18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowy komendant policji we Wrocławiu robi porządek.

MichaU • 2013-05-04, 17:21
Nowy komendant wojewódzki policji Wojciech Ołdyński rozpoczął rządy w dolnośląskim garnizonie od przywrócenia elementarnych porządków i dyscypliny. Nie spodobało się to jego podwładnym. Podnieśli bunt. Na razie w internecie.



Wejście do garnizonu Ołdyński miał mocne. Po oficjalnym przedstawieniu oświadczył w mediach: "to, co o mnie piszą, to nieprawda. Jestem jeszcze gorszy". Nie minął miesiąc i wiele z osób z komendy na Podwalu wie już, co nowy szef miał na myśli.

- Dorobił się nawet ksywki "perfekcyjna pani domu", bo zaczął od porządków, i to dosłownie. Wydał bezwzględny nakaz wyczyszczenia policyjnych biurek, drzwi i szafek z naklejek, plakatów i wszystkiego, co nie ma związku z ich służbowym przeznaczeniem. A poza tym nie toleruje spóźnień - opowiada nam jeden z dolnośląskich policjantów.

Nasz rozmówca dziwi się jednak ostrym reakcjom swoich kolegów. - No bo na co się oburzać? Że trzeba przychodzić do pracy punktualnie?

Ale nie tylko spóźnialskim dopiekł nowy szef dolnośląskiej policji. Zwrócił także uwagę na bałagan wokół komendy. Parkowanie w okolicach pl. Muzealnego to od dawna przypominało wolnoamerykankę: prywatne auta policjantów stały na pasach dla pieszych albo w poprzek i uniemożliwiały często przejazd innym pojazdom. Wystarczyło, żeby na wniosek Ołdyńskiego okolicę kilka razy odwiedzili funkcjonariusze z bloczkami mandatowymi i na placu zapanował porządek.

Choć w policji wielu prycha pod nosem, prawdziwy festiwal narzekania na nowego komendanta przeniósł się do internetu. Na specjalnym policyjnym forum powstał nawet osobny wątek poświęcony objęciu przez Ołdyńskiego dolnośląskiego garnizonu. Szybko jednak został zawieszony przez administratora, który zmuszony był kasować większość pojawiających się wpisów. "Jak tak wam źle z tą dyscypliną, to się zwolnijcie. To jest zawsze aktualne. Przyszedł sobie 01, przykręca śrubkę, bo od tego jest, a nie od wycierania nosków policjantom specjalnej troski" - napisał moderator.

Wcześniej jednak znaleźć można było takie wpisy: „Jak można nazwać menagerem człowieka, który zaczyna od dyscypliny, podkreślania priorytetów godzin pracy, wyjść, palenia papierosów, sprzątania. Zaiste świetny menager sprzątaczek. Niestety ma swoją ksywkę »parkingowy «. Wstyd mi, że pracuję w takiej instytucji”.

Ołdyński ma świadomość, że jego działania budzą kontrowersje. Ale nic sobie z tego nie robi.

- Jeżeli mówimy o jakimkolwiek porządku, który my, policjanci, mamy egzekwować, to powinniśmy zacząć od siebie - mówi "Gazecie". - Jakie mamy moralne prawo wymagać od innych, skoro sami nie wymagamy od siebie. Nie jesteśmy ponad prawem, ono nas również obowiązuje. Nawet w tak drobnych sprawach jak parkowanie pod komendą. Ma być zgodne z przepisami. Jeśli to kogoś boli, to przepraszam bardzo, ale chyba nie zasługuje, żeby tu pracować.

Jak tłumaczy, hołduje ideałom policji proobywatelskiej, prospołecznej: - Pewnie łatwiej pracuje się pałką. Ale policja zmieniła się mentalnie. Jesteśmy dla ludzi. Jesteśmy służbą. Komenda to jest urząd państwowy. Jeśli urząd pracuje od ósmej, to urzędnik przychodzi wcześniej i o ósmej jest już gotowy do pracy. A nie: najpierw pół godziny się rozkłada, potem kawka itd. Jak obywatel wchodzi do gabinetu, to na drzwiach i szafkach nie może być nalepek, plakatów i wiejskich mądrości. Co to jest? Czy w domu taki urzędnik też sobie na drzwiach przykleja jakieś bzdury? Ja się na to nie zgadzam. To ma być urząd przyjazny, ale też godny. Tego zawsze będę oczekiwał od swoich współpracowników.

