18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skandal: 10 tys. euro odszkodowania dla właściciela polskiej

wielkiwafel • 2017-11-05, 21:15
„Jestem załamany podejściem Niemców, nie tak to sobie wyobrażałem” – komentuje Ariel Żurawski, właściciel polskiej ciężarówki użytej w zamachu, w Berlinie. Chodzi o odszkodowanie, które państwo niemieckie zaproponowało Polakowi.

19 grudnia 2016 roku Anis Amri ukradł polską ciężarówkę (wcześniej zabijając polskiego kierowcę) i wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina, zabijając 12 osób. Kilka dni po zamachu terrorystę zabiła mediolańska policja.

Zamach w Berlinie

Przez cztery miesiące ciężarówka użyta w zamachu przebywała na parkingu berlińskiej policji, bo ta traktowała ją, jako dowód w prowadzonym śledztwie.

Gdy w końcu samochód trafił do właściciela – Ariela Żurawskiego ten zlecił firmie leasingowej wycenę szkód. Straty oszacowano na 100 tys. euro!

Właściciel ciężarówki zwrócił się do państwa niemieckiego z prośbą o wypłatę należytego mu odszkodowania, zaznaczając, że do wypadku doszło na terenie Niemiec, to tamtejszy rząd nie dopilnował sytuacji i doprowadził tym samym do tragedii.

Gigantyczne straty i mizerne odszkodowanie

Przez długi czas niemiecki rząd odmawiał Żurawskiemu wypłacenia odszkodowania, twierdząc, że właściciel ciężarówki nie odniósł w zamachu żadnych obrażeń i nie stracił nikogo bliskiego.

Kilka dni temu niemiecka strona zmieniła zdanie i zaproponowała właścicielowi ciężarówki wypłatę odszkodowania w wysokości 10 tys. euro.

Jestem załamany podejściem Niemców, nie tak to sobie wyobrażałem – mówił Ariel Żurawski „Gazecie Polskiej Codziennie”.

czarnykun

2017-11-05, 21:25
Niestety pieniądze przeznaczone na tą sprawę zdołały pokryć tylko zapomogę dla rodziny i kumpli zamachowca, którzy strasznie przeżyli śmierć bliskiego.

C0...........BO

2017-11-05, 21:41
Niemieckie podejście do sprawy mówi jasno i "uczciwie": Polisa i zwrot wartości samochodu została uczciwie podzielona pomiędzy osoby poszkodowane:
-matka zamachowca która straciła syna
-ojciec zamachowca który stracił syna
-żona zamachowca która straciła męża
-dzieci zamachowca które straciły ojca
-siostra zamachowca która straciła brata
-bracia zamachowca którzy stracili brata
-kuzyni zamachowca którzy stracili kuzyna
-sąsiedzi zamachowca ponieważ znali zamachowca
-organizacja ISIS ponieważ straciła nieoficjalnego członka
-nieodpowiedzialny właściciel ciężarówki, który doprowadził do nieszczęśćia powierzając samochód na polskich blachach, kierowcy który oddał auto do celów zamachowych
... tak bym to widział :kawa:

tranzystor

2017-11-05, 21:41
Ciężarówka była na pewno ubezpieczona, więc wszelkie koszta ponosi ubezpieczyciel. Kierowca, który został zamordowany też był ubezpieczony, bo musi być pracując w UE. 10k EUR, to rekompensata za to, ile by ciężarówka przyniosła dochodu w czasie, gdy stała na policyjnym parkingu. Niech się cieszy, że zaproponowali mu taką kasę, bo w Polsce by dostał co najwyżej list z wyrazami współczucia od pani premier.

