18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Silnik Porsche w skali 1:3

xoludus • 2015-12-22, 10:54
Witam, ostatni temat z miniaturowym silnikiem Hemi się przyjął i zgarnałem tyle piw, ze do dzisiaj pijany chodzę. Na tym filmiku widać niesamowity zminiaturyzowany silnik Porsche o większej mocy niż passeratti w TDI!

Chędogi_Rzułf

2015-12-22, 19:31
basketballs napisał/a:

Passaty w tdi mają niezawodnie silniki, jeśli jeszcze im wstawić większą turbinę to nawet ładnie się zbierają :D Jak widzę kogoś kto hejtuje jakiś samochód, bo "tylko wieśniaki tym jeżdżą" już wiem, że ten ktoś to p*zda która nie zna się na samochodach :D Przy okazji sprzedam kierunkowskaz do bmw, nieużywany


Taaa, 1.9 TDI PD, 2.0 TDI, 2,5 TDI V6.... :roll: faktycznie niesamowicie trwałe jednostki. I kto tu teraz wychodzi na p*zdę, która się nie zna? ;-)

Kremil napisał/a:

up to cie zaskoczę, citroen ;) a ty będziesz miał wydatki i masz widzę już ból dupy o paseratti, zazdrościsz :) ?

nie chwal się tam tym bmw, bo u mnie to same wieśniaki bmw się wożą, to już nie lans ;) teraz to wiocha



z tym bmw to mogłeś sobie darować, jakiś żal masz czy coś? kup se bmw i przestań pie**olić

rzygam tymi "bo to bmw, bo alfa a bo to a bo tamto", co nie kupisz złe, bo inni mają lepsze, pie**olcie się : )

Sz...........jk

2015-12-22, 19:32
A to paradoks. Porsche jest marką należącą do grupy Volkswagena i część z modeli tych aut jest produkowana w fabrykach Audi...

@up

Ty, ale co jest niby z tym 1.9TDI PD? AJM to były silniki trudne do zajechania i z potencjałem do OC. Na stocku szedł do ~140 kucy i trzymał się dobrze.

dude214

2015-12-22, 19:48
Ja tu bym jeszcze zapodał jakieś koło zamachowe, żeby to się normalnie na obroty wkręcało...

Zieniu7

2015-12-22, 19:49
Ci wszyscy co sie tak smieja z VW to pewnie alfami na lawetach jezdza xD

basketballs

2015-12-22, 19:56
Chędogi_Rzułf napisał/a:


Taaa, 1.9 TDI PD, 2.0 TDI, 2,5 TDI V6.... :roll: faktycznie niesamowicie trwałe jednostki. I kto tu teraz wychodzi na p*zdę, która się nie zna? ;-)



eee, ?? :shock:

Rozumiem, że podając jednostki już mnie zagiąłeś i to świadczy o tym, że to nie są trwałe silniki? :roll: Na tym etapie zakończę tą rozmowę bo z debilem nie opłaca się rozmawiać :kawa:

scrab

2015-12-22, 20:10
1:3? Chyba 1:30.

niexwnikaj

2015-12-22, 20:17
@Abdulan

Z Gimbaza o silnikach rozmawiać ? Przecież oni z silnikiem nigdy do czynienia nie mieli :f

DiGżi91

2015-12-22, 20:58
Czemu takie wysokie obroty ? Dźwięk bardziej przypomina Lamborghini niż Porsche. Może się nie znam, ale dla mnie brzmi jak rasowe Lambo.

Sewcie

2015-12-22, 21:16
Nic nie ma większej mocy niż paseratti.

Sz...........jk

2015-12-22, 21:19
niexwnikaj napisał/a:

@Abdulan

Z Gimbaza o silnikach rozmawiać ? Przecież oni z silnikiem nigdy do czynienia nie mieli :f



Eh, w sumie racja. Nie ma co drążyć tematu.

Dziad_Inżynier

2015-12-22, 22:23
DiGżi91 napisał/a:

Czemu takie wysokie obroty ? Dźwięk bardziej przypomina Lamborghini niż Porsche. Może się nie znam, ale dla mnie brzmi jak rasowe Lambo.


Po pierwsze niema tam normalnego kola zamachowego, więc wkręca się na obroty jak poj***ny, po drugie nie bardzo widać, jaki to ma kolektory wydechowe, a to też ma znaczenie, choć przy tych rozmiarach przepływy i tak będą z dupy pewnie, po trzecie ma ITB co dodatkowo zmienia dźwięk silnika.

Panowie, napinacie sie o te wasze E46 i Passerati, jakby to był jakiś szał. Parafrazując: to tylko kawałeczek pie**olonego niemieckiego auta, a ty zachowujesz sie, jakbym krzywdził twoją matkę.

Belweder

2015-12-22, 22:44
Passaterri to gówno jakiego mało, ch*jowe wszystko,zaczynając od tablicy rejestracyjnej z przodu a kończąc na tej z tyłu w dodatku dostać egzemplarz nie składany z 2 aut, to już w ogóle cud :D Pozdrawiam wieśniaków z passateri, golfów,a3 i podobnego szajsu :D te auta powstały tylko dlatego, żeby mechanicy mieli robotę, tylko nikt na wsi o 1.9 TDI nie powie złego słowa, bo to luksus i styl osób którym się w życiu "powiodło".

Avalanger

2015-12-23, 01:25
Aż trzasnę koment bo w takich tematach milczeć po prostu nie mogę :D

1. Silniczek fajny, chciałbym umieć coś takiego stworzyć.

2. Niezależnie czym kto jeździ, jeśli na drodze zachowuje się normalnie, to szanuję go jak człowieka. Sam osobiście za volkswagenami nie przepadam, jeździłem, nie porwało mnie, ojciec ma octavię tour 1.9 tdi także praktycznie znam tę jednostkę i wiem czego od niej oczekiwać.

3. Trochę jeżdżę, robię trasy i z tego co widzę, w zależności czym jeżdżę (Opel, Skoda, BMW) zachowanie użytkowników poszczególnych marek jest różne. Do Opla praktycznie nikt nic nie ma, w przypadku jazdy Skodą wymuszają Audice i BMW, (kto zresztą nie wymusza) a w przypadku jazdy beemką, pozostałe beemki są grzeczne ale audice świrują jak głupie, pozostali kierowcy w większości znacznie częściej zjeżdżają na pobocze by ich wyprzedzić, ogromny szacunek, bardzo ułatwia niektóre kursy. Zawsze dziękuję ;)

Obecnie jeżdżę beemką w dieslu i nie czuję się gorszy od passatów, wierzę że oni nie czują się gorsi ode mnie. Bo nie na tym to polega. Każdy ma własną definicję frajdy z jazdy.

KaruzeLek

2015-12-23, 07:17
Po 155 latach od wynalezienia silnika spalinowego ktoś pokazuje jeden na youtubie WOW... a zbudowało go pewnie stado kolesi co stoi w tle drugie WOW...

Dziad_Inżynier

2015-12-23, 21:41
Avalanger napisał/a:

(...) audice świrują jak głupie (...)


Też dochodzę do takiego wniosku, ostatnio większość debili drogowych jakich spotykam jeździ Audi, najczęściej nówki sztuki :-? Chyba inżynier od dźwigienki kierunkowskazów poszedł z Audi do BMW, bo to właśnie ta hołota umysłowa z Audi nie potrafi sygnalizować manewrów...