Miło się dowiedzieć, że ktoś robi z tym porządek. Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony gazeta.pl

Sz...........ik

2013-05-04, 18:56
od sprzątania ulic są inne służby, ale twoim obowiązkiem jest ich nie zaśmiecać,

mjrZenada

2013-05-04, 19:03
I tak ktoś mu popełni samobójstwo :/

ki...........lu

2013-05-04, 19:20
Oni na niego jadą bo im każe pracować :D

Matikens

2013-05-04, 19:28
Facet ma zajebiste ideały, ma świadomość że policja jest od zapewniania bezpieczeństwa ludziom a nie politykom i ku*asom z układami. Już taki jeden był i nazywał się Papała(Komendant Główny Policji) który też zaczynał robić porządki ale od najwyższych szczebli i do tego interesował się machlojami naszych rządzących, napisał nawet specjalny raport o reorganizacji policji aby była bardziej ogarnięta i była na usługach ludzi a nie pijackich hien z wiejskiej, innymi słowy skończyłoby się pie**olenie na odprawie typu: "dziś każdy ma mieć po 7 mandatów, bez tego macie nawet nie wracać" i policaje po dzień dzisiejszy łatają dziure budżetową szukając tych którzy mieli w danej chwili pecha(true story kierowca juz klaskał) niestety skończył w ch*jowy sposób i do teraz wszyscy rżną głupa i nie potrafią zamknąć śledztwa. Piwo dla komendanta i mam nadzieje że w końcu inni wezmą z niego przykład i zaczną sprzątać ten zasrany syf.

defcon1

2013-05-04, 19:31
I bardzo dobrze. Przecież to w końcu służby porządkowe. Jeśli chce się zmieniać świat należy zacząć od siebie.

lolo555

2013-05-04, 19:54
Nie znam gościa i nie mam nic do niego ale to postępowanie hmm dla mnie raczej lipa i szukanie poklasku w prasie i społeczeństwie. Tak się składa że również pracuję w tzw. urzędzie, nie w Policji ale wymiarze sprawiedliwości jako zwykły pracownik biurowy. I też mam nad sobą taką panią k***a jego mać wprowadzającą porządek od paru lat. Jej działania polegają na wpisywaniu tzw. esek (czyli spóźnienie) o 7:32 już ch*j z tymi z Wrocławia ale masa ludzi dojeżdża z sobótek i innych takich, ok niech będzie tylko czemu takie zachowania tylko wobec tych tzw. niepodporządkowanych (czyli nie włażących w dupala) a nie ogóły, dupolizy wyobraźcie sobie robią kurs prawa jazdy w czasie pracy, są na jej posyłki codziennie po truskaweczki świeże itp. Inna sprawa kablarze z palarni bo pani T. jako że ma pracy dziennie może na 2h lubi sobie popalić mentolki 10x dziennie i ch*j to jest w porządku. Ale jak do mnie przyjechał kurier podpisać umowę raz k***a słownie jeden raz na dwa lata to miałem pogaduszkę k***a że jestem w pracy i każde 5 min powinienem poświęcić pracy. Swoimi czynami doprowadziła do tego że ma 5% lizusów, a 95% jest na nią wk***ionych, z czego 85% pkt proc kiwa głową i się nie odzywa bo się boi a 10% może się odezwie broniąc swojego honoru. W ogóle to na te 10% odzywających się ma z 2 gierki, pierwsza to proszę mi nie przerywać i nie podnosić głosu j***na szmata, np. wymyśliła sobie że L4 w 2 dni trzeba donieść jak ustawowo jest 7 i gadaj z nią, bronisz ustawowego terminu to pieprzy proszę nie podnosić głosu i ch*j człowieka trafia i wtedy faktycznie roi się czerwony i jak tu nie podnieść głosu. Drugi jej numer to pan/pani jest niepokorny i gadaj z debilem. Ludzie nie mogą na rekonwalescencje iść o 15 zamiast 15:30 i skutek taki że biorą zwolnienia. Ile było przypałów że 1h nie zwolniła bo kurna ktoś pogrzeb miał trza na żądanie brać. Normalnie państwo w państwie. Jak przydupas bierze ślub/dziecko się rodzi k***a komunia to osobiście na niego kasę zbiera z listą k***a na kartce z życzeniami ja jebie rzygać się chce. Jedno wiem. trzeba k***a zacząć od siebie a potem porządki wprowadzać. Już nawet o nepotyzmie nie piszę kto na jakim stanowisku ch*j wie co robiącym 3h roboty a reszta kawka i pani T. Powiem jeszcze że stawka od pracowników zapie**alających w ch*jowych wydziałach/departamentach 1.500-1.700 netto na rękę a przydupali inspektorami porobiła z 2.500 netto. Dziękuję, coraz bardziej wk***ia mnie tej kraj.

A jeszcze mi się przypomniało jak robiła wyższe wykształcenie w jakimś kopernikusie czy innym ch*jozie, lolki co jej zapie**alali do bibliotek po ksiązku dostawali po 1.200 nagród półrocznych gdy średnia była 600, to ilu pracownikom musiała zabrać żeby o tyle podwyższyć dupalom. Ehh tyle żali, za dwa dni do roboty.

Attero132

2013-05-04, 20:24
I tak mu łeb odstrzelą jak będzie się interesował tym czym nie powinien ;/

wudun

2013-05-04, 20:27
@lolo555 zamknąłbyś się. Ja nie pracuję na państwowej posadzie a w regulaminie mam 2 nieuzasadnione"tzw S" i mogę sobie pracy szukać. Nie jesteś bogiem abyś sobie robił co chcesz i jak widać posada biczownika w państwówkach jest potrzebna.

Numernabis

2013-05-04, 20:52
lolo555 napisał/a:

Nie znam gościa i nie mam nic do niego ale to postępowanie hmm dla mnie raczej lipa i szukanie poklasku w prasie i społeczeństwie. Tak się składa że również pracuję w tzw. urzędzie, nie w Policji ale wymiarze sprawiedliwości jako zwykły pracownik biurowy. I też mam nad sobą taką panią k***a jego mać wprowadzającą porządek od paru lat. Jej działania polegają na wpisywaniu tzw. esek (czyli spóźnienie) o 7:32 już ch*j z tymi z Wrocławia ale masa ludzi dojeżdża z sobótek i innych takich, ok niech będzie tylko czemu takie zachowania tylko wobec tych tzw. niepodporządkowanych (czyli nie włażących w dupala) a nie ogóły, dupolizy wyobraźcie sobie robią kurs prawa jazdy w czasie pracy, są na jej posyłki codziennie po truskaweczki świeże itp. Inna sprawa kablarze z palarni bo pani T. jako że ma pracy dziennie może na 2h lubi sobie popalić mentolki 10x dziennie i ch*j to jest w porządku. Ale jak do mnie przyjechał kurier podpisać umowę raz k***a słownie jeden raz na dwa lata to miałem pogaduszkę k***a że jestem w pracy i każde 5 min powinienem poświęcić pracy. Swoimi czynami doprowadziła do tego że ma 5% lizusów, a 95% jest na nią wk***ionych, z czego 85% pkt proc kiwa głową i się nie odzywa bo się boi a 10% może się odezwie broniąc swojego honoru. W ogóle to na te 10% odzywających się ma z 2 gierki, pierwsza to proszę mi nie przerywać i nie podnosić głosu j***na szmata, np. wymyśliła sobie że L4 w 2 dni trzeba donieść jak ustawowo jest 7 i gadaj z nią, bronisz ustawowego terminu to pieprzy proszę nie podnosić głosu i ch*j człowieka trafia i wtedy faktycznie roi się czerwony i jak tu nie podnieść głosu. Drugi jej numer to pan/pani jest niepokorny i gadaj z debilem. Ludzie nie mogą na rekonwalescencje iść o 15 zamiast 15:30 i skutek taki że biorą zwolnienia. Ile było przypałów że 1h nie zwolniła bo kurna ktoś pogrzeb miał trza na żądanie brać. Normalnie państwo w państwie. Jak przydupas bierze ślub/dziecko się rodzi k***a komunia to osobiście na niego kasę zbiera z listą k***a na kartce z życzeniami ja jebie rzygać się chce. Jedno wiem. trzeba k***a zacząć od siebie a potem porządki wprowadzać. Już nawet o nepotyzmie nie piszę kto na jakim stanowisku ch*j wie co robiącym 3h roboty a reszta kawka i pani T. Powiem jeszcze że stawka od pracowników zapie**alających w ch*jowych wydziałach/departamentach 1.500-1.700 netto na rękę a przydupali inspektorami porobiła z 2.500 netto. Dziękuję, coraz bardziej wk***ia mnie tej kraj.

A jeszcze mi się przypomniało jak robiła wyższe wykształcenie w jakimś kopernikusie czy innym ch*jozie, lolki co jej zapie**alali do bibliotek po ksiązku dostawali po 1.200 nagród półrocznych gdy średnia była 600, to ilu pracownikom musiała zabrać żeby o tyle podwyższyć dupalom. Ehh tyle żali, za dwa dni do roboty.



ch*j mnie to obchodzi. :emo:

lolo555

2013-05-04, 21:09
wudun napisał/a:

@lolo555 zamknąłbyś się. Ja nie pracuję na państwowej posadzie a w regulaminie mam 2 nieuzasadnione"tzw S" i mogę sobie pracy szukać. Nie jesteś bogiem abyś sobie robił co chcesz i jak widać posada biczownika w państwówkach jest potrzebna.



głąbie jakbyś nie zrozumiał, regulamin podpisałem że czytałem jak się przyjmowałem do pracy i znam jego treść. Generalnie w każdym zakładzie istnieje po to by dyscyplinować CAŁĄ kadrę a nie wybraną. widać masz słabe okulary jeśli nie widzisz różnicy. Jeśli ktoś zapie**ala 40km do roboty bo nie ma pracy i się spóźni 2 min i dla ciebie to nieuzasadnione że pks się rozkraczył to współczuje. Widać jesteś z tych ssących.

BDrummer

2013-05-04, 21:31
lolo555 no wiesz u prywaciarz by powiadział "to wsiadaj do takiego autobusu abyś zdążył, jeszcze raz i wylatujesz a teraz wracaj do roboty" o i tyle by było a w regulaminie raczej nie było "1. Osoba która mieszka w odległości większej niż 40km ma prawo się spóźniać" no i to tyle

lolo555

2013-05-04, 22:18
kij tam ktoś z nas musi być głupkiem, albo czytacie wybiórczo albo macie naj***ne. Napiszę wyraźnie , regulamin pracy jest dla KAZDEGo pracownika, również dla tej p*zd... Co do prywaciarzy miałem okazje z takimi pracować i póki ktoś nie przyszedł naj***ny to raczej szło się dogadać, za jeśli już te spóźnienia was tak bolą to zostaniesz pan dziś 1h dłużej i to mi pasi, bo jest fift fifty zawaliłeś to mecz się po godzinach, u mnie "po godzinach" są za free, zostajesz bo się nie wyrobiłeś.

W ogóle to mam wrażenie że się nie szanujecie, bo pracodawca to już kur... Bóg i pokłony, powiem wam tyle obyście sami nimi nie zostali bo będziecie ku*asami, np. jak u mojej znajomej 1.200 + prowizja na 10 pracowników, a co miesiąc 8.000 leasingu szefowa za audi płaci. Pozdro.

stesco

2013-05-04, 22:36
patrze tyle piw i mysle ze cyganom na wpierdała czy murzynów pozamykał a tu punktualności wymaga. Gdy by nie to , że w Polsce wszystko robi sie na odpie**ol to by to było normą a tak wielkie halo.

Devilyn

2013-05-04, 22:45
Ostatnio moja lokalna Policja udowodniła mi że PRL jest dawno za nami i żyjemy w wolnym kraju gdzie policja służy obywatelowi... zwłaszcza jak dostałem w biały dzień pod własnym blokiem pałką w żebra od kolesia (zomowca) ... którego mogłbym być ojcem jakby mnie pies na schodach nie wyprzedził ... bo zwróciłem mu jako w sumie pracodawca uwagę że "Ręki pana chlebodawcy się nie gryzie!"

filthy666

2013-05-04, 22:53
dlatego funkcjonariusze się tacy wredni zrobili ostatnio xD