18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowy rekord głupoty i chamstwa tirowcow?

Ha...........ng • 2017-06-07, 22:13
Standardowa sytuacja, ale ten grubo przegial

wędrownik

2017-06-08, 11:18
Dlatego zawsze w trasę zabieram pudełko z jajkami kurzymi. 3-4 strzały na szybę tirowca zawsze rozładują emocje :)

Salomon69

2017-06-08, 11:19
Witam,
I teraz wkraczam ja ekspert w dziedzinie wszelkich obliczeń zadań trudnych.
Więc z moich obliczeń wynika że gość jechał około 180km/h.
Gość mija 2 słupki hektometrowe w zaledwie 1.82 sekundy (jak wiadomo słupki występują co 100m.)
zaokrąglając że są to 2 sekundy, gość mknie wesoło około 50m/s co daje nam około 180km/h
To jest 40km/h za dużo. Jeśli jechałby 140km/h prawdopodobnie zdążyłby wyhamować bez spektakularnego wjazdu na pobocze.
Gość z ciągnika w lusterku zobaczył samochód który zbliża do niego ale nie mógł oszacować że leci ponad 22% szybciej (stąd to ostrzeżenie na lusterku).
Podsumowując:
Błąd rozkłada się 74(osobówka) - 26(kierowca ciągnika)
Jeśli ktoś zapie**ala 180km/h powinien się liczyć z tym, że taka sytuacja się zdarzy.
Dziękuję, pozdrawiam.

fazikonik

2017-06-08, 11:25
tarcer123 napisał/a:



Nie podniecaj się psi pomiocie. Gdybyś jeździł więcej po autostradach niż tylko na wakacje 2 razy w roku to byś wiedział że nie każda osobówka leci 140.

Ty w swojej bejmcy z rdza i lpg nie masz tacho. My mamy czas dostaw i czas pracy. Pauzy, tygodniowy oraz miesięczny czas pracy.



No to sorry... Nie pomyślałem o tym, że to usprawiedliwia łamanie przepisów, stwarzanie zagrożenia życia i zdrowia.
Teraz już rozumiem co masz w tym tirowym łbie.

Edit: na psychotestach i innych badaniach dla kierowców zawodowych też tak pewnie mówiłeś, nie?

b0r000

2017-06-08, 11:41
Ostatnio w antyradio słyszałem ze chyba na A4 wprowadzili (wreszcie) zakaz wyprzedzania dla tirów.
Mam nadzieje że zakaz zacznie obowiązywać na wszystkich autostradach, ekspresówkach (w ogóle wszystkich drogach)

waloos

2017-06-08, 11:47
Jak dla mnie to gość w osobówce też trochę ma na karku. 140kmh to raczej nie było, a jeśli się przekracza przepisy, tym bardziej na dwupasmowej drodze to trzeba się liczyć z tym, że ktoś może wyjechać.
Co nie zmienia faktu, że gruby Janusz w ciągniku sp***olił konkretnie.

tarcer123

2017-06-08, 13:31
Velture napisał/a:


Twój problem, że świadomie wybrałeś taką pracę. Mogłeś robić tysiąc innych rzeczy a jednak z całą świadomością wybrałeś właśnie zarabianie na życie zapie**alając tirem i wiedząc o wszystkich warunkach z tym związanych.



Niestety los nie dał mi szansy na zawód SYN...

Swoją pracę lubię mimo że jest ciężka a wybrałem ten kierunek świadomie z zamiłowania, predyspozycji i pasji.

Gdyby nie my to w sklepach byłby co najwyżej ocet. Taka prawda. To co doj***ł szofer na filmiku jest karygodne. Ale z tego co widzę to osobówką przeszkadzają auta ciężarowe i najlepiej jakby ich nie było.
Taki matoł jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy że wyhamowanie kiedy jest się załadowanym na max bo on nie może poczekać kilku sekund to czasami wyczyn. A jak nie wyhamuje i go jebnę to ja nie poczuje nic a z nim będzie ciężko.
Sam nieraz jak jadę jako drugi kierowca w obsadzie to widzę że zmiennik świadomie odpie**ala cyrki. Ja tak nie robię. Jak widzę że na lewym leci rozpędzona osobówka to poczekam te kilka/naście sekund i dopiero wtedy wyprzedzam.

Nie zniżę się do waszego poziomu i głupich zaczepek przez neta. Napiszę tylko że życzę każdemu szerokości, kultury i dojazdy do celu.
Również LWG.

~Velture

2017-06-08, 14:17
tarcer123 napisał/a:



Niestety los nie dał mi szansy na zawód SYN...

