18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

nowy Mercedes AA na baterie

repowski • 2017-04-21, 13:42
ciekawe ile żre baterii na 100km :szczerbaty:

ellsworth

2017-04-21, 20:30
Velture napisał/a:

@up
Gadasz o w ch*j odległej przyszłości.
Ludzie zanim się zmienią i przejdą na elektryki to musi minąć sporo czasu.


Czyżby? W Norwegii już obecnie co trzeci nowo rejestrowany samochód to pojazd elektryczny. CO TRZECI! W ciągu zaledwie kilku lat od zerowego udziału w rynku do 1/3 to jest gigantyczne tempo. Za kolejnych kilka lat w ogóle nie będziesz mógł tam zarejestrować pojazdu spalinowego.
Wiadomo, że na naszą kieszeń to wciąż drogo, ale ceny tych pojazdów mocno spadają a nasza zamożność mocno wzrasta, więc tak gdzieś za 10 lat będziemy tam gdzie Norwegowie dziś, zwłaszcza, że obecnie rządzący widzą w tym miejscu nowe otwarcie motoryzacyjne pozwalające wypromować polską markę motoryzacyjną.

mariuan

2017-04-21, 21:34
@ellsworth W Norwegii kupując auto elektryczne jesteś zwolniony z podatku, i często tańszą opcją jest właśnie elektryk. A po za tym gdybym miał taką możliwość, to kupiłbym Tesla Model X, zajebiście wygodne auto. A tak zostaje Berlingo w dieslu, nie nawidzę diesli ;(

W............R.

2017-04-21, 21:51
Żeby ludzie się przesiedli na elektryki, wystarczy zrobić co 50 kilometrów stacje wymiany akumulatorów, gdzie każdy może podjechać, wymienić rozładowany na naładowany (o podobnej "starości" = liczbie cykli ładowania) i pojechać dalej.

froqer

2017-04-21, 23:18
No to sie k***a mercedes pośmiał. Filmik stary, a w tym roku (albo następnym), mercedes wydaje pierwszą hybrydę. I już heheszków z baterii nie ma

t3tsu

2017-04-22, 01:59
W Norwegii zwolnienie od podatku,a szwedzi nawet dorzucą ci się do takiego auta i to niesłabo.W chooj tesli lata po Sztokholmie a co drugi samochód to hybrid.Tyle że,prąd u nich tani jak barszcz bo nuklearny...wtedy ma to sens

matumi

2017-04-22, 02:01
ło panie jakie to stare

~Velture

2017-04-22, 09:07
Jeszcze bym tylko zaznaczył, że statystyczny Norweg zarabia kilka razy więcej niż przeciętny Polak.

el...........dy

2017-04-22, 09:49
Uwaga, nie jestem ekspertem:
Auta elektryczne to rzeczywiście przyszłość, mniej lub bardziej odległa, tak samo jak ogrzewanie elektryczne (które już wygrywa w bogatych państwach, takich jak np. Norwegia). Dlaczego tak?
- "Transport" energii elektrycznej jest najłatwiejszy i najszybszy.
- Wytwarzanie energii mechanicznej (a w konsekwencji tez elektrycznej) z paliw kopalnych w dużej ilości jest sprawniejsze niż w rozproszeniu. Nawet uwzględniając straty zamiany en. mechanicznej w elektryczną i na odwrót, straty egzergii są dużo mniejsze. Więc w przeliczeniu na jednostkę energii wychodzi taniej.
- Co do zanieczyszczeń (chociaż to najmniej sensowny punkt, bo gdyby nie przepisy , nie trzeba byłoby w ogóle tego rozważać) - argument jak wyżej, instalacje oczyszczania spalin w elektrowniach konwencjonalnych są na tyle zaawansowane, że generując taką samą ilość energii, jak rozproszone silniki spalinowe, emitują mniej zanieczyszczeń.

Co do samych samochodów jest jeszcze jeden plus, o którym chyba nikt nie pamięta - natężenie hałasu w miastach znacznie spadnie po wprowadzeniu cichutkich, elektrycznych silników.

Rzekłam.

Brzydkii

2017-04-22, 16:39
@up, i z braku tego hałasu będzie tylko więcej wypadków z udziałem pieszych. Silnik spalinowy wytwarza hałas, który zwraca uwagę, a że piesi do debile zapatrzeni w telefoniki to będzie dramat.
I nie, samochody elektryczne to nie przyszłość. Jeżeli mam przejechać takim pojazdem 200 km a potem ładować go przez 12h to się mija z celem. Jedyne rozwiązanie to stacje co chwilę i szybkie ładowanie do pełna w 3-4 min, ale to raczej mało możliwe gdyż koszty takiej infrastruktury są gigantyczne.
O wiele lepszą alternatywą są pojazdy wodorowe (Honda Clarity). Sposób uzyskiwania wodoru jest trudny, ale czy ropy jest łatwy? Im będzie ich więcej tym koszty spadną.

Fdslatghdlks

2017-04-22, 20:01
Mi tam silnik spalinowy nie przeszkadza. Skończą się źródełka u arabusów? Można pomyśleć nad silnikiem na etanol.
Przy obecnej technologi auta elektryczne i ochrona środowiska to wielki pic na wodę.

St...........on

2017-04-22, 21:01
Idea elektrycznych samochodów jest piękna: Maxymalny moment (torque) uzyskiwany od momentu wciśnięcia gazu, 99% energii jest wykorzystywane, jednak ich główny szkopuł to... magazynowanie energii czyli zasięg i dlatego są póki co skazane na porażkę w starciu z spalinowcami. Aczkolwiek jest dla nich nadzieja, kiedy człowiek ogarnie technologię aby umieścić w "czterech kółkach" kompaktowy reaktor fuzyjny.

eMJay8086

2017-04-22, 23:06
Ciekawe ile przytulili kasiory od Duracella...