

zypon

2013-07-18, 18:51
Moja prawda jest NAJMOJSZA!

Wszystko pięknie, ale drodzy wierzący - walczący ilu z was przeczytało Biblię.... ? Nie odpowiedajcie, bo oczywiście każdy napisze że przeczytał... a smutna prawda jest taka że grubo ponad 90 % katolików Biblii nie przeczytało. Jak możecie się spierać z niewierzącymi o to czy wasz Bóg istnieje czy nie skoro wiecie o owym Bogu w zasadzie tylko od pana w czarnej sukni i od babci ? Wasza wiara opiera się na jednej książce a wy zjeby tej książki nawet nie przeczytaliście... a się wielce spieracie - co za żenada ;D

Sz...........an

2013-07-18, 19:32
Da radę to pobrać jakoś z napisami?

JaRusskij

2013-07-18, 20:19
Szaatan napisał/a:

Da radę to pobrać jakoś z napisami?



tu masz linka na youtube, gdzie jest z polskimi napisami
jutub/watch?v=XaAjBt0EOiY
a tam juz cos wymyslisz
pozdroweczka z Rosji

Sz...........an

2013-07-18, 21:21
JaRusskij napisał/a:



tu masz linka na youtube, gdzie jest z polskimi napisami
jutub/watch?v=XaAjBt0EOiY
a tam juz cos wymyslisz
pozdroweczka z Rosji



Saszko kochany, nie da się. Szkoda, że ci nie ufam, to mógłbyś wrzucić na serwer i wtedy bym pobrał! ach :emo:

Rakiz

2013-07-18, 21:58
dulek93 napisał/a:

wszystko fajnie tylko troszke za szybko


Jakbyś znał ten język to byłoby w sam raz. 2x więcej czasu na hejtowanie katoli pod filmikiem.

Szczepus

2013-07-19, 00:15
k***a... chyba nigdy tak szybko nie słuchałem i nie czytałem na raz... :)

mik777pl

2013-07-19, 01:02
To nawiązanie do Pierunów to chyba u Autora filmu rdzenne ;] 1000 krat się należy xD

bulapek

2013-07-19, 04:39
Prekrasno, slava tebe

JaRusskij

2013-07-19, 19:05
bulapek napisał/a:

Prekrasno, slava tebe


благодарю ;-)

lois_hartos

2013-07-19, 21:36
UWAGA! odtwarzać bez dźwięku bo ruski napie**ala w tempie kałasza - uszy bolą

spajdero

2013-07-20, 02:58
JA Jebie, co za kretynizm.

Jakis kebap pisal religia to glupota wystarczy spojrzec na moherow, a k***a ch*ja znasz realia tych ludzi, poza tym k***a nauczyciel ci k***a powiedzial ze Biblia jest zle przetlumaczona? takie pie**oly to mi ponad dekade temu tez pie**olil na katechezie typek. k***a odebrac prawo głosu gimbazie ja jebie.

Bad_Motherfucker

2013-07-27, 17:03
spajdero napisał/a:

JA Jebie, co za kretynizm.

Jakis kebap pisal religia to glupota wystarczy spojrzec na moherow, a k***a ch*ja znasz realia tych ludzi, poza tym k***a nauczyciel ci k***a powiedzial ze Biblia jest zle przetlumaczona? takie pie**oly to mi ponad dekade temu tez pie**olil na katechezie typek. k***a odebrac prawo głosu gimbazie ja jebie.





Napisz jeszcze ze 3 razy k***a, wtedy przekonasz nas do swoich racji.

:idzwch*j: