18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Niebieski Wieloryb

BrianGriffin • 2017-03-17, 18:06
Cytat:


Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie samookaleczenia się trzech uczniów. Komunikat ostrzegający wydał kurator oświaty. Chodzi o grę pod nazwą Niebieski Wieloryb (Blue Whale Challenge), która w Rosji ma już na koncie nawet ofiary śmiertelne, które popełniły samobójstwa.
(...)

Gra "Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje.


http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szalenie-niebezpieczna-gra-dotarla-do-szczecina-sa-trzy,4051230,artgal,t,id,tm.html



Ktoś wpadł na ciekawe materiały związane z nową zabawą? :kawa:

~Velture

2017-03-17, 18:31
Cytat:

W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci


Pytam ja się k***a gdzie byli ludzie do ch*ja walca władysława?
Czemu na 200 samobójstw ruskich dzieciaków nie ma ani jednego nagrania na hardzie do k***y.


b0r000

2017-03-17, 19:18
Jakim trzeba być debilem, żeby w coś takiego grać?
Jak bym miał odwalić samobója to od razu bym skakał (W Szczecinie ponoć Radison to świetna miejscówka, a jaka ładna panorama przed skokiem)

kalijanek

2017-03-17, 19:54
ludzie to są coraz bardziej sp***oleni

doopa

2017-03-17, 19:57
Jumper nr 2 najlepszy

Maxi96

2017-03-17, 19:58
No co można powiedzieć, selekcja naturalna i tyle.

:samoboj:

PanAndrzej666

2017-03-17, 20:16
k***a co z tym światem się dzieje ? czy teraz ta młodzież jest , aż tak poj***na ,że okaleczają się i zabijają bo ktoś im karze ? bo grają w jakąś grę ? ale z drugiej strony świat się nieco oczyści, po co tacy ludzi mają przekazywać swoje geny ?

bloodwar

2017-03-17, 20:20
@Basia_Stańczyk - w filmach #3 i #1 panie skoczyły na znajdujący się poniżej balkon więc się nie liczy :)

Jeleniowski

2017-03-17, 20:27
@Basia_Stańczyk
Ostatni skok na filmiku - nieźle się dogadały :D

Nattsjel

2017-03-17, 23:11
selekcja naturalna i w końcu ktoś wpadł na pomysł jak się pozbyć tych śmieci

Aw3s0m3

2017-03-17, 23:28
Jaka ta gra jest piękna, popatrzcie, nie trzeba się męczyć z takimi amebami umysłowymi, same się zabiją.

toad

2017-03-18, 00:06
Basia_Stańczyk, Ostatni skok niezłe jaja - przyjaciółkę oszukała :mrgreen: :idzwch*j:

9zozole

2017-03-18, 02:01
Jest też podobna gra Zostań Wróżką Ognia
Instrukcja jak stać się wróżką ognia, którą można znaleźć w internecie brzmi dokładnie tak:
"O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę! Potem po cichu idź do kuchni - tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej.
Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką. Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia".

giga92

2017-03-18, 02:01
Piwo dla pomysłodawcy owej gry

~Velture

2017-03-18, 05:08
Cytat:

okaleczają się i zabijają bo ktoś im karze ?


Nie. Robią to nie dlatego bo ktoś im karze tylko dlatego, że ktoś im każe. ha.