18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O GMO słów kilka

GoldRoger777 • 2014-12-06, 09:38
Animowany materiał o przemyśle żywieniowym, wielkich koncernach i o tym w jaki sposób robią wielkie pieniądze piorąc nam mózgi i zatruwając nasze organizmy.


TheByQ

2014-12-06, 09:54
Jaki zbiór bzdur. Najlepiej zacząć historią niezwiązaną z GMO, przecież trzeba od samego początku człowieka zniechęcić do firmy (stawiam że chodzi o to całe Monsanto). Potem już debilizm się powiększa. Rośliny GMO wypierają niemodyfikowane rośliny? No k***a co on nie powie. Rośliny specjalnie zmodyfikowane by były w stanie przeżyć w gorszych warunkach niż niemodyfikowane rośliny przeżywają w gorszych warunkach niż niemodyfikowane rośliny? No któż by przypuszczał. I już widzę jak kukurydza GMO z wielkiej plantacji trafia na małe, prywatne pole których jest pełno. Ba! Taka kukurydza nawet 3 metrów z pola na pole nie pokona, więc kto chce sadzić naturalne rośliny to posadzi naturalne i koniec, nie staną się nagle GMO, jeśli w sklepach będą sprzedawać tylko GMO to ich teoria też pada, bo skoro sprzedajesz nasiona to nie możesz zabronić posadzenia ich. A potem to już 4 minuty pie**olenia o spisku w każdym możliwym miejscu. Naukowcy przekupieni, telewizja przekupiona, ludzie podstawieni i przekupieni.

McMenel

2014-12-06, 10:08
Kolejny debil który używa słów których nie zna. Po pierwsze pokaż mi autorze tematu roślinę uprawną która nie była modyfikowana przez ostatnie 100 lat. Jedną. Nie znajdziesz ponieważ wszystkie rośliny uprawne były selekcjonowane i hodowane w określonych celach. Wykorzystywano selekcje do poprawy uprawy. Dziś mamy wiedzę jak przeskakiwać kilka lat selekcji dzięki genetyce. I zamiast 20 lat selekcjonowania pszenicy która będzie wytrzymywała bardziej ekstremalne warunki atmosferyczne możemy ją otrzymać w o wiele krótszym czasie. Bzdury o złym wpływie GMO na cokolwiek to jakiś new age bullshit. Czy jedząc naturalnego pomidora zmienia się twój genom ?? W taki sam sposób nie zmieni się nic po zjedzeniu GMO. Jedyny problem związany z tym zagadnieniem to prawo w USA ( patentowe i autorskie ) które umożliwia zastrzeganie sekwencji genetycznych czy algorytmów matematycznych. Dlatego USA tak bardzo chciały wprowadzić ACTA. Aby móc ścigać tych którzy złamali ich prawo patentowe. Dzięki temu mieli by monopol na modyfikacje genetyczną roślin i zwierząt.

GoldRoger777

2014-12-06, 10:25
TheByQ, Najlepiej zacząć od jakichś bzdur :D Dobre... "Agent Orange" stosowany w Wietnamie o którym mowa na początku to właśnie był produkt Monsanto. Aspartam to także produkt Monsanto przejęty od G.D. Searle & Company. Podobnie jak PCB, DDT i różne świństwa. Wszystkie z nich mają właściwości rakotwórcze. Oczywiście jako oświecony specjalista powiesz mi, że nie ma dowodów jeżeli chodzi o Aspartam... Masz rację. Tu już wchodzi kwestia pewnego rozumienia świata. Ty mówisz na to teorie spiskowe. Ja wolę postawić się na miejscu ludzi mających wielką kasę, wielkie wpływy i chcących zdobyć jeszcze większą kasę płacąc grosze tu i tam. Oczywiście gdzie przekręt tam i propaganda. "Ludzie, którzy mówią o spiskach to wariaci! Nie słuchajcie ich! Po co mielibyśmy to robić? Dla jakichś marnych miliardów dolarów? Przecież wasze życie jest dla nas cenniejsze!" A Ty tego słuchasz jak ten osławiony "leming". Powodzenia :-)

McMenel, Mówisz o nie rozumieniu tego co piszę a sam porównujesz selekcjonowanie do zmieniania genomu. Nawet nie będę z Tobą dyskutował, bo widać, żeś głupi jak but.

Tamtaramtam

2014-12-06, 10:39
Szamki mamy tyle, że exportujemy to na ch*ja mi jeszcze bardziej zmodyfikowana szama?

