18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nowy podatek

Vof • 2013-01-14, 13:31
Posłowie Platformy Obywatelskiej wymyślili nowy sposób, na wyciąganie pieniędzy z kieszeni kierowców. Zgodnie z ich pomysłem, już wkrótce możemy płacić za korzystanie... ze wszystkich dróg krajowych.

Po wprowadzeniu opłat za autostrady i obwodnice, politycy partii rządzącej najwyraźniej nabrali wiatru w żagle i chcą wyciągnąć od kierowców znacznie więcej pieniędzy.

– Docelowo za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – tłumaczy w rozmowie z dziennikiem „Fakt” wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Stanisław Żmijan.

Obecnie w Polsce jest ok 20 tys. kilometrów dróg krajowych. Politycy PO wymyślili, że opłaty za korzystanie z dróg mogłyby być pobierane przez system viaTOLL, który funkcjonuje już na autostradach i płatnych odcinkach dróg ekspresowych.

Stawki nie zostały jeszcze ustalone, jednak posłowie PO uważają, że to tylko kwestia czasu, a każdy kto jeździ więcej, powinien też więcej płacić. Zgodnie z szacunkowymi wyliczeniami reporterów „Faktu”, jeśli przyjmie się, że za kilometr drogi krajowej trzeba będzie zapłacić połowę stawki autostradowej, czyli 5 groszy, kierowca, który drogę z Warszawy do Białegostoku i z powrotem pokonuje raz w miesiącu zapłaci ok. 240 zł rocznie. Oczywiście po wprowadzeniu pomysłu PO w życie nie zniknie podatek drogowy doliczany do tankowanego paliwa. :shock: :ok***a:

B-B

2013-01-14, 13:45
W fakty z Faktu to ja nie wierzę, ale z drugiej strony wierzę w ten rząd że jest w stanie to wymyślić :D

ru_ziolo

2013-01-14, 13:50
PO k***y do gazu.

lemon1988

2013-01-14, 13:54
teraz sie pozbeda jeszcze CBA i ch*j dopiero nabiora wiatru w zagle j***nce sk***ysyny pedaly cwe*e zasrance k***a kiedy to sie skonczy!!!!!!!!!!