18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dentysta sadysta

TakeMeRiot • 2016-03-08, 21:56
To był według jego pacjentów prawdziwy dentysta sadysta. Holenderski praktykujący w małym francuskim miasteczku stomatolog stanął przed sądem oskarżony o wyrywanie zdrowych zębów, wykonywanie niepotrzebnych zabiegów i celowe powodowanie cierpienia u pacjentów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Ponad 120 pacjentów zostało okaleczonych przez Holendra Jacobusa van Nieropa. 51-letni mężczyzna od 2008 roku prowadził gabinet dentystyczny w Chateau-Chinon, jednej z francuskich wsi.

19 zabiegów w 10 minut

"dentysta z horroru" - powiedzieli o stomatologu poszkodowani pacjenci. - Poszłam z błahostką, chodziło o nieszczelną plombę. Wyszłam od niego bez dwóch zębów. Kiedy w końcu zdobyłam moją kartę, okazało się, że zrobił mi 19 zabiegów w 10 minut. Pomyślałam "to jakiś oszust" - powiedziała Nicole Martin, jedna z poszkodowanych.

Dentysta wyrywał nawet po osiem zębów podczas jednej wizyty, zostawił dziesiątki pacjentów z połamanymi szczękami. - Są różne przypadki: rozerwanie ślinianek, uszkodzenie zatoki, policzek zszysty z dziąsłem, fragmenty narzędzi pozostawione w dziąsłach. Wygląda na to, że miał przemyslany cały system - dodała Martin. Równocześnie wyjaśniła, że przy każdej wizycie mężczyzna dawał narkozę, przez co jego pacjenci przez kilka godzin byli na jego łasce.

- Wiercił kanały i wiedział, że zrobi to źle i ząb będzie potem ropieć. Więc później mówił, że zrobi koronę. Korona, co zdarzyło się u mnie, była za mała, więc uciskała ząb. Musiał usunąć koronę, a potem ząb. Potem przychodziła kolej na implant lub mostek. To było jak piramida finansowa - powiedziała poszkodowana pacjentka.

Ruszył proces

Mężczyzna oskarżony jest o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz oszukanie i wyłudzanie pieniędzy od pacjentów oraz firm ubezpieczeniowych.

- Po pierwsze liczymy na jakieś wyjaśnienia, chcemy zrozumieć, dlaczego Jacobus Van Nierop robił takie rzeczy. Dziś to jest dla nas wielka niewiadoma - powiedział Charles-Joseph Oudin, prawnik reprezentujący ofiary.

Dentyście grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polsat News

Kaczorowy

2016-03-08, 21:59
Przychodzi facet do angielskiego dentysty i pokazuje ręką bolący ząb mówiąc:
- Tu.
Dentysta wyrwał mu dwa zęby, ale nie bolącego.
Na to facet mówi z bólem znów pokazując:
Nie tu! TEN!

wulfgarval

2016-03-08, 22:12
Kaczorowy napisał/a:

Przychodzi facet do angielskiego dentysty i pokazuje ręką bolący ząb mówiąc:
- Tu.
Dentysta wyrwał mu dwa zęby, ale nie bolącego.
Na to facet mówi z bólem znów pokazując:
Nie tu! TEN!


oh my godness, ofcourse TEN! And guy walk over without ten teeth

ro...........24

2016-03-08, 22:39
ni w ząb nie wiem o ch*j chodzi :-)

Insaner

2016-03-08, 22:59
Cytat:

Wygląda na to, że miał przemyslany cały system - dodała Martin. Równocześnie wyjaśniła, że przy każdej wizycie mężczyzna dawał narkozę, przez co jego pacjenci przez kilka godzin byli na jego łasce.



No jeśli ktoś jest na tyle głupi, aby do borowania zęba brać NARKOZĘ i to jeszcze u samotnego dentysty w jakiejś dziurze to brak mi słów. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach znieczulenia całkowicie eliminują dyskomfort zabiegów, które jest w stanie przeprowadzić dentysta. Nawet do usuwania ósemek się nie usypia, chyba że upośledzone osoby, które mogłyby sobie zrobić krzywdę. Jakoś mi tych jego pacjentów nie szkoda.

kalijanek

2016-03-09, 05:53
znalazł sposób na życie. Dziwi mnie tylko czemu ich nie r*chał jak byli uśpieni

WeedLover

2016-03-09, 08:29
E tam. Tak się zarabia, tylko, że u nas

Mom and Death

2016-03-09, 08:30
Typ z pewnością mógł powiedzieć że jego praca sprawia mu przyjemność :)

Mockba

2016-03-09, 08:45
Dobrze, że nie leczyl imigrantów, bo by jeszcze dostał karę śmierci za propagowanie nienawiści na tle rasowym

venomex

2016-03-09, 11:40
@Up
Tego jeszcze nie wiadomo :D

Panzerwaffe

2016-03-09, 12:19
wulfgarval napisał/a:


oh my godness, ofcourse TEN! And guy walk over without ten teeth



without twelve k***a.

DerFels

2016-03-09, 14:33
Jacobus van Nierób :D hihi

KrisCFC

2016-03-09, 15:55
TakeMeRiot napisał/a:



- Po pierwsze liczymy na jakieś wyjaśnienia, chcemy zrozumieć, dlaczego Jacobus Van Nierop robił takie rzeczy.



A kogo to k***a jebie? Ma oddać wziętą kasę, i zapłacić za naprawę uzębienia każdego pacjenta, plus odszkodowanie, straty moralne i inne takie.

Tak będą dochodzić aż mu dopiszą łatkę "chory umysłowo" i nie poniesie żadnych konsekwencji. Najpierw niech ku*as naprawi wyrządzone krzywdy, potem można dochodzić dlaczego to robił...