~DMT

2017-11-05, 21:42
Tyle to chyba za naczepę bez ciągnika, co i tak jest śmieszne...
A gdzie k***a straty z powody przestoju zestawu (tyle czasu stania, to strata dla przedsiębiorstwa), straty moralne, stres i jeszcze wiele innych...

krzyks

2017-11-05, 21:42
czarnykun napisał/a:

Niestety pieniądze przeznaczone na tą sprawę zdołały pokryć tylko zapomogę dla rodziny i kumpli zamachowca, którzy strasznie przeżyli śmierć bliskiego.



Zamień "niestety" na "na szczęście". Będziesz poprawny politycznie. ;-)

donkapusta

2017-11-05, 21:45
Niech się cieszy, że Niemcy nie wywieźli go do "polskich" obozów śmierci.

~DMT

2017-11-05, 21:45
tranzystor napisał/a:

Ciężarówka była na pewno ubezpieczona, więc wszelkie koszta ponosi ubezpieczyciel.



Pokaż mi polską firmę ubezpieczeniową, która oferuje w swojej ofercie - ubezpieczenie od takiego scenariusza...

KlinikaAborcyjna

2017-11-05, 22:01
tranzystor napisał/a:

Ciężarówka była na pewno ubezpieczona, więc wszelkie koszta ponosi ubezpieczyciel. Kierowca, który został zamordowany też był ubezpieczony, bo musi być pracując w UE. 10k EUR, to rekompensata za to, ile by ciężarówka przyniosła dochodu w czasie, gdy stała na policyjnym parkingu. Niech się cieszy, że zaproponowali mu taką kasę, bo w Polsce by dostał co najwyżej list z wyrazami współczucia od pani premier.



Oczywiście że była ubezpieczona ale ubezpieczyciel każdy podkreślam każdy w Polsce i zapewne nie tylko w Polsce nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane zamachem terrorystycznym! Szach-mat k***a, tak się z tego wykręcili!

Loaloa

2017-11-05, 22:03
Powinien się ku*as cieszyć, że go do pierdla nie wsadzili. Jak mu nawet nie wstyd, pie**olonemu januszowi biznesu.

biala20

2017-11-05, 22:09
Loaloa napisał/a:

Powinien się ku*as cieszyć, że go do pierdla nie wsadzili. Jak mu nawet nie wstyd, pie**olonemu januszowi biznesu.


Ja pie**olę! Temu zgniłkowi piwo kliknęłam! O żesz k***a! KTO miał go wsadzić i za co?! Popie**olony fagasie, tobie wsadzanie resztki rozumy wyżarło!

mygyry

2017-11-05, 22:11
Rodzina tego całego anusa czy anisa jeszcze go nie pozwała o zwrot ciężarówki, którą ich syn przejął w imię allaha?

tranzystor

2017-11-05, 23:31
KlinikaAborcyjna napisał/a:

Oczywiście że była ubezpieczona ale ubezpieczyciel każdy podkreślam każdy w Polsce i zapewne nie tylko w Polsce nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane zamachem terrorystycznym! Szach-mat k***a, tak się z tego wykręcili!




Bzdura. Nawet ubezpieczenie mieszkania, wymagane przez bank, obejmuje atak terrorystyczny i kataklizmy. Podobnie jest z samochodem, bo żaden bank nie dałby pojazdu w leasing bez zabezpieczenia. To, co miało miejsce w tym przypadku, to była kradzież pojazdu i zniszczenie przez osobę trzecią. Jak najbardziej ubezpieczyciel pokrywa koszta, tylko pan Ariel o tym nie wspomina, bo wówczas te 10k EUR byłoby już dobrą rekompensatą za przestój ciągnika.
Szachy to gra logiczna dla inteligentnych ludzi, więc się nie wychylaj z niezrozumiałymi dla Ciebie zwrotami.

Loaloa

2017-11-05, 23:33
Cytat:

Ja pie**olę! Temu zgniłkowi piwo kliknęłam!



Nie przejmuj się, jesteś tylko kobietą. Czuj się usprawiedliwiona.

t1ger_delta

2017-11-06, 06:28
Naziści. To tłumaczy też tę cenzurę...