18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nowy sport ekstremalny

Climber13 • 2016-03-13, 20:23
Czytam sobie pełny zapis posiedzenia komisji sejmowej, gdzie omawiano "zamykanie gór" i "obowiązkowe ubezpieczenia".

Trafiłem na taki o to kwiatek dotyczący (nowej odmiany) freeridingu:

"Kolejna kwestia dotyczy sportów ekstremalnych. Czy potrzebne są zgody, gdy ktoś chce iść na Rysy? Czy tak po prostu sobie idzie? Czy musi wziąć przewodnika, jest kontrolowany w momencie wyjścia, pod względem przygotowania? Na szczycie są przecież inne warunki niż u podnóża. Sporty ekstremalne nieraz widzimy w telewizji. Ktoś wejdzie
na Rysy, założy deskę surfingową i będzie chciał na niej zjechać.(...)"

Poseł Roman Kosecki

Zaznaczę jeszcze raz: Ktoś wejdzie na Rysy, założy deskę SURFINGOWĄ i będzie chciał na niej zjechać.
Nie wiem, jakim cudem ta komisja uznała, że zamykanie gór zimą jest bez sensu :D

kokos_123

2016-03-13, 20:29
Niby trochę racji jest, bo zjechanie z rys na desce surfingowej, podpadało by pod sport ekstremalny. :shock:

mygyry

2016-03-13, 20:40
Gość dobrze powiedział, wyolbrzymił nieco to co ludzie odpie**alają, ba mógł powiedzieć, że ktoś sobie zażyczy zjazdu na desce od kibla, i kolejny raz dodam, że przed wyjściem w wysokie partie gór powinien być szlaban przy którym robią testy IQ oraz sprawdzenie sprzętu i ubioru

eunstachy

2016-03-13, 21:08
@up a ja uważam, że jak ktoś chce, to niech sobie idzie w góry mając nawet IQ na poziomie śniegu który tam leży. Ale akcje ratownicze powinny być przeprowadzane na koszt poszkodowanego kretyna.

Climber13

2016-03-13, 21:08
@mygyry
Zacytuję wypowiedź naczelnika TOPR w trakcie rozmów tej komisji:
"Ograniczenia i ocena przy wejściu na obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego z wielu powodów jest niemożliwa. Bileter mógłby mnie również wielokrotnie nie wpuścić, bo wedle jego oceny mógłbym być źle przygotowany, bo chodzę w takim a nie innym obuwiu."

Kaczorowy

2016-03-14, 00:31
@eunstachy Nie zapominajmy o warszawiankach w szpilkach co wołają helikopter bo dalej nie dadzą rady. Niech spróbują u Czechów - tam jest pełen liberalizm - ale jak nie masz ubezpieczenia a wezwiesz pomoc przez własną głupotę to leżysz na grube eurony i to w gotowiźnie. Za to po parkach narodowych możesz sobie chodzić z psem, wjechać też można - wystarczy przy wjeździe do parku poprosić o przepustkę - na dowolną liczbę dni. Tak wjeżdżałem od nich do Schroniska Odrodzenie - oczywiście na granicy auto trzeba zostawić bo zostaje 100 metrów do parkingu schroniska ale jest zakaz i rano przylezie nasza służba i wjebie mandat 500+

C.Z.E.S.I.E.K

2016-03-14, 08:03
Jak dla mnie wystarczająco ekstremalnym sportem jest czytanie zapisu posiedzeń komisji sejmowej.

nowynick

2016-03-14, 08:12
Roman Kosecki - były piłkarz (przyznaję, że nienajgorszy), w wieku 34 lat (!) absolwent LO wieczowego, o IQ niech świadczy powyższa wypowiedź...

no mój kandydat nr 1 do tworzenia prawa w tym kraju normalnie...

bocian87

2016-03-14, 10:23
nowynick napisał/a:

Roman Kosecki - były piłkarz (przyznaję, że nienajgorszy), w wieku 34 lat (!) absolwent LO wieczowego, o IQ niech świadczy powyższa wypowiedź...

no mój kandydat nr 1 do tworzenia prawa w tym kraju normalnie...



Niech o twoim IQ świadczy przypieprzanie się do gościa za próbę pokazania absurdu przygotowania/doboru sprzętu niektórych ludzi. Pewnie jak by powiedział że wejdzie na górę i będzie chciał zjechać tak jak już ktoś napisał na desce od kibla to zrozumiał byś o co mu chodziło, ale tak widać było to zbyt trudne.

decode21

2016-03-14, 16:13
bocian87 napisał/a:



Niech o twoim IQ świadczy przypieprzanie się do gościa za próbę pokazania absurdu przygotowania/doboru sprzętu niektórych ludzi. Pewnie jak by powiedział że wejdzie na górę i będzie chciał zjechać tak jak już ktoś napisał na desce od kibla to zrozumiał byś o co mu chodziło, ale tak widać było to zbyt trudne.



