18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ustąp pierwszeństwa zjedź z drogi

zieli88 • 2016-02-08, 12:18
aż dziwne, że temat tak roztrząsany przy każdym dzwonie z udziałem policji, straży itd jeszcze tu się nie pojawił.
Strażacy z PSP przypominają i proszą. Może pomoże Wam to uniknąć spotkania z rozpędzonymi 12tonami strażaków Samów :D



~DMT

2016-02-08, 12:29
Słaba kampania. PRZEDE WSZYSTKIM!, jeśli jakaś kampania, ma coś wnieść do społeczeństwa, trzeba w niej zawrzeć, o co tak naprawdę się rozchodzi (czasem łopatologicznie, bo niestety do niektórych osób nie dociera inaczej). Tutaj mamy tylko pokazane nieudolne zachowania kierowców, ALE, nie ma nic k***a kompletnie, jak jeszcze niedoświadczeni kierowcy powinni się w danej sytuacji zachowywać. Wg mnie, bubel jak ch*j, pokazany problem, bez podania rozwiązania.

KrisCFC

2016-02-08, 16:08
Jeden kierowca napie**ala basem tak, że nie słyszy sygnału straży/policji, w drugim aucie babka napie**ala przez telefon jak opętana, a w trzecim gość ma słuchawki na uszach i muzyki słucha. No to jak mają k***a ustąpić jak nawet nie wiedzą, że coś jedzie? :-D

SwietyDiabel

2016-02-08, 16:10
Bo ludzie to tępe dzidy które nie potrafią się zachować. ch*j tam z kierowcami aut ale właśnie j***ni rowerzyści ze słuchaweczkami i goście na sedesach są najgorsi, aż chce się zapchać takiego pie**olca z drogi.

Tak, znam temat z autopsji, jeżdżę na "bombach".

4h...........ch

2016-02-08, 16:20
U mnie w technikum to pokazywali porozwalane głowy, mózg na drodze jakiegoś motocyklisty, pokaz się skończył nie po tym jak dwie osoby pobiegły do łazienki, nawet nie po tym jak jedna nie wytrzymała i rzygnęła w sali, a po tym jak jedna zemdlała i nie można było ocucić. Piękne czasy, dziś pokazuje się słabe wypadki, nie odbijające się na psychice, bo dzieci lub młodzi mogą mieć koszmary. Lepiej mieć koszmary przez tydzień i pamiętać do końca życia, że droga to nie piaskownica, a auto trzeba prowadzić z pełnym skupieniem niż dziecko co nie myśli i zapie**ala.

woofer51

2016-02-08, 16:50
A ja mam pytanie do Was: wiedząc, że straż pożarna jedzie do zgłoszenia wozem ciężarowym, policja natomiast osobówką to która z tych służb będzie ostatnia na miejscu (zakładając, że wyjeżdżają z jednego punktu w mieście) i dlaczego będzie to policja?

hellbwoi

2016-02-08, 18:11
Dlatego w Stanach montuje się specjalne syreny emitujące infradźwięki. Czytałem o tym już kilka lat temu. Dwie marki, któe obecnie można spotkać to Rumbler i Howler. Ze względu na specyfike infradzwięków nie słyszymy ich ale czujemy je jako wibracje. Tu przykłąd w okolicach 0:50 choć na filmie ciężko to pokazać. Miałem raz okazje doświadczyć tego w praktyce, w Warszwie. Zdaje się, że jeden ambulans z lotniska miał je zainstalowane.




http://www.autoblog.com/2012/01/23/howler-police-siren/

Dziad_Inżynier

2016-02-08, 21:26
KrisCFC napisał/a:

Jeden kierowca napie**ala basem tak, że nie słyszy sygnału straży/policji, w drugim aucie babka napie**ala przez telefon jak opętana, a w trzecim gość ma słuchawki na uszach i muzyki słucha. No to jak mają k***a ustąpić jak nawet nie wiedzą, że coś jedzie? :-D


Nie, po prostu jeden pie**olony debil instaluje syreny, których nie słychać. Za czasów Polonezów i pierwszych Sprinterów syrena napie**alała tak, że ją z drugiego końca miasta było słychać. Wczoraj lecę sobie Opolską w Krakowie i będąc na prawym pasie widzę w lewym lusterku karetkę. Ale słychać ją było dopiero tak w odległości 4-5 samochodów ode mnie i to tak ledwo ledwo, a wcale nie mam super wyciszonego auta. No to jak oni mają przejechać gdzieś sprawnie? Już pominę fakt, że karetka napie**ala lewym wolnym pasem, a ludzie na prawym jak widzą, że mryga w lusterku, to hamulec w podłogę... Po ch*j? Tego nie wiem.

zieli88

2016-02-09, 10:00
woofer51 napisał/a:

A ja mam pytanie do Was: wiedząc, że straż pożarna jedzie do zgłoszenia wozem ciężarowym, policja natomiast osobówką to która z tych służb będzie ostatnia na miejscu (zakładając, że wyjeżdżają z jednego punktu w mieście) i dlaczego będzie to policja?



Odpowiedź jest prosta: wozu bojowe straży pożarnej a także karetki pogotowia stoją w remizach/szpitalach i czekają na wezwanie. Natomiast policja wykonuje szereg innych zadań w tzw międzyczasie jak kontrola pojazdów, kolizje, domowki, zakłócenia itd.
Nikt nie rzuci jednej roboty żeby ładować się w drugą.

Gen

2016-02-09, 16:53
Ludzie którzy nie usłyszeli/ nie zauważyli pojazdu uprzywilejowanego, to nawet nie połowa problemu. O wiele gorsi są Ci którzy zauważyli, ale reagują nieprawidłowo, czy wręcz panicznie.

Dla tych którzy wciąż nie wiedzą jak się zachować: (dźwięk można śmiało wyłączyć)


Filmik kiepski, ale przedstawia kilka podstawowych błędów wraz z poprawnym zachowaniem. Kierowcy nie muszą go oglądać, ale jest szansa, że kilku amebom posiadającym prawko pomoże. Niestety mało filmów o tej tematyce w internecie, a jak widzę bezmyślne zachowanie ludzi na drodze, to mam wrażenie, że przydały by im się instruktarze krok po kroku... a jeszcze lepiej by było, gdyby nie dawali im prawa jazdy. :plzdie:

MrDarkSide

2016-02-09, 19:08
Dużo jeszcze na naszych drogach musi się zmienić
edukacji i wychowania kierowców nigdy za wiele
ale jeżeli nawet ruscy nam zazdroszczą to nie jest tak źle ;)




SzaraWydra

2016-02-09, 21:32
@Darkside, ten drugi filmik to akurat Wegry. Zwróć uwagę na dziwne znaki informacyjne oraz bus pasem z napisem BUSZ

mihkks

2016-02-10, 04:01
Zawsze przepuszczaj karetkę i straż. Kiedyś mogą jechać do Ciebie. Nigdy nie przepuszczaj policji. Kiedyś mogą jechać po Ciebie

coopra

2016-02-10, 14:16
mihkks, bez urazy - ale Ty głupi jesteś. Ktoś ci będzie spuszczał kiedyś wpie**ol albo włamie się do Twojego mieszkania gdy będzie tam tylko żona z dziećmi, to inaczej zaśpiewasz.

ojciec112

2016-02-10, 20:52
Chyba na wyspach jest tak że gdy pojazd blokuje wjazd/drogę pojazdowi uprzywilejowanego to ten ma prawo staranować/przepchnąć go, a winę za szkody i tak ponosi właściciel pojazdu blokującego wjazd.