18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dziwne wypadki z Kresowego szpitala.

caps00 • 2015-08-05, 16:00
Fragmenty wspomnień żołnierza AK, który walczył na Kresach i okresowo pracował w lokalnym szpitalu, pochodzące z książki: Józef Jan Kuźmiński - "Z Iwieńca i Stołpców".

Cytat:

W lutym przyjęto do szpitala 50-letnią kobietę chorą na zapalenie płuc. W trakcie kąpieli z pochwy uwydatnił się 3-4 centymetrowy męski członek. Położono ją na salę kobiecą, z której uciekała cały czas na salę męską, co w końcu lekarze zaakceptowali.[...]
Pewnego lutowego poranka przywieziono z głębi Puszczy Nalibockiej mężczyznę lat 40-42 ze zmiażdżoną stopą nogi lewej. Upadło na nią ścięte drzewo. Konieczna była amputacja nogi, na którą ranny nie wyrażał zgody, chociaż aprobowała propozycję lekarzy małżonka. "Mam umrzeć, to umrę z nogą" - powiedział. Na stole operacyjnym dokonano toalety zmiażdżonej stopy. Dawałem narkozę. Wlałem może siedem buteleczek po 100cm każda eteru. Chory nie śpi. Kazano uzupełnić narkozę chloroformem. Poszło jeszcze siedem buteleczek.
- Chory śpi? Tak, przestał liczyć! No to zaczynamy - powiedział dr Bogdanowicz. Pierwsze ruchy nożycami, piłką, chory krzyknął: Balić! (Boli)
- podlać mu jeszcze parę buteleczek. Toaleta skończona.
- Proszę, niech go pan obudzi - zwrócił się do mnie dr Bogdanowicz
- Nie trzeba mnie budzić, ja nie spał - odzywa się pacjent.
Lekarze nie wierzą, ale pacjent przytacza rozmowy, jakie prowadzili między sobą dr Bogdanowicz i drStrzeszewski.
- A to co wlał we mnie ten młody doktor - wskazał na mnie - to było nic, bo ja wypijam spirytusu samogonowego na posiedzenie 2-3 litry. [...]
Jesienią 1942 r. przyjęto do szpitala 50-letniego mężczyznę, który cierpiąc na bezwiedne oddawanie moczu, zatkał cewkę zapałką owiniętą watą. Miał zakażenie. Uratowano go. Już była zima, gdy tensam pacjent trafił do szpitala. W cewkę wkręcona była śruba o średnicy 1cm. Moszna i członek były obrzęknięte o fioletowym kolorze. [...]


murzynskapala

2015-08-05, 20:41
Matko bosko, przy czytaniu o zatykaniu sobie jaśka śrubą fi 10 zaczęło mnie swędzić miejsce wiadome. Ja jebię, tego nawet murzyńska pała do wnętrza nie przyjmie.