Napisz że nie wolno nic złego napisać na Platforme Onanistów. Wpisz sobie w wyszukiwarkę i zobacz jaki wybitny to poseł PO. Co do jego IQ to jeszcze nic, jakie muszą mieć IQ jego wyborcy?

p0lybius

2016-03-14, 17:00
No i ch*j na czym ludzie wchodzą i zjeżdżają. Zamiast bawić się w prowadzenie ludzi za rączkę, jak z pączkami w szkole albo dyrektywami UE na temat spłukiwania wody w kiblu czy zakazie dla tradycyjnych żarówek, powinni przekazać odpowiedzialność nad swoim losem dla obywateli. I niech płacą z własnej kieszeni za sytuacje, w których

a) zawiadomienie służb i rozpoczęcie akcji było absolutnie niepotrzebne, bo jakieś blachary z pomorza wyszły do połowy w szpilkach czy japonkach i dalej nie wejdo,
b) ktoś wchodzi na szczyty mimo komunikatu i ostrzeżeniu, że jest to absolutnie wzbronione bo warunki są złe.

Co to wgl za mentalność "czy ktoś ich kontroluje, czy ktoś im wydaje pozwolenia"? Chcącemu nie dzieje się krzywda, ktoś ryzykuje to na własną odpowiedzialność i tyle, zabranianie takich rzeczy to ograniczanie wolności ludzi.

Nie tak dawno temu w TV w jakiejś rozmowie polityków, jakiś liberał powiedział, że ludzie sami powinni decydować kiedy idą na emeryturę i co robią z tymi pieniędzmi, jeżeli chcą, mogą nie płacić składek i wydawać kasę teraz, tyle tylko że nie mogą się potem o nic upominać. I jakaś posłanka z PISu wielkie oburzenie ALE JAK TO LUDZIOM POZWOLIĆ DECYDOWAĆ CO ROBIĄ Z WŁASNYMI PIENIĘDZMI????? CZY PAN JEST GŁUPI??? Przecież to trzeba za nich robić.

Zaczyna się na urzędowym kontrolowaniu wchodzących na Rysy, kończy na ograniczeniu wolności w takich sferach jak decydowanie o własnym losie i własnej kasie.

Kaczorowy

2016-03-14, 17:20
@up - Nie przesadzajmy - skoro będzie w dalszym ciągu dopuszczalne łażenie w klapkach na Rysy albo nawet w dolinę Roztoki to widać stać nas na finansowanie TOPRu aby mogli przeprowadzać bezsensowne akcje. Idąc tym tropem to proszę znieść obowiązek jazdy w pasach albo na światłach w ciągu dnia - przecież niech każdy decyduje o sobie.

POPISowyNumer

2016-03-14, 22:14
@up No ba. Czy tobie będzie przykro jak ktoś wyleci szczupaczkiem przez przednią szybę na swe własne życzenie?
Bo mnie jakoś k***a nie.

Za łatwo debilom jest przetrwać w tym świecie, a potem kretyni głosują jak p*zdy na Paligłupa, bo trawka, albo PiS, bo pincet złoty dajo.

Śmierć w wyniku własnej głupoty powinna być traktowana jako samobójstwo.

Jo-men

2016-03-15, 04:40
eunstachy napisał/a:

@up a ja uważam, że jak ktoś chce, to niech sobie idzie w góry mając nawet IQ na poziomie śniegu który tam leży. Ale akcje ratownicze powinny być przeprowadzane na koszt poszkodowanego kretyna.





polecam komentarz naczelnika TOPR jesli chodzi o platne akcje "Podstawowy koszt dobrze funkcjonującej służby ratowniczej to przede wszystkim koszty utrzymania gotowości. Najistotniejsze jest by w razie wypadku w jak najkrótszym czasie mogli wyruszyć dobrze wyszkoleni i wyposażeni ratownicy. Zapewniam, że koszt utrzymania TOPR w sytuacji gdyby nie podjął żadnej akcji ratunkowej przez cały rok, lub – tak jak obecnie – ratowałby prawie 600 osób byłby bardzo zbliżony. "

saf62

2016-03-15, 08:39
eunstachy napisał/a:

@up a ja uważam, że jak ktoś chce, to niech sobie idzie w góry mając nawet IQ na poziomie śniegu który tam leży. Ale akcje ratownicze powinny być przeprowadzane na koszt poszkodowanego kretyna.



idąc tym tokiem myślenia, to ja uważam, że ktoś kto wychodzi z domu gdy jest zimno i sie przeiębia powinien też być leczony za własne pieniądze ... bo przecie .. cO?


Ta osoba nie płaci poj***nego podatku ?

Znalazl się mędrzec eustachy ...

same fizolofy kur*a