Swoją pracę lubię mimo że jest ciężka a wybrałem ten kierunek świadomie z zamiłowania, predyspozycji i pasji.

Gdyby nie my to w sklepach byłby co najwyżej ocet. Taka prawda. To co doj***ł szofer na filmiku jest karygodne. Ale z tego co widzę to osobówką przeszkadzają auta ciężarowe i najlepiej jakby ich nie było.
Taki matoł jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy że wyhamowanie kiedy jest się załadowanym na max bo on nie może poczekać kilku sekund to czasami wyczyn. A jak nie wyhamuje i go jebnę to ja nie poczuje nic a z nim będzie ciężko.
Sam nieraz jak jadę jako drugi kierowca w obsadzie to widzę że zmiennik świadomie odpie**ala cyrki. Ja tak nie robię. Jak widzę że na lewym leci rozpędzona osobówka to poczekam te kilka/naście sekund i dopiero wtedy wyprzedzam.

Nie zniżę się do waszego poziomu i głupich zaczepek przez neta. Napiszę tylko że życzę każdemu szerokości, kultury i dojazdy do celu.
Również LWG.


No to aby skończyć gównoburzę powiem jedno:
Niech każdy na drodze myśli również o innych a nie tylko o sobie.

Wiewór

2017-06-08, 14:23
Kolejny dowód na to, że tirowcy to są poludzie

pojednany

2017-06-08, 14:44
tarcer123,
Cytat:

A jak nie wyhamuje i go jebnę to ja nie poczuje nic a z nim będzie ciężko.


Dlatego możesz jechać jak święta krowa, nie patrząc w lusterka i nie bacząc na nic innego.

Cytat:

zmiennik świadomie odpie**ala cyrki


Coś mi mówi, że nie on jeden jest profesjonalistą po podstawówce w tej branży.

A ty sam kolego jako wyjątek potwierdzasz regułę.

sirmlcs

2017-06-08, 16:46
Trzeba mu było GTA zrobić,a nie k***a i ledwo go dogonić nie możesz

Tassadar

2017-06-08, 17:30
Szoruje dużo po Polsce, potwierdzam co mówi Velture. Tirowcy powinni zostać przeniesieni na tory i ewentualnie po wiochach rozwozić klamoty a nie się tłuc po autostradach. Ogromne marnotrawstwo wszystkiego, w tym mojego czasu i zdrowia jak się debile mijają.

damian15snk

2017-06-08, 18:04
Widze ze chinole autostrady nie skonczyli

matus

2017-06-08, 21:37
Nie od dziś wiadomo że zawodowi kierowcy to głównie tempe ch*je z podstawowym wykrztałceniem i tylko za kółkiem mają szanse zarobić jakieś lepsze pieniądze. Serio ci ludzie trafiaja za kółko głównie z braku wykrztałcenia.

DużaPatelnia

2017-06-09, 00:39
matus napisał/a:

Nie od dziś wiadomo że zawodowi kierowcy to głównie tempe ch*je z podstawowym wykrztałceniem i tylko za kółkiem mają szanse zarobić jakieś lepsze pieniądze. Serio ci ludzie trafiaja za kółko głównie z braku wykrztałcenia.



Ty z tym "wykrztałceniem" i "tempe" to tak na serio czy nie wyłapałem sarkazmu?

Marachi

2017-06-09, 09:59
"Witam,
I teraz wkraczam ja ekspert w dziedzinie wszelkich obliczeń zadań trudnych.
Więc z moich obliczeń wynika że gość jechał około 180km/h.
Gość mija 2 słupki hektometrowe w zaledwie 1.82 sekundy (jak wiadomo słupki występują co 100m.)
zaokrąglając że są to 2 sekundy, gość mknie wesoło około 50m/s co daje nam około 180km/h
To jest 40km/h za dużo. Jeśli jechałby 140km/h prawdopodobnie zdążyłby wyhamować bez spektakularnego wjazdu na pobocze.
Gość z ciągnika w lusterku zobaczył samochód który zbliża do niego ale nie mógł oszacować że leci ponad 22% szybciej (stąd to ostrzeżenie na lusterku).
Podsumowując:
Błąd rozkłada się 74(osobówka) - 26(kierowca ciągnika)
Jeśli ktoś zapie**ala 180km/h powinien się liczyć z tym, że taka sytuacja się zdarzy.
Dziękuję, pozdrawiam. "

Gówno prawda jeżeli między słupkami jest 1.82 to prędkosć to plus minut 150. wiec 100% wina kierowcy ciężarówki.

Tak btw 50 m/s to 138 km/h
Idz być ekspertem gdzie indziej bo z matematyką masz na bakier.

Równanie wygląda tak :
(50 * 1000) / 360.