McMenel

2014-12-06, 10:40
GoldRoger777
Selekcjonowanie to właśnie zmienianie genomu. Lecz w sposób naturalny. Szuka się okazów z odpowiednimi mutacjami dostosowanymi do wymaganych warunków. Po czym tą wyselekcjonowaną populacje znów selekcjonuje się aby dana mutacja w genie się utrzymała. GMO pozwala na zabawę genami bez żmudnego selekcjonowania mutacji. Wiesz że nie ma czegoś takiego jak geny rybie czy geny ludzkie ?? Geny to tylko informacje. Dopiero odpowiednia ich sekwencja daje dany rodzaj stworzenia. Ergo 10% ciągu genu człowieka nie jest człowiekiem. Lecz widać kto tu głupi jak but. Skoro podstawowej wiedzy z zakresu biologii się nie zna.

@UP
A chciałbyś mieć paliwo za 10 gr litr ?? Dzięki GMO w teorii można z upraw rzepaku robić całkiem zdatne do jazdy paliwo. GMO to nie tylko jedzenie. Bądź mocniejsze ubrania poprzez modyfikacje bawełny można by stworzyć mocniejsze jej włókna.

GoldRoger777

2014-12-06, 10:47
McMenel, Paliwo za 10 groszy za litr? O człowieku... Współczuję Ci bardzo.

McMenel

2014-12-06, 10:51
GoldRoger777 nie rozumiesz o co chodzi w hipotetycznych przykładach to nie dyskutuj. GMO może pozwolić na zwiększenie liczby oktanowej otrzymywanej z oleju rzepakowego jak i zwiększenie płodności tak iż z hektara można uzyskać większą ilość ziaren tej rośliny. Cóż naprawdę nie rozumiesz podstawowej biologii i chemii więc wyjdź.

maderfakermen

2014-12-06, 10:51
@McMenel - podaję hasło: oset.

ps. kiedy umiera żyd - nie wzrusza mnie to.

GoldRoger777

2014-12-06, 10:58
McMenel, Ależ rozumiem. Ja się śmieje z Ciebie dlatego, że wierzysz w to co mówisz :-) Fajnie, że wrzuciłem ten materiał. Przynajmniej jakaś dyskusja jest. Szkoda tylko, że taki naiwny z Ciebie gość.

_R...........s_

2014-12-06, 11:00
Pewnie wielu gimbów nie ma pojęcia co myśleć o GMO, wiadomo jak to samodzielnie myślący i niezależni młodzi ludzie, czekają aż jakichś ich guru się wypowie żeby bezmyślnie przyswoić sobie jego opinie. Tak tak k***a, mam dla was odpowiedź. Oto i dżej kej em, czyli znany i lubiany w klasach 1-3 gimnazjum Ozjasz:

McMenel

2014-12-06, 11:02
Wytłumacz dlaczego naiwny ?? Czytałeś mój pierwszy post ?? Pewnie nie bądź nie zrozumiałeś. GMO nie jest złe to prawo patentowe w USA jest złe. To ono pozwala na objęcie sekwencji genetycznej prawem własności. Lecz cóż nie bez pozoru takich jak ty nazywam idiotami. Nie potrafią uczestniczyć w dyskusji jedynie obrzucają innych mięchem i udają inteligentnych. Na razie ty wychodzisz na debila poprzez wyzwiska a nie logiczną dyskusję i tym temacie.

GoldRoger777

2014-12-06, 11:17
McMenel, O ile pamiętam, to Ty zacząłeś od wyzwisk :-D Ja ani razu Cię nie obraziłem tylko stwierdziłem fakty. Mylisz pojęcia, jesteś naiwny i współczuję Ci w jednym i drugim. A na początku napisałem, że nie będę z Tobą prowadził poważnej dyskusji, bo nie mam z kim ;-) Nie pruj się chłopaku, bo nie ma o co.

Wunderwaffe

2014-12-06, 11:22
GoldRoger777 napisał/a:

Ja się śmieje z Ciebie dlatego, że wierzysz w to co mówisz :-)


No a ty to pewnie nie wierzysz w to, co mówisz.

szogunek

2014-12-06, 12:11
TheByQ napisał/a:

Jaki zbiór bzdur. ... Ba! Taka kukurydza nawet 3 metrów z pola na pole nie pokona, więc kto chce sadzić naturalne rośliny to posadzi naturalne i koniec, nie staną się nagle GMO, jeśli w sklepach będą sprzedawać tylko GMO to ich teoria też pada, bo skoro sprzedajesz nasiona to nie możesz zabronić posadzenia ich. A potem to już 4 minuty pie**olenia o spisku w każdym możliwym miejscu. Naukowcy przekupieni, telewizja przekupiona, ludzie podstawieni i przekupieni.



i TU wlasnie sie mylisz, slyszales o czyms takim jak wiatropylnosc???? TAK TAK wlasnie qqrydza jest wiatropylna jak wszystkie trawy, pozostale rosliny moga przenosic pylki owady i znowu sie przemieszcza, w indiach i meksyku juz byly wielokrotnie procesy monsanto vs bogu ducha winni rolnicy, ktorych qqrydza, bawelna lub soja zostala zapylona przez ta zmodyfikowana genetycznie. :idzwch*j: