18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska straż pożarna w akcji

Rafcio115 • 2015-11-07, 11:37
Witam. :->
Dzisiaj przeglądając sobie strażacką część youtube'a natrafiłem na taki oto film:



Film świetnie pokazuje naszą służbę, aczkolwiek zdecydowana większość wyjazdów nie jest aż tak widowiskowa jak tu. ;-)

Gdyby ktoś pytał o muzykę: Two Steps From Hell - Strength of a Thousand Men (Archangel)

Dla tych, którzy jarają się Chicago Fire- "cudze chwalicie...".

Zapewne ktoś "śmieszny" zaraz zarzuci czymś z serii "JSP" lub będzie wrzucał, że w straży się tylko pije. :homer:

Pozdrawiam. :-)

Why-Duck

2015-11-07, 11:51
W straży się tylko pije.

remi1982

2015-11-07, 12:07
Za strażaków, zawsze piwo. I krata browara dla każdego z osobna za ich służbę. Jedyna służba mundurowa którą darze szacunkiem za to co robią. :ok:

favi_fav

2015-11-07, 13:27
@up jedyna służba/zawód - która 99% społeczeństwa darzy zaufaniem. I szacunkiem :)

buenos11

2015-11-07, 14:10
Może i pija ale kto nie pije? Robią dobrą robotę powinni straż miejska wyj***ć wp*zdziec oni ch*ja robią i dać te fundusze na Strażaków. Piwo za materiał.

Thunbi

2015-11-07, 16:07
@up
co straż miejska ze strażą pożarną ma wspólnego po słowem "straż" w nazwie? Ja pie**ole....
Te fundusze to chyba jak już na policję, bo to jej działania pokrywają się z tym co "robi" SM.

~Sol

2015-11-07, 17:20
Poza tym, co panowie powyżej już napisali, chcialabym nadmienić, że ze wszyskich uprzywilejowanych grup zawodowych, strażacy jako jedyni zasługują na wcześniejsze emerytury ze względu na warunki pracy. Łap wielkiego browara w zmrożonym kuflu i zasuwaj na główną :)

Tamaryszek

2015-11-07, 18:42
@up
A czy miałaś coś wspólnego z innymi służbami mundurowymi, że wypisujesz takie bzdury?
Każda ze służb zasługuje na wcześniejsze emerytury. Jakbyś przesiedziała miesiąc czy dwa miesiące na poligonie w środku zimy to inaczej byś pisała. Gdyby przyszło Ci interweniować w awanturze domowej, gdzie mąż dusi albo już udusił żonę i dzieci, to co byś wtedy myślała? We wszystkich SŁUŻBACH jest kilka rzeczy, których nie spotkasz pracując na umowę. Poczytaj sobie dokładnie, popytaj znajomych i wtedy wypisuj takie bzdury(jeżeli dalej będziesz zapatrzona w swój tok myślenia). Co powiesz o funkcjonariuszach Służby Więziennej, którzy mają styczność z wariatami, mordercami, psycholami i resztą marginesu społecznego? Czy ktoś Ci bronił starać się o przyjęcie do służby mundurowej? Ja się 6 lat starałem, jeździłem, wydałem mnóstwo pieniędzy na dojazdy, noclegi, siłownie, żeby móc służyć Ojczyźnie. Może dla większości gnojków to śmieszne, ale taka jest prawda. Gdyby doszło do wojny, to właśnie SŁUŻBY(Policja, Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa, Służba Celna, Straż Graniczna, Służba Więzienna i wiele innych) muszą zostać w kraju i osłaniać dupska tym, którzy tak na te służby psioczą.
Straż Pożarna jest ok i zasługuje na szacunek, ale pamiętaj sikso o innych służbach.

Rafcio115

2015-11-07, 18:42
Według mnie jeszcze ratownicy medyczni zasługują na większy szacunek. Z racji, że sam jestem także po praktykach na karetce uważam, że niejednokrotnie odwalają kawał dobrej roboty za niedorzecznie niskie wynagrodzenie a także chore kontrakty. Nawet gdy taki ratownik na kontrakcie zakłuje się igłą (o co nie jest wcale trudno) to wszystkie koszty badania i ewentualnego leczenia musi pokrywać z własnej kieszeni. Chore. :/

dejmen3

2015-11-07, 18:52
Dużo pija ale to przez obciążenie psychiczne. Spróbujcie co tydzień patrzyć się na czyjąś krzywdę (hard się nie liczy), chłopaki muszą jakoś odreagować tym bardziej że często wykonują zadania np. pogotowia bo nieudolny lekarz nie potrafi udzielić pierwszej pomocy.

kaiel

2015-11-07, 19:07
straż jest OK, osp też miło wspominam...
p.s.